şükela:  tümü | bugün
  • içindeki değişik ve çarpıcı sonuçlar barındıran anket.
    hdp ve mhp barajı beraberce geçiyorlar bu sonuca göre.
    (bkz: doktor bu ne)

http://m.t24.com.tr/…sina-son-anket-ne-diyor,372717
  • chp'yi %30 görünce kapattım sayfayı.

not:chp.
  • (bkz: arkadaşlar bu bir virüs olabilir mi)

ya da kriz ciddi ciddi etkilerini göstermeye başladı.

edit: anket sonuçlarını daha dikkatli inceledim. galiba chp genel merkezinde yapılmış.
  • akp %283382483 oy almadığı için geçersizdir.
  • belki chp %30 alır bilemem ama mhp bahçeli varken barajı geçemez.

o yüzden hiç inandırıcı olmayan anket
  • chp'nin %30 olmasıyla yarmıştır. 1 kasım sonuçlarıyla kıyaslanırsa da mhp ve hdp benzer puanlarda. bu da demek oluyor ki %4-5 lik oy artışı akp'den chp'ye geçmiş, bu da yaran-2. ha bi de chp'nin oy kaybetmediği de varsayılmış bu da yaran-3. halkın çoğunluğu da ab'ye evet demiş bonus olarak yaran-4. tek doğru olmasını istediğim ve inandığım şey yeni parti ihtiyacının toplum geneli tarafından dile getirilmesi.

not: hiçbir partiyi desteklemiyorum.

edit: anlaşılan birilerinin zoruna gitmiş gerçekleri yüze çarpmak. bir de bir diyeceği varsa mesaj yazmak yerine aşık atışması yapar gibi entryle cevap yazacak kadar uçmuş bunlar. gerekli mesajı kendisine attım ama başka merak eden varsa ona da söyleyeyim. evet ülkede memnuniyetsizlik başlasa, birşeyler değişse bile o oyu chp almayacak. bugün bu parti almazsa yarın yerine x partisi gelir o alır, gerçek bu. bırak oy arttırmayı var olan seçmeni de uçup gitmeye başladı partinizin, haberiniz yok.
  • örneklem olarak sadece izmir'i seçmişler herhalde.
  • chp'nin kendi içinde anket yapılsa bile chp'ye yüzde otuzluk oy gelmeyeceği için fantastik sonuca sahip olduğu şu götürmez ankettir.
  • chp'li adam gelmiş chp'ye %30 oyu çok görüyor. e işte seçmen böyle olunca yöneticiler nasıl kendilerine güvensin. herifler her yerden sallama ankette %60 akp çıkarıyorlar, bütün kanallarında algıyı yönetiyorlar, çomarlar en çirkin,adi yasa tasarısını savunuyorlar, sen gelmiş oy verdiğin partiye %30'u çok görüyorsun. bunlar gibi karaktersiz olma tabii de, kendine/bize biraz güven. ha yoksa chp'ye oy vermiyorum, vermeyeceğim diyorsan o durum başka durum.
    edit: hiçbir partiyi desteklemeyenin yorumlarına, rengini belli etmeyen ama sandıkta "oyumu istikrara verdim" diyenlerin algı oyunlarına da ayrı bir dikkat..
  • ak parti için akp yazarak tarafını belli etmiştir. diğer hiçbir ciddi şirket, partilerin kendi koydukları kısaltmalar dışında bir şey kullanmazlar.

not: akp'li değilim.