şükela:  tümü | bugün
  • derinlemesine tartışılan ve tartışılması gereken mevzu.

sonuçlarından bağımsız olarak hiçbir ankete artık güvenilmemesi gerektiğini ve seçimin sonucunun 24 haziranda görüleceğini yazıyorum her anket başlığına.

fakat bu dip dalganın varlığı kesin değil. bazı küçük emareler çeşitli başlıklarda yazılmış. ama bunun ne kadar büyük boyutta olduğunu bilmiyoruz.

o yüzden özellikle sıradan halkla günlük hayatta yoğun ilişki içerisinde olan suserların bu başlığa gözlemlerini yazması, durumu biraz daha net görmemizi sağlayacaktır diye düşünüyorum. yazarken mümkünse bu kişi(ler)in tanıdığınız akpli veya kararsızlardan ne kadarı olduğunu, bu kişilerin yaşadıkları şehri ve işlerini, neden akp ve/veya erdoğan'dan vazgeçtiklerini ve ince/akşener/karamollaoğlu üçlüsünden hangisine veya hangilerine oy verebileceğini söylediğini belirtirseniz süper olur. eğer bu bilgilere sahip değilseniz sadece gözleminizi de aktarabilirsiniz.

benim tanıdığım bir akpli sadece meclis seçiminde akp'ye oy vermeyecek ama mhp'ye mi yoksa millet ittifakına mı vereceğini bilmiyorum.