şükela:  tümü | bugün
  • bende olan durumdur. kaçınılmazsa zevk al mıdır, stockholm falan gibi bir sendrom mudur, svihs adlı düşünsel eylem midir sebebini kestiremediğim ama artık zamlarmış, dolarmış, rejim değişkliğiymiş hepsi o kadar anlamsız gelmeye başladı ki...

şaşırma, üzülme, telaşlanma eşiğimde her geçen gün yeni rekorlar kırıldıkça; üst üste gelen vay anasını bu kadar da olur mu denen şeyler gerçekleştikçe artık donuk boş bakışlarla haberleri okuyup geçmeye başladım.

tacizler, hayvanlara yapılan zulümler, ekonomik durum vs. artık her şey inanılmaz sıradanlaştı sanki. artık yalnızca normal bir şey olduğu zaman şaşırır haldeyim.
  • insanların sikerim, ben mi kurtarıcam bu ulkeyi deyip bos vermesi sonucudur...
  • arap ümmeti olduğumuzu kabullenmeyle beraber gelen rahatlamadır. daha önce az da olsa bir umut vardı. o umut gereksiz stres yapıyormuş. neyse ki yakında bu ümmetin haberlerini, didişmelerini, çemkirmelerini, somurtmasını, gürültüsünü, çöpünü, bokunu, tükürüğünü, ayak kokusunu hiç görmeyip, duymayacağım yerlere göçüyorum.
  • sikimsonik arap masallarina tapan milletlere hersey mubah oldugu icin fazla da kafaya takmamak lazim.

ayni kitabi anlamadigi dilde tekrar tekrar okuyarak kurtulusa erececegine inanan kabilelerin muasir medeniyet seviyesinde yeri yok. normali de bu, olmamasi lazim zaten.

gece gunduz dis gucler diye bagirip, her yerde bati dusmanligi yapan yobazlarin 20. yy'da batiya karsi savas kazanmis tek musluman komutan ataturk'e dusman oldugu yerde bugune kadar yasanmis ve bu dakikadan sonra yasanacak olan hersey self-fulfilling prophecydir, bile bile ladesdir.

bir adamin, bir sabah kalkip, bundan sonra medeni oluyorsunuz diye emretmesiyle ancak bu kadar oluyor.

avrupa'nin 500 senede yaptigi devrimi 5 sene yapan adama dusman olan comarlar kurak arap collerinde bir yudum cumhuriyet diye bagira bagira telef olacaklar. viskimi yudumlarken, bu telef olan comarlara monser monser bakip gram acirsam namerdim.

1500 senedir kendi reformunun yapamamis, pilavi elle yiyen col bedevisi araplardan medet bekleyen kisiliksiz, karakteriz, haysiyetsiz yobazlar, gitsin anasindan am beklesin.

bu dincilerin sonu dunyanin her devrinde, her yerde, her zaman ayni olacak.

(bkz: ortadogu islam batakligi)