şükela:  tümü | bugün
 • el bab bölgesinde yaşanan olaydır.

  link

  edit: saldırıyı suriye ordusu yaptı deniliyor. akitler bu duruma ne diyecek merak ediyorum, putin reiz dediğiniz adamın desteklediği suriye rejimi 3 tane vatan evladını şehit ediyor. tabi bunlar sizin için hiç önemli değil. israil mevzusunda nasıl çark ettiğinizi gördük. bunada kendi vicdanınızı rahatlatacak bir kılıf bulursunuz değilmi?

  ayrıca ortadoğu bataklığına bizi çektiği için büyük insana tekrardan sevgiler saygılar.

  edit2: @bayuldum adlı suser'in hatırlatması, (bkz: 24 kasım 2015 suriye sınırında uçak düşürülmesi) bir nevi cevap niteliğinde olabilir.

  suriye'nin böyle bir işe rusya'dan izin almadan kalkışabileceğinimi düşünüyorsunuz? tüm gün şangay 5'lisi yayını yaptınız dün, çok mutluydunuz. alın size şangay abisinden anlamlı bir mesaj.
 • iddialara göre suriye uçakları tarafından vurulmuş birliğimiz. eğer kasıtlı olarak vurulmuşlarsa fırat kalkanı harekatının sonuna geldiğimizi gösterir. şehit sayısı artabilir ağır yaralılarımızda var.
 • 'anamızın duasıyla geldik, hocanın selasıyla gideriz.' allah nur içinde yatırsın kahraman şehitlerimizi..

  edit: şehidimize ait yukarıdaki ilk iki cümleyi bana ait zannedenler için kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…hocanin-gundem-2324136/
 • hayatta olanların klavye başında kendilerini şehit saymasına neden olan durum. ananın duasıyla geldin hocanın selasıyla gittin de burada nasıl yazabiliyon!? sanal şehitlik diye bir kavram mı var yoksa!!?
 • 23 kasım lazkiye’de nusra cephesi’ne karşı operasyon başlatan suriye ordu güçleri, tsk’nın topçu ateşi nedeniyle geri çekilmek zorunda kaldı.

  sanırım bu olayın misillemesidir...doğruysa vay halimize.

  siyasal islamcılar cihatçı yobaz sürüsünü korumak için memleketi uçuruma sürüklüyor.
 • bunlar mühim mevzular değil bak adam başkalarının dua ile doğup sela ile gitmesine razı olmuş bile. bu kadar kolay. bi doğarken bi ölürken arapça sesler çıkarınca mevzu çözümleniyor. ölümünün önemi kalmıyor. mühim olan istanbulda iyi dönerci olmaması. dikkatimizi bu konulara vermemiz lazım. bu ölen garibanların adı sanı zaten yarın unutulur adları da 23 kasım şehitleri filan olarak bir yere verilmez.ölümleri burada övenler de gider bedelli çıksın diye dua eder. böyle gelmiş böyle gider..
 • türk hava kuvvetlerine bağlı f-16'lar şayet esad güçlerini bombalarsa oluşacak tablo altı ay sonra "fetö'cü pilotlar rejimi bombaladı!" şeklinde lanse edilerek fetö'ye ihale edilir. işin içinden çıkılır.

  metehan demir'in bu yönde attığı tweet insanın keyfini kaçırıyor. diplomasi ile silahlı mücadele birlikte yürütülmelidir. esad'a "esed" diyerek ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlamanın raison d'etat ile uzaktan yakından alakası yoktur.

  rusya başkonsolosu dışişleri'ne çağrılarak ilk istişare sonrasından bir tepki, gerekirse silahlı, ortaya konmalıdır tabi. bu tarz saldırılarda diplomasi ile de askerlerinin hayatını boşuna kaybetmemesini sağlayabilirsin. yoksa elbette üç askerin hayatını kaybederse gidersin sen de bombalarsın, kimse de çıkıp "böyle şey olur mu?" diye ortalığı ayağa kaldırmaz; ama önce diplomasi.

  not: bizim oralarda ne işimiz var?

  edit: ali örnek'in tweetinde belirttiği gibi tsk bu saldırı öncesinde esad güçlerini vurduysa büyük hata, esad güçlerinin de yaptığı yukarıda belirttiğim mantığı işlettiğimizde daha büyük hata. insanlar ölüyor iki diplomasi yapın, abv.
 • "albatros uçağıyla suriye vurdu" diye bir iddia var ama doğru değil. albatros genelde eğitimlerde kullanılan bir uçakmış. esad'a yakın bir kaynakta "yok böyle bir şey" diyor.

  tsk'ya yakın kaynaklar "ışid'in bombalı araç saldırısı" diyor. resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

  ben de esad'ın böyle bir hamle yapacağına ihtimal vermiyorum.

  şehitlerimize allah rahmet eylesin.

  edit 2 : bugün rus uçağının düşürülmesinin yıl dönümüymüş. 24 kasım 2015'de düşürmüşüz.

  edit : resmi açıklama : http://www.tsk.tr/basinfaaliyetleri/ba_219

  fırat kalkanı harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 kasım 2016 saat 03:30 sularında, suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

  bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile yüce türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

  kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 • vatan toprağı dışında kim için ne için öldüler diye akla soru getirir.

  bu suriye macerası başımıza daha çok bela açar. en baştan esad'ı devirmeleri için hiç yardım edilmemeliydi. bu günlere gelmemizde yanlış dış politikanın çok büyük payı var.
 • kurban verilen askerlerin yerine konuşma hakkını kendinde bulan hıyarto! belki anası onu oraya yollayana ve bunu alkışlayana ve de buradan gelip "şehidim" diye tezahürat yapan davarlara lanet okuyor.

  çok hoşunuza gidiyorsa gidin siz ölün, "ata yadigarı" toprak bol nasıl olsa... yemen olur, musul olur, kerkük olur, halep olur; yeter ki düşün başkalarının çocuklarının yakasından.