şükela:  tümü | bugün
  • anketler ve kamuoyu gösteriyor ki büyük birader sonuçlardan rahatsız olacak bu bağlamda kızıp kitleleri münafık olmakla suçlayarak daha da batmıştır.

bir seçimin ertelenmesi illa ki tek bir açıklamaya bağlanmaz umarım başka tür oyunlarla kamuoyunun seçimin ertelenmesinin asıl nedenini görmesini engellemezler.

şayet hükumetini kuramadığı bir seçim döneminden sonra yaşanan olaylara bize oy vermediniz faturasını gördünüz gibisinden ürkütücü bir açıklamayla kendilerini savunmuşlardır.

(bkz: tiranlık)

halk yönetimden korktuğu zaman tiranlık, yönetimin halktan korktuğu zaman ise özgürlük vardır.
  • ertelenmez ise ilk tur tahmimim

%4 temel dede
    %13 selo
    %19 meral
    %29 muharrem
    %35 tayyip

ikinci tur

%44 tayyip
    %56 muharrem

at fav'a bekle
  • (bkz: sikerler)
  • iktidarın yapacağı en büyük hata olur. çünkü gelen vergiler, faizler, dolar kurları darbe üstüne darbe indiriyor. halk bir noktadan sonra "noluyoruz beyler" diyecektir.
  • ertelenirse dolar 5'e geldiğinde yaparlar artık. ekonomiyi düzeltecek planları yok.
  • erteleme olmaz ama seçim ittifakına maksimum 2 üye sınırı koyabilirler.secim sonucunda hala erdoğan favori ama 2.tura kalırsa meclis çoğunluğunu kaybetmiş bir başkan olacak.hiç bir başkanın bunu isteyeceğini düşünmem .
  • bugün doların 4,46 da zirve yaptığı gündem açısından bakıyorum. seçimlerin ertelenmesi bana da mümkün gibi geliyor. zira ekonomik göstergeler; dövizli mevduata bloke konulması ve dövizli işlemler üzerinde kontrolün artırılması gibi önlemlerin kaçınılmaz olduğu bir noktaya gidiyor. tabi 24 haziran sürecinde bu önlemlerin alınması mümkün değil. zira siyasi faturası olacaktır.

başka bir açıdan bakarsak, muhalefet kısıtlı olan enerjisini zaten 24 haziran sürecinde tüketmeye başladı. uzayan süreçte millet ittifakında mutlaka çatlak meydana gelecektir. yani seçimin ertelenmesi muhalefet tarafında daha büyük bir yıpranmaya ve adayların yüzlerinin eskimesine sebep olabilir.

peki akp neden seçim kararı aldı. ben ciddi ciddi toplumdaki muhalif enerjiyi kırmak için siyasi bir fake attıklarını düşünüyorum. açıkçası seçimin ertelenmesi ve ağır ekonomik yaptırımlar beni şaşırtmaz.

buna karşılık ülkede sokaklar hareketlenebilir ki bu da zaten akp nin işine gelir. silahlı milisleri ve antrenmanlı çomarları zaten hazır. böyle bir olayı mağduriyet yaratmak için bile kullanırlar.

think tank kuruluşlarına adam lazımsa beni çağırabilirler.
  • mümkün değildir.

ertelenmesi piyasadaki kararsızlığı daha da arttırır. 4.45 falan devede kulak kalır, borsa tarih olur.
  • seçimlerin ertelenmesinin yankıları / sonuçları çok rahatsız edici olabilir, hem ülke hem iktidar açısından.

- ekonomik olarak yıkım olur
    - dış politik olarak yıkım olur
    - iç politik olarak yıkım olur ve aynı zamanda toplumsal olaylar tetiklenir.

ülke için büyük risk olan durumdur.