şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akape hükümet sözcüsü bekir bozdağ cümlesi.

  "milletimiz erdoğan'ı canı pahasına yedirmemiştir. 24 haziran'da da cumhurbaşkanımız emaneti devralacaktır. iktidar twitter'dan değil sandıktan çıkar. boşuna kendilerini yormasınlar. 24 haziran rüyalarının kabusa döndüğü gün olacaktır."

  canı pahasına yedirmemiştir kısmı açıkçası tüylerimi ürpertti. arkadaşım hani demokratik bir seçim yapıyorduk ya biz? ne canı, ne yedirmesi. sandık darbesi, he mi?

  erdoğan kaybederse ortalığı mı karıştıracaksınız, ne yapacaksınız yahu? alttan alttan tehdidi bırakın da ne yapacaksınız açıkça söyleyin artık. olmaz mı?

  http://www.bloomberght.com/…idar-twitter-dan-cikmaz
 • sizin için inşallah
 • hadsizliktir. bekir yine şaşırtmamıştır.
  memlekete yeni bir cumhurbaşkanı seçilmesi, herhangi bir namuslu yurttaşın 'kabus'u olacaksa eğer, sen niye rahat uyuyorsun bekir?
  en güzel kabuslar sizin olsun bekir.
 • ülkenin yarısı için kabus olduklarını kabul anlamına gelmiş. merdi kıpti mi ne diyolardı. hah işte ondan.
 • bakıyoruz da bütün kabinenin gözler mosmor. nabeeeeeeeer uyuyamıyor musunuz. uyku tutmuyor mu aslanlarım. haydeee vakit tamam koçum gazlayın bakalım yüce divana.
 • nereden baksan skandal bir açıklama. gerçek demokrasinin olduğu bir ülkede olsa ertesi gün istifa ettirirlerdi ama bizde bir şey olmaz. başlığı açan arkadaş açıklamanın tamamını paylaşmamış. ben bunun tamamını aşağıda paylaşıyorum:

  24 haziran'da dua ve desteğiyle iktidar yine cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan tarafından milletimizin emaneti olarak devralınacak. ve türkiye yönetimi devam edecektir.

  iktidara gelmenin yolu sandıktan geçer. iktidar twitter'dan çıkmayacaktır, sandıktan çıkacaktır. sanal alemde fetö'nün kriptoları, terör örgütleri, başka ülkeler, başka yerlerdeki gezmeler şunlar bunlar yapa dursunlar. adı üstünde sanal alem. gerçek alem, sandıkta milletin attığı helal oylarla ortaya çıkacaktır. gerçek iktidar ayın 24'ünde belli olacaktır.

  tayyip bey'in gücü de milletten gelmektedir. allah’ın izniyle milletimiz nasıl 15 temmuz’da onu ölümüne muhafaza ettiyse 24 haziran’da da sandıkta müdafaa edecektir. ve yeniden bir dünyaya rağmen türk milletinin cumhurbaşkanı seçecektir. biz 24 haziran’da amerika’ya fransa’ya cumhurbaşkanı seçmiyoruz. biz türk milletine cumhurbaşkanı seçiyoruz. bizim seçimlerimize de başka ülkelerin vatandaşları oy kullanmayacaklar, türk milleti oy kullanacaktır.

  köy görünüyor, yol da görünüyor, gerçek de görünüyor. zaten 24 haziran’a da fazla bir şey kalmadı. ben onlara tavsiye ediyorum, kendinizi fazla yormayın. iktidarın yolu, sosyal medyanın yalanlarından geçmiyor. milletin helal oylarından ve sandıklarından geçiyor. yarın milletin kime 'tamam’ kime ‘devam’ diyeceğini göreceğiz. onlar rüya görüyorlar, 24 haziran o rüyaların kâbusa döndüğü yeni bir gün olacaktır.

  şimdi bu konudaki görüşlerimi madde madde yazayım:

  1) 15 temmuzda millet erdoğanı yedirmemek için değil vatanını kurtarmak için canını vermiştir ve bu konuyu başka taraflara çekiştirip durmayın artık.

  2) recep tayyip erdoğan "milletimiz tamam derse kenara çekiliriz" şeklinde bir açıklama yapmış ve bir çok insan t a m a m demiş, yani demokratik hakkını kullanmış. peki size muhalif olan insanlara fetöcü, pkkcı, kriptocu vs falan iftira atmak neyin nesidir? neden farklı düşüncedeki insanlara böyle yakıştırmalar yapıyorsunuz? herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı?

  3) en sonda "onlar rüya görüyorlar, 24 haziran o rüyaların kâbusa döndüğü yeni bir gün olacaktır." şeklinde açıklama var. doğrudan doğruya seçmeni tehdittir bu. 16 nisan referandumunda nasıl "hayır diyen terörist" demişlerdi şimdi de "tamam diyen terörist" şeklinde açıklama yapıyorlar. insanların sanal ortamda bile olsa özgürce düşüncelerini ifade etmesine nasıl böyle kin kusuyorsunuz anlamıyorum. ne yapmamızı bekliyorsunuz, her dediğinize araştırıp soruşturmadan, hiç soru sormadan "evet" dememizi mi?
 • (bkz: açık tehdit)