• dedem 83 yaşında koah hastası bugün fenalaştı kartal lütfü kırdar eğitim ve araştırma hastanesine götürüldü ve izole bir odada bekletiliyor korona testi için. tüm semptomlar koronaya uyuyor saatler geçmesine rağmen test yapılmadı bize söylenen yeterli test kitinin olmaması madem kit yok neden tv lerde bu kadar toz pembe bir senaryo çiziliyor ? neden sağlık bakanı kahraman ilan ediliyor ? insan gerçekten hayret ediyor. ayrıca bir aile apartmanındayız böyle bir risk varsa neden önlem alınmıyor durum hiç o kadar toz pembe değil hiç bişey olması gerektiği gibi değil..
  • virüs standarda bağladı, her gün 300 kişiye bulaşıp 7 kişinin vefatına sebep oluyor. hızın aşağı ya da yukarı yönde kımıldamaması rahatsız ediyor, devlet büyüklerimize güveniyoruz diyelim.
  • bu akp devletinin gunde 700 olu 5000 yeni vaka aciklamasini beklemek icin zeka yoksunu olmak gerekir. adamlar %30 olan enflasyonu %8 cikartiyor, sehit sayilarini carpitarak veya alistira alistira veriyor, generali virusten olmusken askeri toren yapmadan apar topar gomuyor, turlu oyunlarla ve manipulasyonlarla halkla alenen dalga geciyor ve hala bunlarin cikip soyledigi rakamlara inanmamizi bekliyor?
  • ben ciddi ciddi yaslilarin ve hasta insanlarin gozden cikarildigini dusunmeye basladim.
  • hiç test yapılmazsa hiç tanı konulmaz. e o zaman korona vakası da görülmez. böylece süreç çok iyi yönetilmiş olur. biraz da a haber parlatsa tamam. bence bakanlık bu yöntemi düşünmeli.
  • yas ortalamasi neden isteniyor hala anlayamiyorum? hastalarin yasli oldugunu (+65) veya kronik hastalikli oldugunun bilinmesi yeterli degil midir?
    oldu olacak her hastanin aile kutuk nosu da yayinlansin.
    en muhim olan, bu hastalarin nerede oldugu, nerede (bolge olarak) yasadiklari degil midir ki insanlar temas edip etmedigini bilsin. secimlerde oldugu gibi televizyon kanallarindan surekli gosterim olarak bu veriler il il, mahalle mahalle donmeli. bizim halk ancak bu virusun kendisine yakin oldugunu ogrendigin de korkar da disari cikmaz.
  • sabah çinden 2.000.000 adet test kiti geldi deniliyor
    akşam sağlık bakanı günde 3.000 test yapabileceğiz diyor
    bir tezat nereye gitti bu kadar test
  • bu kadar önlem alınıyor hala sayı artıyor vs vs diyen arkadaşlar alınan bir önlem yok, yaşadığım şehirin sosyal medya sayfasında akşama kadar paylaşılan fotoğraflarda herkes sokaklarda ne 65 yaş sınırına uyan var, ne toplu taşıma kuralına nede marketlerle ilgili kararnameye uyanlar, bizim milletimiz lütfenden anlamaz sadece genelge yayınlamayla tedbirlere uymaz ki uymuyor da; artık sert tedbirler alınmalı komple sokağa çıkma yasağı olmasa bile keyfi çıkanlar cezalandırılmalı gönderilen genelgeler takip edilmeli sırf iktidar partisinin belediyesi diye ne toplu taşıma ne diğer kurallarda adam sendecilik yapan tüm belediyeler kurumlar cezalandırılmalı; geç olmadan tedbirler artırılmalı
    tanım; tedbirler artırılmasa her geçen gün artacak vaka sayısı
  • yeterli test yapmıyoruz bu nedir?
  • arkadaşlar gebze gibi yerde sokaklar boştu. kafe ve restoranların kapanması da tabii etkili olmuştur bunda. toplu taşıma kalabalık olmamakla birlikte iş çıkış saatinde tenha da değildi, yüzde elli azalma olduğu gerçek toplu taşımada..en merkezi yerlerinden birinde sokaklarda yüzde 80-90 azalma olduğunu gözlerimle gördüm, şaşırdım. hazır ofis binasındaki ofislerin yüzde 90’ı kapalı, kimse ofise gelmiyor. ben de zaten zorunlu olursa gidiyorum, onun dışında gitmiyorum. darıca’da oturduğum mahallede caddedeki insan yoğunluğu yüzde 70-80 azalmış. insanımız o kadar da duyarsız değilmiş demek ki..yalnız sorun şu ki; insanları uyarmakta çok geç kalındı. bizde hiç yokmuş ve de hiç gelmeyecekmiş gibi lanse etti siyasiler ve en başta da medya..en büyük dezavantajlarımızdan biri bu oldu; çok geç uyandık ya da uyandırıldık. ben bile mart’ın 1-2 si gibi uyandım, uyanma sebebim de kendim grip oldum, yoksa ilk vakaya kadar uyanmayabilirdim. grip olup, biraz da farklı olduğunu hissedip araştırınca anladım ki bize gelmiş olmama ihtimali yok..yoksa ben de birkaç gün önce uyanacaktım. en büyük avantajlarından biri ne oldu; babamı yirmi gün önceden uyardım, sokağa çıkmaması ve camiye de gitmemesi yönünde, bayağı yalvarmam gerekse de..kendisi koah hastası, koah diye de biricik babamız ortada ya da vazgeçilmez değil..hani zaten koah’tı diyorlar ya, yine de gayet işinde gücünde, hayat kalitesi de iyi sayılır, yaşamaktansa da memnun ve mutlu..büyüklerimizin canları ve hayatları değerli..nereden nereye geldim?? işte..
hesabın var mı? giriş yap