şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın başına gelen ancak detayları birebir bildiğim için paylaşmakta sıkıntı duymadığım bir rezalet. topu devrediyorum *:

    "eşim doğum günü hediyesi olarak bursa zafer plaza avm’deki saat & saat mağazasından bana skagen marka saat almış. benim nikele karşı alerjim var ve her saati takamıyorum. mağazada iken eşim üstüne basa basa bakın kocamın alerjisi var bir şey olmasın diye belirtmiş. satış görevlisi de güvence vererek satış işlemini yapmışlar. eşim saati bana verdiğinde 5 dakika taktım alerji hastalığım anında reaksiyon gösterdi. bu sebeple mağazaya gittim iade etmek istiyorum dedim iade alamıyoruz efendim dedi. neden diye sorduğumuzda saat lüks tüketime girdiği için iade alınmıyor(muş). memnuniyet için değişim yapıyorlar ama başka saatte de aynı reaksiyonu vereceğimi bildiğim için değişime sıcak bakmıyorum çünkü nikel kullanmayan kordon veya kilit tokası ne yazık ki yok. hadi var diyelim mağazada ki tüm saatlerin içinden nasıl alerji yapmayan saati bulacağız çok merak ediyorum. asıl mesele keyfi olmayan bir sebepten dolayı iade etmek istemiş olmamız ve bunu da görmezden gelmeleri. yani nasıl olur da üzerinde jelatinleri dahi duran sıfır saati iade almıyorlar veya alamıyorlar? hani tüketiciyi koruma kanunları? her mağaza kendi kafasına göre iade almıyoruz efenim hadi yallah diyebiliyor mu? saat & saat başlığına baktığınızda birkaç yazar daha uyarmış iade almıyorlar diye. gidip bu mağazadan bir şey alırken iki veya üç defa iyice düşünün. yoksa bizim gibi mağdur olmanız kaçınılmaz bir son olacaktır."
  • zafer plaza'ya uzakligi yuruyerek 10 dakika, dolmus ile 2 dakika olan osmangazi kaymakamligindaki tuketici hakem heyetine gidip kolayca sikayette bulunarak cozulebilecek problemdir.
  • rezalet gibi rezalettir.
  • rezalettir ama kaucuk saat alinarak üstesinden gelinebilir. cok güzel modelleri de mevcut
  • (bkz: casio f-91w)