şükela:  tümü | bugün
  • soru başlığa cevap entry girenleri sözlükten atardım.

tanım: cb adaylarının cevaplaması gereken soru.
  • japonya’da uygulanan eğitim sistemini türkiye’ye uyarlanmasını isterdim.
  • fransa'nın eğitim sistemi gibi, okuduğunu anlama ve yargılmaya çok önemseyen bir eğitim sistemi getirirdim
  • öncelikle khk ile ülkeye tüm giriş ve çıkışları durdururdum. cumhuriyet mahkemeleri kurarar, feto ile iş birliği içerisine girmiş veya bu yapılanmaya en ufak katkıda bulunmuş tüm siyasi isimleri şafak operasyonuyla yakalatırdım. en tepedeki kişileri ibret-i alem olsun diye idam ettirir. diğerlerine muhebbet veya işledikleri suç oranında ceza almalarını sağlardım.

liyakat sistemi dışında siyasi torpil yoluyla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmiş olan yapının işine son verir ve hakkında soruşturma başlatırdım. askeriye'de siyasi yapılanma içerisinde yer alan veya herhangi bir örgüt bağlantısı bulunan tüm rütbelileri vatan hainliği suçundan yargılardım. feto ile bağlantısı bulunan bulunan tüm bürokratların görevine son verip yargılatırdım. tabi tüm bunlar olurken günahsız kişilerin yok yere hayatlarını söndürmeden büyük bir titizlikle çalışılması talimatını verir ve takibini yapardım.

kan emicilerden temizlenmiş ordu ve temizlenmiş devlet ile yönetime devam ederdim. işte bu yüzden asla cumhurbaşkanı olamam. yapmayın da zaten vallaha ülkede toplu kıyım yaptırırım.
  • ımam hatipleri kapatirim...
  • seçim barajını %3-5 seviyesine çekip parlementer sistemi geri getirmek.