şükela:  tümü | bugün
  • ülkenin nitelikli çoğunluğunu kazanmadıysanız kazanmış sayılmazsınız. nicel çoğunlukla ancak kendi sonunuza doğru son sürat ilerlerlisiz.

24 haziran seçim sürecinde bu ülkenin nitelikli çoğunluğu gezi sonrası artık tamamen uyanmıştır. bu uyanma hali erdoğan’ı dert etmeyi gereksiz kılmış durumda. çünkü herkes kazandığını biliyor, kazandığını hissediyor.

bu devranın bu şekilde dönmeyeceğini, şimdi olmasa da yakında değişeceğini biliyor.

size şöyle söyleyim; erdoğan 24 haziran’da kazansa da bu başkanlık sistemiyle, bu cumhur ittifakıyla, bu ekonomi inadıyla 1,5 yıldan fazla dayanamaz. zaten normalde de seçimler 2019 kasım’da yapılacaktı.

erdoğan kaybetmiştir!
  • bu adamın kazanması yıllar sürdü. kaybetmesi de zaman alacak tabii.
    erdoğan'ın ilk büyük kaybı 16 nisan referandumu olmuştu. gerek aldığı yetersiz yüzde gerekse gelen sistem, devrilişi başlattı.
    8 temmuz'da ben bu adamın kaybedeceğine inanıyorum.

fakat biz kaybedersek, çok da üzülmem. nihai son sadece ertelenmiş olacak. 2019 mart yerel seçimlerinde yurt çapında bozguna uğrayacak.
    yereldeki belediyelerin imkanlarıyla buralara geldiler; yine belediyelerle gidecekler.
  • bir süredir siz sevgili suserlerle paylaşmak istediğim düşünceydi, sağolsun başlık sahibi beni yormamış.

velev ki muhalifler olarak bu seçimi kaybettik. dostlar, sizi temin ederim ki bu dönem onların son dönemi olacaktır. dünya değişiyor. türkiye de değişmek zorunda. bütün devletler ve halklar medeniyete yakınlaşmak zorunda. ayrıca bu halk bu ekonomik zorbalığa en fazla 2 yıl daha dayanabilir.