şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu seçim 40 yıllık esnaf dükkanını kapatmak zorunda kalan ali amca ile rantiyeciler arasında olacaktır.

  bu seçim şeker fabrikalarını satanla, nolur satmayın diye mücadele edenler arasında olacaktır.

  bu seçim çocukları üşümesin diye saç kurutma makinesini açığ çocuğuna veren sonra da yan odada intihar eden emine akçay kardeşim ile yandaşlara kömür dağıtanlar arasında olacaktır.

  bu seçim bir türlü atanamadığı için intihar eden merve çavdar kardeşim ile devletin imkanlarını sömürenler arasında olacaktır.

  bu seçim köy yolu kapalı olduğundan oğlunu hastaneye yetiştiremeyen ve cansız bedenini 16 km taşıyan muharrem taş kardeşim ile aya dört geliş dört gidiş yol yapma soytarılığını dile getiren taş yürekliler arasında olacaktır.

  bu seçim üç yüzü aşkın emekçi maden işçisi arkadaşına mezar olan soma madeninden çıkarıldığında sedyeye binerken "çizmelerimi çıkarayım mı?" diye söyleyen murat yalçın kardeşim ile "böyle ölümler bu işin tabiatında var" diye söyleyen kibir kulelerinde oturan beyfendiler arasında olacaktır.

  bu seçim mazlumla zalimin,

  bu seçim ahı olanlarla ah alanların,

  bu seçim suskun olanlarla sesi çok çıkanların,

  bu seçim allah'a kul gayrından hür olanlarla, güce makama şöhrete tapanların seçimi olacaktır.

  kaynak

  benim söyleyecek sözüm yok mu? tabi ki var.

  bu seçim istismara uygulayan miniklerle bir kereden birşey olmaz diyenler arasında olacaktır.

  bu seçim bir deri bir kemik kalıp polis fişeği ile öldürülen bir çocuğun vicdanı ve masumluğu ile o çocuğun annesini meydanlarda yuhalatanlar arasında olacaktır.

  bu seçim haburda militan alkışlayanlar, megri megri oynayanlar, ite sayın, saygına kelle diyenler ile bu ülkede barışı kanla değil, meclisle çözeceğim diyenlerin arasında olacaktır.