şükela:  tümü | bugün
  • "chp 24 haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendirmek üzere profesyonel destek aldı. sonra sonuçlar pm'de bizlere sunulduğunda, 24 haziran öncesinde benim paylaşımımla birebir örtüştüğünü gördüm. ben 2 milyon 537 bin sahte seçmen olduğunu söylemiştim. araştırma şirketi detaylı bir çalışma yapmış, neredeyse isimler yazıyor. raporda da bu rakam verilmiş. pm'ye rapor sunuldu, sonra bize bu raporun verileceğini söylediler ancak vermediler" diye konuştu."

"türkiye'nin 2011 yılından sonra yaptığı bütün seçimler şaibeli, 2002 yılında nüfusa etken seçmen oranı yüzde 59, 2007 yılında seçmenin nüfusa oranı yüzde 60, 2011'de yüzde 71. normal mi? bir anda yüzde 11'lik artış olmuş. seçmenin yüzde oranı türkiye tarihinde hep yüzde 60 kalmış. bir anda artış var yüzde 71. tam da bu dönemde mezardan ölüleri diriltin diye abd'den nutuk geliyor. ölüler diriliyor."

"yapılacak olan ana şey nüfus vatandaşlık illerindeki genel müdürlükte, bilgisayar ana serverin içinden bu sahte isimleri seçmen kim yapmış görülebilir. çünkü buraya müdahale edebilmek için sizin şifreniz olması gerek. herkes o bilgisayara giremez. yetkili girebilir. o yetkiyi almış olan kullanıcıyı bulmak zor değil. ankara cumhuriyet başsavcısı türkiye'nin seçim tarihindeki en büyük skandalı ortaya çıkarabilir. chp'den daha önemlisi bu kadar belgeli söylememize rağmen savcılık bunu duymazdan geliyor."

kaynak

yukardaki iddiaların sahibi 25, 26. dönem chp trabzon milletvekili ve halen parti meclisi üyesi haluk pekşen.

chp içinden böylesine vahim bir iddia dile getirilirken genel başkan kılıçdaroğlu niçin bu konuya ilişkin bi açıklama yapmaz? bu iddiayı yanıtsız bıraktığı sürece tüm yaşananların suç ortağı olduğu aşikar. madem bir araştırma şirketine rapor hazırlatılmış, bu raporun sonuçları bunca zaman niçin kamuoyuyla paylaşılmadı?
  • üst akıldan ustalık programını aldıktan sonra onlara "yallah amerika'ya" denildi, israil yazılımlı seçim sistemiyle devam edildi. aziz milletimize leziz kazıklar, kumaş pantolonlarından götü taşanlarca geçirildi.

yeni parti lazım diyecek olanlara dünyanın en yeni cumhuriyetinin, en modern doğu toplumunun partisinin 90 senedir kaya gibi ayakta, zıpkın gibi hazır olduğunu söyleyeyim. siz bu mıyıntı sünepelere kulak asmayın.
  • türkiye'nin yeni ve diri bir partiyi hak ettiğini gösteren iddia.
    üzerine ölü toprağı serpilmiş bu parti bizi hiçbir yere götürmez.
  • adamınız gol demedi mi lan?
  • ama adam kazandı.
  • demokrasi, sen ne güzel şeysin.
  • artık geçmiş olsun. şu saatten sonra yapılacak maalesef hiçbir şey yok. bir sigara yakabilirsiniz sadece.
  • bu iddiayı araştırabilecek bir savcı var mı?
    velev ki var. bu savcı sağlıklı bir araştırma yapabilir mi? velev ki yaptı.
    bunun sonucunda bu iddianın doğru olduğuna karar verebilir mi? velev ki verdi?
    bu karar neticesinde, suçlular hakkında işlem yapabilir mi? velev ki yaptı.
    bu işlemi uygluyacak kolluk kuvveti var mı, velev ki var...
    işte geldiğimiz nokta budur. anamı siken kadı...
  • kurultay için gerekli oyları saya bildiler en sonunda anlaşılan.
    bir deyim vardır.geçti bor'un pazarı,sür eşeği niğde'ye.