şükela:  tümü | bugün
  • 2018 tahmini 1.80 olan ve kendine o kadar güvenip bir de milletin okuduğu üniversiteye bok atan adamlara akıl sağlığı diliyorum.
    devlet üniversitesi mezunuyum; herhangi bir suser karşı çıkmayacaksa konuya dahil olmak isterim. hangi ekonomik veri veya siyasi veri ile tl güçlenecek merak ediyorum. 4 aydır ohalle yönetiliyorsun, sokaktan tekrar tankların gecmeyeceğinin garantisi yok. her gün bir kuruma kayyum atıyorsun. siyasi parti liderlerini içeri tikiyorsun, belediyelere cokuyorsun, gazetecilere cokuyorsun gazete kapatıyorsun, 3 kredi derecelendirme kuruluşunun 2 si seni güvensiz görüyor. yabancı yatırımcı ülkeden kaçıyor, tl nin itibari yerle bir olmuş insanlar dolar alıyor, ülkeni tek ayakta tutan inşaat sektörü zarar görecek diye faiz artiramiyorsun, üstelik dolara en kısa sürede müdahale edebileceğin faizi artırmak yerine hala düşürün diye bankalara çemkiriyorsun, aralıkta fed faiz artırımı gündemde, sen bunlarla uğraşmak yerine hala başkanlık seçimi peşinde koşup ülkeyi geriyorsun, ekonomik stres yetmiyor gibi bir de piyasaları seçim stresine sokuyorsun, bir gün ab ye yanliyorsun bir gün shangay 5lisine, hem nato üyesi olup hem shangaya yanlamak gibi saçma sapan şeyler yapıyorsun, ülkende şehit verdiğin yetmiyor gibi suriye'de de şehit veriyorsun, kısacası ülkede ne huzur var ne istikrar ne de ekonomik bir plan.
    bor çıkararak veya lozanla uğraşarak mi dolar dusureceksin burssuz kardeşim?
  • ap kararlarından sonra ak göt kara göt belli olacak.

(bkz: akp'li yazarların uğramadığı başlıklar) uğrayamazsınız tabi.. facebook da 3.köprü fotoğrafları falan paylaşmaya devam edin.
  • bu halkı hakettiği şekilde açlık içinde kıvratacak muhteşem bir sona doğru ilerlemektedir.

kitleler kandırılmadı, faşizmi arzuladılar.
  • 2.98 iken de buralarda "3 lira olmaz" diyen ekonomi profesörleri vardı. sağolsunlar onların cahilliğine güvenerek tüm birikimimi dolara yatırdım. 2-3 ayda kazandığım para için onlara en içten dileklerimi sunuyorum.
  • gün içerisinde, merkez bankasının faiz artırımı açıklamasıyla birlikte yaşanan 1-2 kuruşluk düşüşü; cnn turk' ün, "tcmb faiz artırımını açıkladı dolar çakıldı!" spotuyla duyurmasına sebep olan kur. düşmesi o kadar mucizelere kaldı ki, 1-2 kuruşluk oynama lağım medyasında yalakalık heyecanı yaratıyor.
  • şu an 3.42 olup bu diploma notuyla yurt dışın da iyi bir üniversite de master yapabilir.
  • 3.45'i geçmiştir... bir günde 3.37'yi görüp 3.45'i geçen doların izahını, ona buna sataşarak, siyaset yapan siyasetçiler gelsin açıklasın...

utanmadan hala her yere posta koyma derdindeler... yakın zamanda batan işadamlarının intiharları 3. sayfa yerine 1. sayfadan okumaya başlarlar!

üretim yoksa sen de yoksun...
  • 3.40'tan aşağıya inmeyecektir. hani "rte olaya el koydu" tarzı bir yalana hazırlanıyor ya havuz medyası, o patlayacak işte.

rte gitmedikçe isterse para politikasının başına milton friedman'ı getirin, o dolar inmeyecek artık kardeşim.
  • 2018'de 1,80 bekleyenleri gördükçe annelerinin yetiştirme tarzlarını sorgulatan kurdur.

bunlar da benim tahminlerim;

2017 sonu 1.20
    2018 sonu 1.04
    2019 sonu 0.65
    2020 sonu 0.01
    2021 sonunda ise 0.0001 olarak tahminliyorum.

yatırım tavsiyesi olarak gören zaten sorunludur.
  • doların yükselmesi abartılı değildir, hele dünya'da işte abd şunu alıyor bunu satıyor , başka bir kriz kapıda gibi şeylerle kendini avutmak, ancak yiğit bulut kılıklı tiplerin işi olur, evet abd'nin etkisi, fed'in bilmem nesi, ab'nin türkiye kararı gibi şeyler etkilese de asıl olay türkiye'yi mahveden kutuplaştıran, medeniyetten uzaklaştıran, demokrasi ve geleceğini yok eden akp'dir, bu cehalettir.

eğer bizde bu kadar korkutucu bir şekilde dolar yükseliyorsa, o zaman euro, yuan gibi para birimlerine de bakmak gerekir, bir dalgalanma vardır ama bizim durumumuzun yanından geçmez, zamanında anlattık çizdik, bu kadar vizyonsuz, bu kadar şaibelerle dolu, bu kadar hukuku mahvetmiş, insanları birbirine düşman etmiş, bir ülkenin sınır komşuları ile bu kadar düşman bir parti bulamazsınız, hitler'in nasyonel sosyalist partisi ile yarışacak, hatta bazı konularda onları bile alaşağı edecek kadar da ileri gitmiş durumdalar.

2002-2010 arası çok yoğun bir şekilde, 2010'dan sonrada artık son kalan kırıntılar olan devlet varlıkları, yani senin, benim bu ülkedeki herkesin mal varlıkları, birilerinin kesesi için komik rakamlara peşkeş çekilmiş, bir ülkeyi ayakta tutan kaynaklar yok edilmiştir, o yıllara bakarsanız doların nasıl da direndiğini anlayabilirsiniz, çünkü yalan bir dünyada arka planda işler çevrilip, ülkemiz çok güzel pazarlanmış, özelleştirme adı altında satılmıştır. ne zaman ki kaynaklar artık bitmiş her şey boka sarmışsa, o zamandan itibaren dolar artık önlenemez yükselişe geçmiştir.

şu an ekonomi çoktan batmış vaziyette, bizi sadece işte yok abd, yok ab, yok şengen keranesi falan filan yalanları ile kandırıp kendi suçlarını her zaman ki gibi başkalarına atan tipik akp zihniyetini görmekteyiz. düşünün bu adamlar ensar vakfını korumakla yetinmeyip, şimdi çocuklara tecavüz serbest olsun yasasını meclisten geçirmeyi deneyecek kadar korkunç kafalara ulaşmışlardır, bunlar ülkeyi eleğe çevirmez de ne yapar. yani bırakın burada boku oraya buraya atmaya, enayi değiliz neyin kimin ne yaptığının çok farkındayız.