• eğer iddia doğruysa akp’nin kendisinden kopuşlara karşı tek kozunun siz istifa etmiyorsunuz ben kovuyorum olduğunu gösterir.

koca parti göz göre göre parçalanıyor, hem tavanı hem tabanı görülmemiş hızla eriyor, eski dışişleri bakanı ve cumhurbaşkanı, ekonomi bakanı, başbakanı vs çok ağır suçlamalarla partiyi terk ediyor. kala kala fatih tezcan gibi tiplere kaldı koca parti.

olsun, yarın muharrem çıkıp chp’ye iki sallar hepsi unutulur.
  • umarim dogrudur dedigim iddia. cekirdek stogu yapin 2021 cok surukleyici gececek.
    zira hayatimizi ve gelecegimizi calan ulkenin basindaki bu cetenin biran once dagilmasi gerekiyor.
    bulent arincta siyasal islamci omurgasizligi olmasa, boyle bir kovulmanin ardindan partiden de istifa eder derdim lakin diyemiyorum.
  • 4 ay veriyorum en fazla gene çıkar özrünü diler gelir bir yerlere, omurgasız.
  • hakkında, nezih onur kuru'nun şu tespitini mantıklı bulduğum olay.

--- spoiler ---

mhp ve bahçeli’nin özgül ağırlığı ak partililerden kat be kat fazla.

erdoğan’ı başkan yapan, yargı ve bürokraside hakimiyetini sağlayan bahçeli.

ittifakın sürüp sürmeyeceğini ak partililer değil, bahçeli belirler. buna karşı gelen ak partililer bedelini ödemek zorunda.
    https://twitter.com/…uru/status/1330997093893287936
    --- spoiler ---
  • noluyo lagn dedigim zamanlardir, berat albayrak, soylu, arınç, kesin başımıza taş yağacak.
  • zararın neresinden dönersen kardır demişler...

bunlar güzel gelişmeler, aşağıdan yukarıdan yolun sonu gözüküyorsa, birer birer masadan dostlar ayrılıyorsa...
    mevlana’nın da dediği gibi:

kişinin kendine ettiğini
    edemez kişiye hiçbir fani
    bu kahpe hırsı, ne kıskanç kini,
    ne şarap, ne de haşhaş edemez...
    kişinin kendine ettiğini
    tayfun, boran, dağ, taş edemez.

kişinin kendine ettiğini
    edemez kişiye hiçbir fani
    tutmazsa gerçek dost elini
    kendi kendiyle baş edemez.
    kişinin kendine ettiğini
    sarhoş edemez, ayyaş edemez
    mezar soyan nebbaş edemez…
  • muhtemelen cemil cicek de yakınlarda istifa edebilir.
  • bir iddia. eger dogru ise bulent arincin hukuk reformu cikisi karsisinda erdogana cektigi şah hamlesi, restine rest ulan şeklinde arinci koltugundan etmis duruyor. avrupaya mavi boncuklar dagitip, selo ve osman icin umutlandirip sonra da kapiyi sert bir bicimde suratlarina carpan reyizin bu dakikadan sonra ne yapacagini gercekten kestiremiyorum. 24 aralikda mb bir faiz artisina daha gitmek zorunda kalacagi bir hamle yapmis oldu erdogan. eger mb’nin aci recetesini bu sefer icmezse o zaman kendisini zor gunler bekleyecek gibi duruyor :)
hesabın var mı? giriş yap