• maalesef, bizzat kendi damadı camide öldürülen peygambere sahip bir din için gayet sıradan bir saldırıdır.
  • birisi yazmış deash ı islamla alakalı sananlar var diye, pardon cnm ya vejeteryan budistdiler onlar ama biz onların adını islamla anıyoruz. hepiniz aynı b.ksunuz işte kadın taşla, gayleri yak, kafa kes terörize et bir şey söyleyince amaa gerçeek isslam bu değil, onların islamla alakası yok.
    (bkz: tabi cnm ya kesin öyledir)
  • 3 bin yıllık medeniyeti bırakıp arap kölesi olduğunda tüm bunlar pakette geliyor.

müslüman ülkelerde ölenler önemsiz bir detay artık.

müslümanların beyin kullanıp reform yapabilmesi de mümkün görünmediğine göre yapacak bir şey yok.

kendini düşünmeyeneni ben niye düşüneyim.
  • saldırıdan sorumlu tutulan örgüt ensar beyt el makdis. isminden de anlaşılacağı gibi islam ile hiçbir alakası olmayan ateist örgütüdür bu örgüt. varsa yoksa bilim der, ilim der. ama ekşiciler o kadar şerefsizdirler ki bu dinsiz imansız örgütü islamla bir tutarlar.

bir iki yıl önce işid' e katıldığını açıklayan aşırı islamcı bir örgüttür ensar beyt el makdis.
  • dünyanın doğusunda ölen insanların batısında ölenlerden daha az gündem oluşturması üzücü evet ama bunu, batıda insan hayatına çok daha fazla değer verildiği gerçeğini es geçerek yorumlayamayız.

kabul edelim bugün paris'te veya londra'da insan hayatı mısır'dakinden daha değerli. mısır'da insan hayatına ne iktidardakiler ne de muhalefettekiler pek değer vermiyor. kendi insanına değer vermeyen bir coğrafyadaki ölümlere "batılılar neden üzülmüyor yaaa" diye hayıflanmak anlamsız.
  • fail de maktul de müslüman olunca bazıları mavi ekran veriyor. saldırı batıda olsaydı siz de silah vermeseydiniz bik bik bik okuyacaktık.
    insanlar ibadet çıkışı katledilmişler, hangi ideolojiyle? batıdan silah alan, batının kurulmasına önayak olduğu falan filan hepsi doğru da...
    hatta bunun azmettiricisi de israil ya da batı istihbarat örgütleri de çıkabilir, o da ayrı; ama hangi motivasyonla bu insanlar katledildi? o motivasyonun külliyen sakat, sapık olduğunu yazamayacaklar duymayacağız. sadece içten içe yanlış hedef değil mi?
    ve şeytan batı... müslümanı müslümana kırdırıyor. rusu niye rusa kırdırtmıyor? çinliyi niye çinliye kırdırtamıyor? ukrayna'da, gürcistan'da ruslara batı gazıyla kafa tuttu; sivillere böyle hain saldırılar oldu mu? bütün coğrafyalarda islam adını taşıyan örgütler terörün taşeronu olmuşlar. islam ülkeleri de bu terörü toptan ortadan kaldırmak yerine yakan top gibi birbirine atmaya çalışıyorlar.

edit: ve tabi işıd budizm ve rugby ile ilgili birşey, islamla alakası yok.
  • uzgunum ama bu islam cografyasindan bir bok olmaz. en kutsal, en degerli gordukleri kendi ibadetlerine bile saygisi olmayan bir topluluk neye saygi duyabilir, nasil durdurulabilir? bu nasil bir din ki insanlari bu denlisine caniye donusturebiliyor? karsisindakini en masumane duygulariyla ibadet ederken, en gucsuz ve en beklemedigi zamanda nasil katledebiliyor?

gercek islam bu mudur degil midir umrumda degil ama islam'in insanlari bu denlisine bir vahsilige surukleyen bir yol barindirdigi cok acik. maalesef bu yolu takip edenlerin sayisi da hic az degil.
  • gerçek islam bu değil mi şimdi, tamam.

diyelim ki değil, sizin din of süper acayip barışçıl bir şey, iyi, öyle olsun.

lan tamam da ateist olan ben mi bunu savunucam, ben sizin kitabınızı hatim etmek zorunda mıyım, amerikalı james, iskoç adrian bunu bilmek zorunda mı?

gerçek islam bu değilse çıkarsın sokağa haykırırsın sikik. bir milyar müslüman var daha amk yerinde bunlar gerçek islam değil diye bir hareket başlamış değil.

götünüzün üstünde oturduğunuz yerden bize anlatıyorsunuz.

bir konuyu, haksızlığa uğradığınız bir durumu yaya yaya bana anlatman çözüyor mu sorununu. dünya böyle mi çalışıyor.

ne hakettiğini düşünüyorsan onun mücadelesini veriyorsun. insan hakları rahatsız ediyor finlandiya'da çıkıyor insanlar gösteri yapıyor, hayvan haklarında sıkıntı var çıkıyorlar kanada'da gösteri yapıyorlar. bizim bu ülkede özgürlüklerde sıkıntımız vardı çıktık bağırdık rahatsızlığımızı. dünya şimdi bu ülkede iki taraf olduğunu biliyor, kim biliyor, insanlar. varız dedik yani, varlığını göt büyüterek kanıtlayamazsın.

gerçek islam bu değilse gösterin bunu, islam'ın kendi iç meselesine bizi niye dahil ediyorsunuz, banane lan islamdan. bana öğretmeye çalışmanda ki amaç ne.

benim için kendine müslüman diyen müslümandır, müslümanlar da bundan rahatsız görünmüyor, öyleyse derim ki islam bu demek. banane içinden, suresinden, banane!

adam açıyor fransa'da televizyonu müslümanlar müslümanları öldürüyor, senelerdir. ne anlıcak o adam bundan, ne çıkarması gerek. oturup bütün külliyatı mı okucak.

diyor ki müslümanlar böyle, barbarlar demek.

yok amerika yaptı, yok israil'in oyunu. hep maşa müslümanlar, hep dışardan birileri kötülük yaptırıyor. hiç içlerinde yok, pırıl pırıl insanlar.

sizin reform yapmanız gerek, hem kendiniz hem bizim için. biz de bıktık sizin devamlı birbirinizi öldürmenizden.

50 senedir tüm müslüman coğrafya geriye gidiyor, milletin iyice maskarası oldunuz, gelen istediğini alıp gidiyor. bir durup düşünme yok. ya bu kuran iyi hoş ama çok yanlış anlaşılıyor, bunu bir sadeleştirelim yok.

nasıl din abi bu, her suresini başka anlıyor her coğrafya, her kelimesi başka çevriliyor. o aslında öyle demek değil, bu aslında böyle demek değil. aslında orda öldürün değil yaşatın diyor falan. bu ne abi.

sonra gerçek islam bu değil, 79 mezhep, 98677896 fraksiyona bölünmüşsünüz, herkes kafasına göre başka kitaba inanıyor. daha bunun hadisi var var oğlu var.

valla bıktım ben şu savunmadan da sizin devamlı ona buna saldırmanızdan da.

birbirini öldüren sensin, benim konuyla alakam yok amk, ateist olarak kötü olan biziz hep. bana laf anlatıyor hala.

gerçek islam neyse, umarım daha barışçıl bir şeydir, tanıtın dünyaya.

karışmayın başkalarının hayatına, o bunla mı sikişti bu şöyle mi giyindi, bu haram bu helal. herkes sizin dininizin gerektirdiği gibi yaşamak zorunda değil. kaldı ki dininiz ne diyor bir fikirbirliğiniz de yok, neye göre millete sataşıyorsunuz, neye göre bir şey günah veya sizin müdahale etme hakkınız var belli değil.

ne güzel amk herkes kafasına göre.

sonra gerçek islam bu değil. kafirler bizi anlamıyor.

kendim de dahil size dünyada bir nebze anlayış gösterip yeri geldiğinde yabancılara "ya aslında müslümanlık bu kadar kötü değil, ramazan, oruç, bayram şekeri vs." anlatan yine bizleriz.

düşün amk o kadar yok ki diliniz biz savunuyoruz mecburen.

sen daha anlat bana neymiş gerçek islam.

edit, imla.
  • sina yarımadası'ndaki el-ariş şehrinin batısındaki bir el abed kasabasındaki bir camiye cuma namazı vaktinde bombalı saldırı gerçekleştirilmiş. aynı zamanda camidekilere dışarıdaki araçlardan ateş edilmiş. en az 54 kişi hayatını kaybetmiş.

saldırıyı henüz üstlenen olmasa da yüksek ihtimalle sina'daki ışid'e bağlılığını bildirmiş cihatçı teröristler tarafından gerçekleştirilmiştir.

yakınlarının başları sağ olsun.

https://tr.sputniknews.com/…a-cami-bombali-saldiri/

edit: ölü sayısı 235'e çıkmış. 2017'nin en kanlı terör saldırılarından biri haline geldi. saldırı sebebi ile mısır'da üç günlük ulusal yas ilan edilmiş.

http://www.milliyet.com.tr/…a-camiye-dunya-2560765/

https://en.wikipedia.org/…rrorist_incidents_in_2017

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_sinai_attack

edit 2: ölü sayısı 305'e çıkmış. 2017'nin en kanlı ikinci terör saldırısı olmuş durumda.**
    saldırdıkları cami, bir sufi camisiymiş.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42109067
  • kuran'ın yön verdiği ve o istikamette ilerleyen selefi ışid'in cihadının parçasıdır. "ışid'inki islam değil" diyenler oluyor... hayır gerçek islam bu, 632 yılı islamı. sizin yaşadığınız islam, islam değil. emevilerden kalan bir sünnilik dini, üstüne roma'dan kalma mezar gelenekleri eklenmiş ortaya karışık bir yapı.

gerçekleri ortaya koyarsak ışid ile nasıl mücadele edileceğini daha iyi tayin edebiliriz. yoksa hep olduğumuz yerde debelenip üzülüp kahrolup dururuz. ölenler öldükleriyle, kalanlar üzüldükleriyle kalır.
hesabın var mı? giriş yap