• mhp'nin akp'yi gerçek anlamda avcunun içine aldığı şeklinde okuduğum olay.

sayın bahçeli bugün dava arkadaşı olduğunu belirttiği çakıcı'nın yanında durabilirken sayın cumhurbaşkanı ise birlikte yola çıktıkları kendi dava arkadaşı olan sayın arınç'ın yanında duramadı.

not: ben yine de sayın arınç'ın, görüşlerini sayın cumhurbaşkanının haberi ve onayı olmadan paylaştığını sanmıyorum. ittifakın çatırdadığı alenen görünüyor ama şimdilik bitirilemediği için sayın arınç kurban edildi.

edit: bir arkadaşımız bu olay icin biden effect yazmış.

biden effect, sayin arınç'ın söylemiydi. şu anda biden'in tersine bir hareket yaptılar. bence sayın erdoğan istemese de bunu yapmak zorunda kaldi. çünkü iki gün önce artık avrupa birliği, batı diye söylem değiştirmeye başlayıp demokratiklesme reformlarını başlatacaklarını dile getirirken bugün mhp'den dolayı bunları gerçekleştiremeyecekleri ortaya çıktı.

mhp, akp'nin etrafına öyle bir duvar ördü ki koskoca parti artık o duvardan kafasını çıkarıp nefes bile almakta zorlanıyor.
  • garip işler bu işler.

cumhurbaşkanının istişare grubunda yer alacak kişi her konuda cumhurbaşkanı ile aynı fikirde mi olmalı ?

madem her konuda aynı fikirde olmaları isteniyor, öyleyse neden istişare ediliyor ?

kafamda deli sorular...
  • "ben başkaları gibi twitter’dan, ınstagram’dan istifa etmem." diyerek twitter'dan istifasını duyuran adam. en azından melih gökçek ekrana çıkmıştı.
  • akp’nin içerisinde akp’li kalmamasına sebep olacak istifa.

akp’li cumhurbaşkanı abdullah gül, başbakan ahmet davutoğlu, dışişleri ve maliye bakanı ali babacan, damat gitti, süleyman soylu’yu yalvar yakar tutabildiler. kongrelerde akp’liler bir birine giriyor.

türk siyasi tarihinin görmediği hızda parçalanıyorlar.
  • nereden istifa etti?
    cevap: yüksek istişare kurulundan

ne demek istişare?
    cevap: danışma, görüş alma

reis istişare ederken bile farklı görüşe tahammül edemiyor cogacayip.
  • suya bülent arınç ve devlet bahçeli atılırsa, devlet bey'in daha hızlı batacağını göstermiş olaydır.
  • i melih gökçek kına yakıyordur
  • teker teker gidiyorlar... batan gemiyi yavaş yavaş terk ediyorlar. böyle giderse survivor elemeleri gibi haftaya kim gider çok merak ediyorum
  • "ben başkaları gibi ınstagram ya da twitter'dan istifa etmem" açıklamasından 19 saat sonra twitter'dan istifa ettiğini açıklamıştır.

kaynak
hesabın var mı? giriş yap