şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz aylarda tor project, vpn master, hotspot shield vpn, psiphon, zenmate vpn, tunnelbear, zero vpn, vyprvpn, private ınternet access vpn, espress vpn, ıpvanish vpn gibi birçok servisi engelleyen btk, son olarak cyberghost ve protonvpn'i de engellemişti. yeni açıklamalarıyla vpn'e savaş açtıklarını ilan etmişler adeta.

"bilgi teknoloji kurumu (btk) internet dairesi bilişim uzmanı levent gönenç, vpn’lerin tüm dünyada ortak bir sorun iddia ederek “bununla ilgili çalışmamız şu anda mevcut, tedbir alınması amacıyla uyarılarımız erişim sağlayıcılara mevcut ve ciddi önlemler de aldık, test aşamasındayız, testlerimiz tamamlandıkça faz faz ilerlemeyi düşünüyoruz” dedi."

kaynak: https://tr.sputniknews.com/…-btk-vpn-levent-gonenc/

edit: sözde sansüre karşı olan ekşi sözlüğün, muhalefetin ve birtakım önemli kişilerin ciddiye alıp gereken önemi vermesi gereken bir olay bence bu. burada sadece konuşmakla, eleştirmekle olmuyor. bir yerlerden birilerinin harekete geçmesi gerek. herhangi bir kampanya fikri, birilerine ulaşma düşüncesi olan biri varsa bana yazsın bu mesajı editleyeyim ve gereken neyse yapılsın.

edit2: şöyle bir olay varmış ayrıca (bkz: antalya asmek'te çocukların taciz edilmesi)
  • "vpn’lerin tüm dünyada ortak bir sorun iddia ederek"

ben artık gerçekten tahammül edemiyorum buna. adamın biri çıkıyor ve diyor ki "vpn tüm dünyada ortak bir sorun" ya da "internet dizileri çocuklarımız için sakıncalı" ve hemen birileri harekete geçip yasa tasarlıyor ve engel. bu kadar kolay mı lan her şey? hiçbir zararı olmayan, aksine internetteki en faydalı yer olan wikipedia bile 10 aydır kapalı. sizin derdiniz gerçekten halkı zararlı şeylerden korumak mı yoksa tüm ülkeyi cahil bırakıp olan biten hiçbir şeyden haberdar olmamasını sağlayarak ülke çok iyiye gidiyormuş gibi hala sizi desteklemeye devam etmelerini sağlamak mı? cevap bariz şekilde belli olmasına rağmen hala bu tarz engellemeleri, denetimleri savunan dallamalar olacak ben ona yanıyorum.
  • en büyük sorun sizsiniz ulan dediğim yobaz, çomar sürüsü açıklaması.
  • 2019 yol haritası adım adım ilerliyor.. iktidarın istemediği hiçbir bilgiye ulaşılamayacak....

edit: adam altta sokakta dağıtırız bilgiyi diye ciddi ciddi yazmış.. he dağıtırsın amk.. emin ol sana o bilgiyi dağıttırırlar da sen nereyi dağıtırsın bilemem..
  • ana akım medyasını ele geçirdiler, şimdide internet üzerindeki hakimiyetlerini artırmaya çalışıyorlar. ama nafile bir çaba, tamamen kapatmadan internetin hızına yetişemezler.
  • iktidarın istemediği hiçbir bilgiye ulaşılamazsa sokaklarda dağıtırız bilgiyi.

haberiniz olsun. vapurlar, otobüsler her yer bilgi olur.
  • beşerin "hoş gelişler ola iran, venezuela, küba, kuzey kore ve çin tadında her şeyin yasak ve devlet kontrolü/gözetiminde olduğu ülke içi intranet ağı!" şeklinde düşünmesine neden olan ve bu ülkeyi kafasında tamamen bitirmesini teşvik eden gelişmedir.
  • o zaman internet faturalarını 5tl'ye düşürün aylık, hiç bir yere girilemeyen kısıtlı bir internete 60-70tl ödemek enayilik çünkü.

çok değil 100.000 kişi toplanıp hadi interneti kapattıralım protestosu yapsa, öyle bir geri dönerler ki...
  • vpn tüm dünyada sorun diyen bir zır cahil tarafından yapılan açıklama. kendisi ile ilgili bir email postu dışında herşeyi silmiş birisi tarafından gerçekleştirilen açıklamadır. işte bunlar böyle. kendileri hakkında sonuna kadar herşey gizli olacak ama 80 milyon kişiyi tek bir tıkla izleyebilecek kendisi. milleti siktiğiniz yetmedi bir de siktiğinizi kaydedip sonra izlemek istiyorsunuz herhalde.
    edit: imla
    not: siz bunlarla uğraşacağınıza "child abuse" için bir ekip kurun da elin abd'sinden milletin ne boklar yaptığını size raporlamasınlar da rezil olmayın.