şükela:  tümü | bugün
  • seçimlerden her ne sonuç çıkarsa çıksın, yeni ekonomi yönetimi türkiye'nin yeniden tüm dünyadan nitelikli yatırımcılar için adil, güvenilir ve kazançlı bir liman olmasını sağlamaya odaklanmak zorundadır.
    özellikle türkiye'nin öz kaynaklarını kullanarak istihdam yaratan ve ülkeyen döviz girişi sağlayan yabancı yatırımcılara ve yerli ihracatçılara güçlü teşvikler sağlanmalıdır.
    türkiye gerek çalışabilir nüfusu, gerek tüketici hacmi, gerek tarım ve hayvancılık potansiyeli, gerek lojistik ve stratejik konumu, gerekse turistik ve kültürel zenginlikleri ile hem kendi kendine yetmek, hem de küresel bir ekonomi aktörü olmak için muazzam bir potansiyele sahiptir ve en kötü krizleri dahi güçlenerek atlatabilecek kapasitededir; yeter ki kendi makam ve servetini korumak için milleti birbirine düşürmeyi göze alacak kadar sapıtmış şerefsiz, haysiyetsiz, ahlaksız nifakçıların insafına kalmasın...
  • olacak şey yıllarca osmanlı’nın borçlarını ödedi büyüklerimiz. şimdi sıra bizde yıllarca akp’nin yarattığı maddi manevi zararları telafi etmeye çalışacağız.

    asıl gerçek ekonomik tablo bu ülkeyi, milleti seven birileri gelince ülkenin başına; o zaman ortaya çıkacak.

    kısa süreceğini pek sanmıyorum.