şükela:  tümü | bugün
  • bazı mallar tarafından hala coşku ile kutlanan ''evren''sel gün.

(bkz: since 1980)
  • eğitimsen'in kutlamadığını açıkladığı gün.

uluslararası eğitim emekçileri dayanışma günü 5 ekimdir. 12 eylül darbe rejimi ürünü olan 24 kasımı öğretmenler günü olarak kabul etmiyoruz. açıklaması da böyle işte
  • tüm öğretmen adaylarına bol atamalı yıllar dilediğim..
  • gerçekten sevilen öğretmenleri belli edecek turnusol olmuştur.
    bu yıl pazara denk gelip vefalı olan ve olmayan öğrencileri belli edecektir.
    öğretmeniniz ;
    size ilham veren iyi ve ya kötü mutlaka birşeyler öğreten o insan
    size bi mesaj bir telefon kadar yakın .
    haydi pamuk eller cebe..
  • bazen garip tepkiyle kutlanandır.
  • devletimiz tarafından biber gazı, cop ve polis müdahalesi eşliğinde kutlanılan önemli ve tarihe geçen bir gündür.

(bkz: 23 kasım 2013 eğitim emekçileri direnişi)
  • bazı öğretmen adayları için "öğretmenler günü kutlamaları"nda yoklama alınacak diye katılınan bir günden ibarettir. hatta başkalarının yerine imza da atılır.
  • karı-koca öğretmen olan akrabalarımı hariç tutarak kutladığım gündür. yıllar önce emekli olmuş bu iki ruh hastasının meslek hayatları boyunca herhangi bir genç üzerinde düzgün bir eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirmiş olabileceklerine ihtimal vermiyorum. bir tanesi türkçe öğretmeni, lakin öğretmeye çalıştığı dili konuşmaktan aciz, misal; ısrarlı biçimde "depremzade" diyor. ötekisi ise daha fena; sınıfta tartıştığı öğrencilerine birkaç kere dövüş teklif etti, sonra, idareciyken okulun sosyal tesislerinin işletme gelirlerini cebe attığı için sağa sola sürüldü. bunların mı öğretmenler gününü kutlayacağım ben...
  • 12 eylül'ün ürünüdür. tüm dünyada öğretmenler günü 5 ekim'de kutlanmaktadır. bizde ayrıca 16 mart öğretmen okullarının kuruluşu olduğu için önemlidir.