şükela:  tümü | bugün
  • ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyunlar düşünüldüğünde yapılması gerekendir. hem ne gerek var erken erken...
  • anayasa mahkemesi chp'nin itirazını bugün gündeme almış. görünen o ki adım adım ertelemeye gidiyoruz.
  • olur da akepe anketlerde falan defekasyona geldiğini hissederse yapacağı hamledir.

mahalle maçlarında siz çok güçlü oldunuz diyen adam diyeyim siz anlayın :)
  • demokratik ve adil olandır. bu kadar kısa zamanda bu kadar aday nasıl hazırlanacak, finansman ve organizasyon işini halledecek ?

bu karar düpedüz rakipleri hazırlıksız yakalamak için alınmış bir baskın seçim kararı. adaylara minimum 6 ay hazırlık süresi verilmeliydi. böyle olmadı.

ki avrupa birliği de aynı görüşte.
  • şu ana kadar erdoğan'ın girdiği tüm seçimlerde en fazla miting yapan en çok dolaşan kişi olduğunu biliyoruz. toplu açılış töreni ayağına şehir şehir gezer, tüm masrafları devlete ödetirdi eskiden. bu seçimde neredeyse hiç dolaşmıyor. geçen seferkilerle kıyaslanamaz bile. neden? diye sordum kendime. çünkü bir şekilde seçimin iptal edileceğini yada erteleneceğini biliyor. artık marmara depremini suni olarak yaptığı söylenen dış güçler istanbul depremi mi yapar, ortaya atıldığı üzere bir suikast girişimi mi olur yoksa rakiplerinden biri zamansız bir kalp krizi mi geçirir bilemem. belki de 7 haziran sonrası gibi pkk durup dururken tekrar hortlar. kandil muhabbeti dönüp duruyor günlerdir.

peki neden baskın seçim kararı aldı? planı farklıysa ve bir daha seçim falan uğraşmadan ebedi başkan olmak istiyorsa bir bahane lazım demek ki.

demem o ki, bu terste bi işlik var. at fava hamsi tava.