*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ön edit: özellikle ihtimali diye açtım zira bir şey gerçekleşmeden gerçekleşmiş gibi başlık açanların amk.

hiç de azımsanamayacak bir ihtimaldir. bakın buraya yazıyorum: iyi parti+chp+diğer muhaliflerin kurduğu ittifak eğer seçimi alacak gibi olursa, ki bu son 15-20 günde belli olur, akbardi ve bay püskevit, bekaa sorunu, iç ve dış tehditler vs diyerek bu seçimleri iptal ettireceklerdir.

olmaz olmaz demeyin bu ülkede ne olmaz denilen şeylerin oldurulduğunu gördük biz.
  • trollerin mutsuz mutsuz atığı tweetlere bakarsak hiç de uzak bir ihtimal değil gibi. kulaklarına kar suyu kaçmış gibi mutsuzlar.
  • yüksek gibi görünüyor...
    malum zat ruhunu teslim etmedikçe bu ülke kur-tul-maz !
  • öncesinde sokakta çatışmalar, bomba eylemleri ile başlayacağı muhtemel durum. terör eylemleri bu ülkede erken seçime de sebep olur, erken seçimin iptaline de... keşke muz cumhuriyeti olsaydık. bu kadar kaypak olmazdı belki...
  • dolar aynı günde 4.5 lirayı zorlar.
  • ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyunlar düşünüldüğünde yapılması gerekendir. hem ne gerek var erken erken...
  • bu saatten sonra geri dönülmez. bütçe hercümerç edildi, son bir gayretle kaynak yaratıldı ve seçim paketleri çatır çatır açıklanıyor.

dahası bu seçim ekonomisi 24 haziranda bitmeyecek. 2019 mart ayında yerel seçimler var. o tarihe kadar seçim ekonomisi adı altında para saçılmaya devam edilmeli. fakat o kadar para da yok (kıt kaynaklar teorisi). paranın esas yekünüyle cumhurbaşkanlığı seçimi domine edilmeli. ve bu süreç de çoktan başladı.
  • mümkün değil.
    akp zaten git gide kaybetmeye devam ederken erken seçime gitti, olası bir iptal ile intihar etmiş olur resmen.
  • zaten secimler referanduma dondurulecegi icin gerek olmayacak karar.

herkesin gozden kacirdigi bir kural var ysk'nin son anda ekledigi :

"eger 2. turda adaylardan biri cekilirse, secim iptal edilip referanduma donulecek".

yani rte bakti, secim 2. tura kaldi. hoooop cekilecek, tum secim iptal referandum yapilacak, zaten taze taze yeni secim yaziliminida yaptilar, ohhhh.
  • chp'nin ve iyi parti'nin salvoları yüzüne nakavt olmak istemeyenlerin yakında başvuracağını düşündüğüm durum. kaybedip erken seçime gitmeye çalışmaktan daha kolay olacak çünkü onlar için.