şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • saat 13.00'da başlayacak, erdoğan ile görüşme iddiasına ilişkin yapılacak açıklamaları barındıran toplantı. kanımca chp yönetimine giydirecek. umarım böyle bir hataya düşmez.

  edit: an itibariyle başladı. ilgili video

  edit 2: tahmin ettiğim üzere chp yönetimine giydirmekte.
  inanılmaz ama a haber'de an itibariyle canlı yayın yapılıyor.
  ulan muharrem ince, sen bu hallere düşecek adam mıydın...
 • bir gazeteci de soramadı arkadaş, biz soralım: yahu bütün bu tantana kime veya kimlere yaradı, veya yarayacak?

  muharrem ince atatürkçü ve milliyetçidir.
  ülkesini de milletini de sever. muhalefetin bu yükseliş döneminde onu kim istemeyebilir ki, veya kimler?

  bana kalırsa bunun arkasında ya muharrem ince karşıtı bir chpli ya da ülkemizdeki politikadizayn eden bir örgüt var ve maalesef eminim ki bunu asla öğrenemeyeceğiz.

  merakla beklediğim konuşma. tüm türkiye yarın buna kilitlenecektir. konuş kral, arkandayız.
 • saat 13.00'de başlayacak olan basın toplantısıdır.
  gündeme dair açıklamalar yapacağını söylüyor. sanıyorum biraz gergin geçecek. aklındakileri ve kendince olan gerçekleri açık açık anlatacaktır.
  saray'a giden chp'li haberi üzerinden kendisi hedef alınmıştı.
  belki parti içi muhalefeti sindirmek için, belki kişisel sürtüşmeler belki de kimsenin bilmediği ve hiç bilemeyeceği nedenlerden dolayı bu haber yapılmış veya yaptırılmış olabilir.
  o kadar kişinin yaptığı açıklamalara rağmen hala netlik kazanmayan bir konu.
  peki haberin çıktığı ilk andan itibaren neler yaşandı ?

  - 19 kasım günü cumhuriyet halk partisi lideri kılıçdaroğlu ' sözcü gazetesi türk basınının amiral gemisidir. ' açıklaması yaptı. sanki bir sonraki gün olacaklara nazire yapar gibi.

  - 20 kasım günü rahmi turan sözcü gazetesindeki köşesinde ' yargı reformu ' başlıklı bir haber kaleme aldı. haberin içeriğinin bir kısmında chp'li önemli bir kişinin saraya çıktığı ve cumhurbaşkanıyla chp genel başkanlığı için konuşulduğu iddiası vardı. doğal olarak haberin yayılmasından sonra ortalık toz duman oldu. kimdi o kişi ? neden böyle bir şey yapmıştı ?

  - 21 kasım perşembe günü kemal kılıçdaroğlu ismail küçükkaya'nın sunmuş olduğu çalar saat programına katıldı. yapılan haberle ilgili ' doğrudur ancak isim vermek istemiyorum' dedi. genel başkan'a göre saray'a gerçekten bir kişi gitmiş ve cumhurbaşkanı ile görüşmüştü.

  - 22 kasım günü bütün basın bu habere yoğunlaşmış ismin kim olduğunu öğrenmeye çalıştı. haberin kaynağı da ismi açıklamamak için büyük bir direnç gösterdi. ancak birçok kişi zan altında kalıyor, hiç olmadık kişilerin isimleri ortaya atılıyordu. bu iş bir yerden sonra çamur at izi kalsın durumuna evrilebilirdi.
  aynı gün cumhurbaşkanı izmir'de yaptığı konuşmada ' böyle bir görüşme olmadı. bay kemal senin hayatın yalan. hayatın yalan. bak izmir’den milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? ' açıklaması yaptı.

  - 23 kasım günü rahmi turan saray'a giden kişinin isminin muharrem ince olduğunu açıkladı. kaynağının kendisine bu ismi verdiğini ve isimden gayet emin olduğunu söyledi. muharrem inceden bu açıklamaya karşı anında yalanlama geldi.
  daha sonra bir televizyon programına bağlanan rahmi turan ' bu kişi muharrem ince’dir diye ben açıklamıyorum. bu kaynağın verdiği bir isimdir. ince’nin söyledikleri de doğru olabilir, cumhurbaşkanı erdoğan’ın da açıklamaları doğru olabilir. ben kaynağın bana verdiği ismi açıkladım. kaynak soruluyor. eğer gerekirse kendisi çıkar ve açıklar. ' dedi. bu konuşmanın yaşandığı televizyon programını da buradan izleyebilirsiniz.
  aynı programa katılan barış yarkadaş ise muharrem ince'nin kendisine mesaj attığını ve şunları söylediğini iletti. ' eğer bu haber doğruysa kendimi taksim meydanında yakarım! '
  ilerleyen saatlerde rahmi turan kaynağının ismini de açıkladı. kaynağın ismi talat atilla. rahmi turan açıklamada şunları söylüyor; ' gerek ilk yazımda gerekse dün geceki açıklamalarımda kaynağımı asla açıklamayacağımı söylemiştim. açıkçası; açıklamayı da düşünmüyordum. fakat bana ‘muharrem ince’ ismini veren kaynağımın, bugün bazı haber sitelerine yaptığı ‘rahmi turan’ın haber kaynağı ben değilim’ açıklamasını görünce o ismi açıklamaya karar verdim. bana muharrem ince ismini veren kaynağım gazeteci talat atilla’dır. '
  kaynağa göre saray'a giden kişinin kim olduğu, hangi saatler arasında gittiği, hangi arabayla giriş yaptığı, hangi arabayla çıkış yaptığı hatta plakalarına kadar belliydi.
  peki kaynağın kaynağı kimdi ? o isim hala bir sır.
  aynı gün içerisinde talat atilla da bir açıklama yaptı.
  açıklamada habere nasıl ulaştığını, nasıl doğrulattığını, nelerin yaşandığını bir bir açıkladı.
  şunları da yazısında paylaşıyordu; ' kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir chp’li. ya kemal bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu.
  kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra cumhurbaşkanı erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım.
  “yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi.
  şimdi, kemal beyin ve doğrulattığım chp’li kaynağın konuşmasını bekliyorum. '

  tabi bu açıklama üzerine kimse ' kaynak benim! ' açıklaması yapmadı. yapacağını da düşünmüyorum.

  - 24 kasım günü ise rahmi turan sözcü gazetesi köşesinde ' siyaseti sarsan olay! ' başlıklı bir yazı kaleme aldı. yazısında bugüne kadar olan tüm gelişmeleri kendisi de açıklıyor. yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

  bu yaşananlar kimilerine göre gazetecilik refleksi, kimilerine göre parti içi muhalefetin seçim öncesi yok edilmeye çalışılması, kimileri içinse sıradan günlük bir siyaset.

  bu olay üzerine yapılacak belkide son açıklama muharrem ince'den gelecek. saat 13.00'de yapacağı açıklamayla neler yaşanacak hep beraber göreceğiz.*

  edit: muharrem ince'nin düşüncesi her zaman ki gibi çok içten ve açık sözlü.
  görüyorum ki partisinin arkasında durmamasına çok kırılmış. ancak bu kırgınlık partiye değil genel merkeze ve genel başkana.
  açıklamasından satır başları kısa kısa şu şekilde;
  - ' ben size ne yaptım ? ben bu partinin çocuğuyum. ben bu parti içinde büyüdüm. bu evin toprağında inek otlatırken parti için çalıştım. bu bana kurulmuş bir komplodur. yalan haberdir. chp'li kişiler bunu yapmamıştır. parti içerisinde chp'li görünen kişiler bunu yapmışlardır. onlar nasıl olsa bir gün gidecekler. parti yine bize kalacak. su faturasını yine biz ödeyeceğiz, elektrik faturasını yine biz ödeyeceğiz, bayraklarını yine biz asacağız. '
  - 41 yıl sonra bu partiye 30 barajını ben aştırmadım mı ? meydanları umutla ben doldurmadım mı ? size ne yaptım ben ?
  - genel başkanıma söyledim. böyle açıklamalar partime zarar verir. yapmayın dedim. ancak kimse beni dinlemedi. şimdi bu pis iftiralarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.
  - 24 haziran seçimlerinde benim hakkımda yalan haber yapanlarla saray'a gitti haberini yapanlar veya yaptıranlar aynı zihniyettir.
  - genel merkeze söyledim. bugün muharrem inceye yapılan bu iftira, yalan haber yarın kemal kılıçdaroğluna yapılır dedim.
  - partim acilen bu kirli oyunlardan temizlenmelidir. bunun için bütün mücadelemi vereceğim. bu konuyla ilgili anlatılacak daha çok şey var. hepsini kurultay geldiğinde açık açık anlatacağım.

  edit 2: talat atilla sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı.
  söylediğine göre kemal kılıçdaroğlundan bir açıklama bekliyor. ve genel başkan açıklama yapmazsa kendisinin bir açıklama daha yapacağını söylüyor. sanıyorum burada bütün oklar genel başkanı gösteriyor. bakalım daha neler olacak. beklemedeyiz...
 • chp önemli bir yol ayrımında. artık muharrem ince açık konuşmalı. partiye zarar vermemek adına gerçekleri net bir şekilde söyleyemiyor. yıllardır partinin içinde ayrıntıları bilen, başka hesabı olmayan olduğu gibi biri muharrem ince.

  akp de tayyip erdoğan ve binali yıldırım neyse chp de muharrem ince ve mansur yavaş odur.

  akp de abdullah gül, ali babacan neyse chp de kemal kılıçdaroğlu ve ekrem imamoğlu odur.

  bu kurultay chp için olmadığı kadar önemli. neden? çünkü bir sonraki seçimin kazanılması hemen hemen garanti. bundan dolayı tabiyki çok ateşli geçeceği ortada.

  umarım türkiye nin geleceğinde imamoğlu demirtaş canan yerine mansur yavaş ve muharrem ince vardır.
 • a haber'in muharrem ince'yi desteklemesi'nden de anlaşılacağı üzere muharrem ince muhtemelen chp yönetimine giydirecek.
 • kılıçdaroğlu'nu genel olarak sevmem. ancak bu sevmeme durumu herhangi bir akpli'nin sevmemesi gibi değil. alevi olması beni ilgilendirmiyor; benim için herhangi bir sünni ya da ateist'ten hiçbir farkı yok. ssk'yı batırdı söyleminin de içini boş buluyorum saray her ay milyonlarca lira israf yaparken.

  üstelik taktir ettiğim yönleri de var adalet yürüyüşü gibi.

  fakat neden bırakmıyorsun koltuğunu be adam? çok mu zor? chp sana mı muhtaç?

  aynısı diğer dinozorlar için de geçerli. ne verdiniz yahu bu ülkeye de ısrar ediyorsunuz koltuğunuzda?

  öte yandan ben gene de şüpheci yaklaşıp belki bu dalavereyi muharrem ince ve ekibinin yapmış olabileceği ihtimalini de gözardı etmiyorum. yapmaz yapmaz demeyeceksin, insanoğlu çiğ süt emmiş der eskiler.

  bana göre genç, kürtçü oluşuma karşı bir lider gelmesi gerekiyor chp'nin başına. genç dediysem de primeında olan birisinden bahsediyorum. öyle bir adam var mı chp içinde bilemiyorum elbette. fakat atatürk ve mirasının bu kadar rezil rüsva ediliyor oluşu insana dokunuyor.
 • chp içerisinde kendisine yapılmış olan haksızlıkları açıklaması bekleniyor.
  edit: ahaberi filan siktir edin, ince son 45 yıldır chp’nin her biriminde hizmet etmiş birisi. adamı dinleyin ne anlatıyor, nelerden yakınıyor.
 • chp'nin hiçbir basın açıklamasını canlı vermeyen havuz medyasının bu sefer nasıl tutum sergileyeceğini merak ettiğim basın açıklaması. kimler kimlere prim verecek birazdan göreceğiz.
 • nerede sapık bir durum varsa a haber’den izlerim. ekranı ikiye bölmüşler, bir tarafta muharrem ince önünde mikrofonlarla saatin 13:00’ı göstermesini bekliyor. ekranın öteki tarafında ise izleyeni kışkırtıcı videolar oynatılıyor çeşitli mitinglerden.

  aktrollerin hayret-i mucip bir biçimde ince hayranı olmuş olması da göz önüne alınırsa, ben şimdilik susuyorum altan. bilemiyorum

  edit:şu haber geliyor sürekli aklıma dinlerken.

  edit: işin altından kuşlar çıkacak. ey kuşlar siz bu işin kompedanı olmuşsunuz
 • a haber'in bile canlı yayınladığı açıklamalar.

  a haber bile evet...yalnız muharrem ince ters köşe yaparsa a haber yayını nasıl sonlandırır çok merak ediyorum.
282 entry daha