• 76 doğru
    4 yanlışla
    95 aldığım sınav olmuş

5 sene öncesine göre 1 soru yükseltmişim seviyeyi. çok şükür.
  • sözlük yazarı kutucuğunu işaretlemeyi unuttuğum için 86,25'te kaldığım sınav. ösym'ye dilekçe ile başvuru yapıyorum, artı 10 puanımın verilmesi için.
  • sıfır yanlışla tamamladığım sınav, sözlük yazarı olmanın hakkını verdim.

edit: tamam olm mesaj atmayın sınava girmedim. ironiden anlamayan nesle aşina değiliz.
  • 86.25 alarak 2 yıldır neden yazar olamadığımı anladığım sınavdır
  • sınava giren 85009 kişiden 3678'i yani % 4,32'si a puan alabilmiş. bundan önce girdiğim son 3 yds sınavında oran hiç %4'ün üzerine çıkmamıştı. bu açıdan sınav zorlaşma trendine girmiş gibi gözükse de a seviyesine çıkma oranının yükselişi sevindirici. girdiğim bu sınavlarda 50 puan ve altında puan alanların ise oranları aşağı yukarı %54-72 arasında gezinmiş. gerçekten korkunç bir oran.

bu sınava kadar girdiğim sınavlarda 90 üzerine çıkamamıştım. bir-iki ay günde 4-5 saatlik çalışmayla 5 puana yakın bir yükseliş kaydederek +90 puanı tutturabildim. sınavın zorlaşması ingilizce seviyesinin artmasına da katkı yapıyor. çünkü eski bilgi seviyeme baktığımda şimdiki seviyemle fersah fersah fark var.
  • fazla kasmadan 4 deneme çözerek 80 aldığım sınavdır. hedef 90.
  • hiç çalışmadan, sadece eski bilgilerimle girip 80 aldığım sınav. saygılar, sevgiler.
  • son iki hafta kala geçmiş yıllarda çıkan soruları çözerek hazırlanmış, on yıllık ingilizce çeviri tecrübesi olan bir mütercim tercümanlık mezunu olarak 3 yanlış ile 96,25 puan aldığım sınav.
    yanlış cevapladığım sorular da iki şık arasında kaldığım, birisindeki sözcüğü tamamen farklı algıladığım için yanılgıya düştüğüm sorulardı. bütün soruları doğru yanıtlamak sanırım biraz şans işi...
  • başvururken "ekşi sözlük yazarıyım" kutucuğunu işaretlediğim için sınava girmeme bile gerek kalmadı.

not: 98.75 (keşke girseydim)
  • ilk kez girip 83.75 aldığım sınav.

sınavdan 1 ay öncesine kadar gramer bilgim kulaktan duyduğum kadarıyla vardı. pratikte fena değildim ama teorik olarak en son lisede eğitim almıştım. eski sınavların 5 tanesini çözdüm ve biraz da temel gramer çalışarak sınava girdim.

hedefim kelime bilgimi artırarak 90'ın üzerine çıkmak.
hesabın var mı? giriş yap