şükela:  tümü | bugün
 • iddialara göre suriye uçakları tarafından vurulmuş birliğimiz. eğer kasıtlı olarak vurulmuşlarsa fırat kalkanı harekatının sonuna geldiğimizi gösterir. şehit sayısı artabilir ağır yaralılarımızda var.
 • şehit sayısının artmaması umuduyla, tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum. ağır yaralılar olduğu, belirtiliyor. kötü bir sabah oldu maalesef ki. allah, tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. ailelerine sabır versin. amin.
 • metehan demir saldırının suriye hava kuvvetleri tarafından yapıldığını yazıyor.

  şehitlerimiz var...yaralılarımız var...allah rahmet eylesin...
 • 23 kasım lazkiye’de nusra cephesi’ne karşı operasyon başlatan suriye ordu güçleri, tsk’nın topçu ateşi nedeniyle geri çekilmek zorunda kaldı.

  sanırım bu olayın misillemesidir...doğruysa vay halimize.

  siyasal islamcılar cihatçı yobaz sürüsünü korumak için memleketi uçuruma sürüklüyor.
 • türk hava kuvvetlerine bağlı f-16'lar şayet esad güçlerini bombalarsa oluşacak tablo altı ay sonra "fetö'cü pilotlar rejimi bombaladı!" şeklinde lanse edilerek fetö'ye ihale edilir. işin içinden çıkılır.

  metehan demir'in bu yönde attığı tweet insanın keyfini kaçırıyor. diplomasi ile silahlı mücadele birlikte yürütülmelidir. esad'a "esed" diyerek ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlamanın raison d'etat ile uzaktan yakından alakası yoktur.

  rusya başkonsolosu dışişleri'ne çağrılarak ilk istişare sonrasından bir tepki, gerekirse silahlı, ortaya konmalıdır tabi. bu tarz saldırılarda diplomasi ile de askerlerinin hayatını boşuna kaybetmemesini sağlayabilirsin. yoksa elbette üç askerin hayatını kaybederse gidersin sen de bombalarsın, kimse de çıkıp "böyle şey olur mu?" diye ortalığı ayağa kaldırmaz; ama önce diplomasi.

  not: bizim oralarda ne işimiz var?

  edit: ali örnek'in tweetinde belirttiği gibi tsk bu saldırı öncesinde esad güçlerini vurduysa büyük hata, esad güçlerinin de yaptığı yukarıda belirttiğim mantığı işlettiğimizde daha büyük hata. insanlar ölüyor iki diplomasi yapın, abv.
 • esad'a ses verin artık. (bkz: go home yankee)

  terör örgütlerine destek vererek iş olmaz tc. esadı dinle ya çekil ya da esada destek ver.

  trump bile çark etti başka yol yok tüm yollar çıkıyor esada

  gençlerimiz ölmeye devam etmesin.
 • "albatros uçağıyla suriye vurdu" diye bir iddia var ama doğru değil. albatros genelde eğitimlerde kullanılan bir uçakmış. esad'a yakın bir kaynakta "yok böyle bir şey" diyor.

  tsk'ya yakın kaynaklar "ışid'in bombalı araç saldırısı" diyor. resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

  ben de esad'ın böyle bir hamle yapacağına ihtimal vermiyorum.

  şehitlerimize allah rahmet eylesin.

  edit 2 : bugün rus uçağının düşürülmesinin yıl dönümüymüş. 24 kasım 2015'de düşürmüşüz.

  edit : resmi açıklama : http://www.tsk.tr/basinfaaliyetleri/ba_219

  fırat kalkanı harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 kasım 2016 saat 03:30 sularında, suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

  bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile yüce türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

  kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 • vatan toprağı dışında kim için ne için öldüler diye akla soru getirir.

  bu suriye macerası başımıza daha çok bela açar. en baştan esad'ı devirmeleri için hiç yardım edilmemeliydi. bu günlere gelmemizde yanlış dış politikanın çok büyük payı var.
 • şimdi bu adamlar neden öldü? hangi amaca hizmet ederken öldü? türkiye'nin bu durumdan ne karı olacak?
  sıfır. herşey sıfır