şükela:  tümü | bugün
  • bazı mallar tarafından hala coşku ile kutlanan ''evren''sel gün.

(bkz: since 1980)
  • eğitimsen'in kutlamadığını açıkladığı gün.

uluslararası eğitim emekçileri dayanışma günü 5 ekimdir. 12 eylül darbe rejimi ürünü olan 24 kasımı öğretmenler günü olarak kabul etmiyoruz. açıklaması da böyle işte
  • tüm öğretmen adaylarına bol atamalı yıllar dilediğim..
  • gerçekten sevilen öğretmenleri belli edecek turnusol olmuştur.
    bu yıl pazara denk gelip vefalı olan ve olmayan öğrencileri belli edecektir.
    öğretmeniniz ;
    size ilham veren iyi ve ya kötü mutlaka birşeyler öğreten o insan
    size bi mesaj bir telefon kadar yakın .
    haydi pamuk eller cebe..
  • bazen garip tepkiyle kutlanandır.
  • devletimiz tarafından biber gazı, cop ve polis müdahalesi eşliğinde kutlanılan önemli ve tarihe geçen bir gündür.

(bkz: 23 kasım 2013 eğitim emekçileri direnişi)
  • bazı öğretmen adayları için "öğretmenler günü kutlamaları"nda yoklama alınacak diye katılınan bir günden ibarettir. hatta başkalarının yerine imza da atılır.
  • şüphesiz ki tek anlamı vardır. o da sevgili ilkokul ogretmenimin doğum günü olması ve benim 4 yıl boyunca acaba önce hangisini kutlamam gerek derken hep ikisini harmanlayip cümle olamayan cümleler kurma cabalarimin günüdür. ben de öğretmenim fakat bu gunu asıl önemli kılan benim öğretmenimdir. o'na minnettarim sözlük. geldim kaç yaşına hala bir çekinme bi korkma ama saygidan yani gönlümde bambaşka yeri olan güzide insandır.

yeri gelmisken yazık öğretmenlere vurmayin yerden yere. tatil, maaş vir vir vir konuşmayın. maaşını duysaniz gulersiniz zaten niye bu kadar abartildigini anlamıyorum. neyse nerden nereye geldim.
    bu tür günlerin gereksizligi üzerine bu kadar geyik yapmayın mesleki tatmindir bu. bir çocuk gulumsemesinin ne kadar değerli olduğu ve tatlı bir sarılmanin. bugünü çok görmeyin. şimdi dağılın.
    aslında çok gereksiz oldu bu yazı zira ilkokul öğretmeni iseniz her gün öğretmenler günüdür. o yüzden bana her gün bugündür. sevgiyle sarılan çocuklarım var lan benim bissürü bissürü yerim onları. her sarılma da farklı bi enerji. yaşam kaynağım diyorum ben onlara. bilmezsiniz çocuğun öğretmene aşkını. çok şükür yaşıyorum ohhh misss en temizinden meslek.
  • karı-koca öğretmen olan akrabalarımı hariç tutarak kutladığım gündür. yıllar önce emekli olmuş bu iki ruh hastasının meslek hayatları boyunca herhangi bir genç üzerinde düzgün bir eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirmiş olabileceklerine ihtimal vermiyorum. bir tanesi türkçe öğretmeni, lakin öğretmeye çalıştığı dili konuşmaktan aciz, misal; ısrarlı biçimde "depremzade" diyor. ötekisi ise daha fena; sınıfta tartıştığı öğrencilerine birkaç kere dövüş teklif etti, sonra, idareciyken okulun sosyal tesislerinin işletme gelirlerini cebe attığı için sağa sola sürüldü. bunların mı öğretmenler gününü kutlayacağım ben...