şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit: bugün bize kızanlar yarından da yakın bir gelecekte karşımıza dikilip, "ne kadar haklıymışsınız, sizi anlayamamışısız" diyecekler. nokta.

  tamam oy verelim ama hangisine verelim? 1 mi 2 mi 3 mü 4 mü 5 mi 6 mı? tavsiyelerinizi bekliyoruz:

  1) (bkz: ne istediler de vermedik)
  2) (bkz: pkk'lıya da gittik dhkp-c'liye de gittik)
  3) (bkz: iyi parti'nin nato'ya bağlılık sözü vermesi)
  4) (bkz: ahmet şık'ın dhkpc gençlerini anlamalıyız haberi)
  5) (bkz: madımak katliam değildir pencereleri açsaydılar)
  6) (bkz: ince'nin resepsiyon görevlisine hakaret etmesi)

  orijinal entry: bu yazarlardan biri de benim. önümüze konan seçeneklerin hiçbirinin bir diğerinden farkı olmadığını düşünüyorum. 24 haziran'da ve 8 temmuz'da oy kullanmayacağım.

  ayrıca alttaki bkz'a tıklayarak sayımızın ne kadar çok olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. selametle... (bkz: hiçbir partiye yakınlık duymayan sözlük yazarları)
 • kendilerini uygun bir başlığa davet ediyorum.
  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

  kurtuluş savaşında umutsuz da olsa savaşanlar da uğraşmasaydı. ıngiliz mandasına girelim ne uğraşacaz diyenlerle aynı mantık oy vermeye gitmeyenler.
 • sandığa gitmeyen şu an memnun olmadığı adaya oy vermiş sayılır kimse kıvırmasın, git istemediğin adayın karşısındaki en güçlü adaya oy ver. seçim sonrası yine eskisine ağlayacağına alternatifi görmüş olursun.
 • ülkenin yıkılıp kullerinden doğması gerektiğine de inanıyor olabilir. bunun için mevcut iktidarin değişmesi değil mevcut sistemin yok edilmesi ona daha cazip gelebilir. büyük bir iştahla devrimi de bekleyedebilir, devrim için bilinçli halkın biraz daha düşmesini bu sekilde biraz daha farkındalık kazanmasını görmeyi arzu edebilir. emindir ki mevcut sistemde hiçbir iktidar ona hak ve hürriyetini tam manasıyla veremeyecektir. yani demem o ki size ne amk!

  edit: haklı mı çıktım lan şerefsizler. ettiğiniz küfürler duruyor. ne oldu ince ne oldu kılıçtar he ? memleket ana kurtardı mı memleketi. kim durabildi lan seçim gecesi hilelerin önünde.
 • vatan hainidir.
 • şu anda memnun olmadığım biri olabilir. lakin diğerleri de şimdikinden farklı değilse kime oy vereyim.

  ya da neden vereyim.

  benim düşüncelerime tercüman olan bir siyasi yok. aday da yok.

  ben de gitmiyorum.
 • +1
 • şimdi kimse vatan hainidir vs demesin. karşındakini bir anlamaya çalışmak lazım.

  bende gitmek istemiyorum çünkü hiç birşeyin değişmeyeceğini biliyorum. ama herkes böyle derse uzun yıllar da kesinlikle hiç birşeyin değişmeyeceği gerçeğini hazmedemediğimden gideceğim ve oyumu kullanacağım yoksa demokrasimize inanmıyorum.

  diğer taraftan erdoğan her halükarda seçilecek ne kadar az oranla geçerse ülke adına o kadar daha çok umut var demektir. o yüzden karşısındaki adaylardan birine oy kullanmanızı öneririm.

  peşin edit: malesef 2. tura bile kalsa erdoğan yine seçilecek. ha, bu onun son seçimi olacak ama seçilecek. nereden biliyorsun derseniz, akp kesimine hitap edebilecek bir aday yok piyasada, en yakın saadet vardı, onlarda ne televizyona çıkabiliyor ne de insanların kafasındaki saadet bu hep %1 alır algısını yıkabiliyorlar, bu sebeple oy kapamayacak. meral desen, malesef o da akp'liler tarafından fetocuyla teröristlerle aynı safta damgalamalarından sebep yeteri kadar oy çalamıyor.

  hayvan gibi edit: lan gerizekalı embesiller, ben oy vermeyeceğim mi diyorum? mesajı okumadan ne yorum yapıyorsunuz embesiller, okuma özürlüler? bu kadar kara cahil bir insan mısınız, mesajın tamamını okumadan mesaj üzerinden linç etmeye, hakaret etmeye çalışıyorsunuz? yazar burada demişki, oy vermek istemiyorum bende ama vereceğiz 1 oy 1 oydur diyor ama başarılı olacağımıza inanmıyorum diyor çünkü karşıdakinin kitlesi de senin okuma özürlü olduğun gibi embesil okuma özürlü onlarda.
 • gerizekalidir.
 • gerizekali hafif kalmis beyinsizdir zira beyin olmayinca zeka olmuyor haliyle geri olani da olmuyor. dümdüz beyinsizdir.