şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son birkaç seçimde olduğu gibi yine yapılacak manipülasyondur. yüzde 30'larda olan oyları yüzde 40'larda göstermekten hiç tereddüt etmeyecekler.

  (bkz: anadolu ajansı'nın 2014 yerel seçim manipülasyonu)

  sayın muharrem ince ve merak akşener'in bu konuda ne düşündüklerini merak ediyorum. ysk ve anadolu ajansı vatan hainlerinin ellerinde olan kurumlardır. aynı şekilde trt ve demirören grubuna geçen doğan haber ajansı da manipülasyon için ellerinden geleni yapacaklar.
 • katılıyorum rte %62 diye gelir ilk sonuçlar :) ajans önemli değil saha önemli. sandık başında duran adamlar önemli. ince bankta oturup söke söke almış adam.

  bu işi de organize eder.

  (bkz: avukatlar cübbeler bagajda olsun)
 • sonucu değiştirmeyecektir.
 • 16 nisan referandumu icin yazdigimin aynisini tekrar yaziyorum:

  "tahminen yuzde 65 evetten ( bu secimde rte oyu) kapiyi acarlar. kademeli olarak 53-55 bandina inerler. trend daha da inecegi yonundedir tabii ki. sonra gecenin bi yarisi veri akisi kesilir. 50 'in altina dustuklerini bir turlu gostermezler. bir suru bilgi kirliligi yaratirlar. ertesi gun kavga cikar. millet birbirini vurur. at fava bekle."

  bu sefer umut m. ince'nin ysk yi bana birakin demesidir. ve halkin daha bilincli sandiklari sahiplenmesidir ama hile zaten sandikta degil sandik ile sistem arasindaki disconnect'te ve sisteme veri girisindedir. ayrica "aman tadimiz bozulmasin" diyen sunepe kilisdar uzak dursun bizden.

  bir de oy ve otesinden rica edecegim lutfen musahidi temsilcisi bulunmayan sandiklari bize citletmesinler. akp'den elle doldurulmus tutanagi alip bize al bu tutanak citleyin demesinler. heriflerin hirsizligini onaylatiyorsunuz bize. ornegin sanliurfa referandum oylari.

  son olarak da bize toplam secmen sayisini verin artik. fetoculerden yetismis tayfa oraya cat 2 milyon oy ekliyor genel toplamaya da bunu agirlikli olarak dagitiyor kimsenin ruhu duymuyor.
 • durup dururken muhalefeti uyandırdılar. aslında her seçimde bunu yapıyorlar ama 24 haziran'da işin boyutunu değiştirecekler ve şimdi herkes bu sonuçların doğruluğunu sorgulayacak. aslında tvnet'in yaptığı hata milleti erkenden uyandırdı. daha hayırlı oldu.
 • rte 62-67 arası başlayacak ve bir süre 62'nin altına inmeyecektir. ondan sonra oyların bir kısmı daha yüklenerek biraz düşecek sonra 54-55 gibi bir direnç noktası kurulacak, 1-2 saat de bunun altına düşürülmeyecektir. gecenin sonunda erdoğan 47'ye düştü diye kutlama yapabiliriz ama erdoğan'ın 46'nın üzerinde alacağı her oy ikinci turu formalite yapar.

  bu arada milletvekili seçimleri de var. hangisinde iyi durumdaysa onu büyüterek verirler ekranlarda. bu da aa'nın değil, yandaş ve mahkûm medyanın manipülasyonu.