şükela:  tümü | bugün
 • avrupa parlamentosunda, "türkiye ile müzakerelerin dondurulması ya da devamı", konusunda, ab'ye tavsiye niteliğinde gerçekleşecek olan sonuç bildirgesi oylaması. büyük ihtimalle de müzakerelerin dondurulması yönünde çıkacak karar.

  cumhurbaşkanı, ab'ye yıl sonuna kadar süre vermişti. referanduma götürecek halka soracaktık ama 'siz beni kovamazsınız ben istifa ediyorum' atarından ileri gitmeyecek bu çıkış galiba.

  http://www.bbc.com/…urkce/haberler-turkiye-38070277
 • bugun yine esip gurledi.

  islam birligini, birlik ve dayanismaya davet etti. dolari birakip altina gecelim dedi. amerika nasil arabistani mahkum eder, bunlar kuveyt turk'u* de mahkum edecekler dedi.

  zanaatinin son temsilcisi gibi dövdü salondaki ve ekranlardaki demir yığınlarını. trump'tan girdi, sandık sonucu neyse o dedi. dikdator deniyorsa iyidir dedi.

  diger yanda da 24 kasimda bu oturum var. güler misin ağlar mısın? neye sarilacagini sasirdi. gidiyoruz bi' yere bakalim. hakkimizda hayirlisi olur umarim sonunda.
 • (bkz: je parle)
  (bkz: parlamento)
 • ben de reyizi az çok taniyorsam, müzakereleri dondurma karari çikarsa hele ki, tavsiye ayağina eleştirinin dozunu kaçirirlarsa onunuzdeki aralik ayindan itibaren yunan adalarina geçen mülteci sayisi rekor kirar.

  1 milyon suriyeli daha girsin de görelim avrupa'nin o meshur değerlerini.

  türkiye'nin tarihsel, sosyal ve siyasal olarak avrupali oldugunu dusunmuyorum.
  bir kaç yila ortada birlik mirlik kalacagini da sanmiyorum.
  onca yil bizle 'hadi yavrum turkiye, at bir takla da gorsun amcalarin' diye makara geçtikten sonra o avrupa birliğinin avradini rambo okan kacirsin zaten.

  baştan edit: akp'li değilim, sapina kadar devletçiyim!
 • avrupa birligi uzerinden bati karsitligi yapmak gereksiz ve bize zarar verir. evet kitabi yazilmasi gereken avrupa birligi ikiyuzlulugunu bir kenara birakiyorum - turkiye avrupa'ya muhtactir, avrupa'da turkiye'ye. turkiye avrupadir. cografi olarak da boyledir, ticaret olarak da, ekonomi olarak da, spor olarak da, turizm olarak da.

  evet 1970 lerde koy gibi olan, yer yer bizden de kotu durumda olan yunanistan, portekiz ispanya vb nin alinip bizim disinda birakilmamiz bizde travma yaratmistir. evet cok kizdik, soylendik, dislandik ama bu tarafta da tecavuzcu, sapik, hirsiz, cocuk istismarcisi, sark kurnazi rezil bir dunya ve dunya gorusu var.

  eski hatalari karsilikli her iki taraf da unutup yeni sayfalar acmak durumundalar. avrupa birligi ilerleme raporunu okuyun, turkiye'de biraz olsun demokratiklesme varsa yonunun bu yonde olmasindan dolayidir.

  rte denen adamin derdi rovansizmdir. dislanan adam psikolojisi, narsisistik kişilik bozukluğudur.

  evet hatalilardi, zenofobiklerdi ama ne yapmalari gerekiyor avrupa birliginin su asamada her turlu kirmizi cizgiyi asan islamofasist hukumete karsi?
 • hemen öncesinde, türkiye'ye şangay 5'lisinde ilk görev hadisesi vuku bulmuştur.
 • orta karar bir alman arabasi almak icin sulalesi satacak potansiyele sahip yazarların 'olmosso onlor koybodor' 'turkon gocunu gosteruroz' seklinde ki yuksek uluslararasi ilişkiler analizlerini gormemize vesile olmus ve olacak oylama.
 • sonucuyla türkiye'de freni patlayan doları bayır aşağı sürecek, çöküşü hızlandıracak oylama.

  edit: (bkz: #64282536)
 • aba altından sopa göstermelerinden sıkıldık artık.
  oylasınlar neyi oylayacaklarsa, çok da tın!

  biz türkler asya kökenliyiz.. zorla güzellik olmaz.
 • ekonomik krizi iyice dibine vurdurabilecek oylamadır, atar gider seviyeli bir şekilde belli bir yere kadar faydalı olabilir, ama bokunu çıkardık, çok boktan bir yere doğru gidiyoruz. olm bu ülkeyi üretim yapana düşman sadece inşaatçıya dost birileri yönetiyor, tarımı bile ne hale getirdiler amk. devletin vermediği üretim desteğini avrupa birliği veriyor, az biraz ekonomiden anlayıp çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız bizi bu uçuruma yuvarlamalarına izin vermezsiniz..