şükela:  tümü | bugün
  • muhtar adayı olmayı düşündüğüm seçimler. ama kimi vuracağıma tam karar veremedim. şimdiki muhtarı mı vursam yoksa diğer adaylardan birini mi?
  • rez.
  • akp üç büyükşehiri kaybedecektir ve türkiye şimdiye kadar görmediği bir sürece girecektir.
  • 1 sene sonra bu entryden dolayı rezil olabilirim fakat ak parti'nin izmir'i alma ihtimali olabilir. iyi parti iyi bir aday çıkartırsa eğer izmir'de chp ile yakın oy alabilir. 2002 seçimlerinde izmir'de genç parti'nin yüzde 17 aldığını düşünürsek eğer iyi parti'nin bu oyu yakalaması imkansız değil.
  • ankara'da chp'nin, istanbul'da ise yeniden akp'nin kazanacağı seçimler olacaktır. tabi burada partililere büyük görev düşüyor. 2014 yılındaki efkan ala'nın ysk'yi basma skandalına benzer bir durum yaşanırsa işler değişir. normal şartlarda ankara'da bu kez chp'nin kazanacağını düşünüyorum.

ancak asıl merak ettiğim mevzu doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki şehirler. malum, seçilmiş tüm belediye başkanları ya tutuklandı ya da yerine kayyumlar atandı. ancak gün gibi ortadadır ki akp ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın diyarbakır'da, hakkari'de, şırnak'ta, van'da kazanamayacak. bu sefer hangi bahaneyle kayyum atayacaklar acaba?
  • adana belediyesi'ni büyük ihtimalle mhp alacaktır, orada burada akparti'nin cumhur ittifakı çerçevesinde adana'da aday çıkarmayacağı konuşuluyor.

ha derseniz ki mhp ve akparti aynı partiler o zaman anlarım.
  • sonuç ne olursa olsun kaybeden türkiye olacak. gelecek için gelecek birilerini göremiyorum. üzülüyorum da.
  • tahminimce cumhuriyet tarihinde ilk kez halep ve şam belediye başkanlarının seçileceği seçimdir. mhp alır buraları.
  • istanbul - chp (kürt oylarının etkisiyle, az farkla)
    ankara - akp (az farkla)
    izmir - iyi parti (chp dökülecek, izmir atatürk milliyetçisidir)
    afrin - akp
    ayn el arab - (önce hdp, kayyum sonrası akp)

at fava ister bekle, ister bekleme.
  • üsküdar'ın chp'ye geçebileceği seçim.

genel seçimlerden önce üstelik de mart ayında yerel seçim yenilgisi yaşamak istemez malum parti, o yüzden bu takvim ne kadar kesin olur o da şüpheli.