şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
 • almanya'daki on kişi için uçak kaldıran devlet, fas'taki seksen kişi için neden uçak kaldırmıyor?

  cevabını aradığımız soru bu.

  fas'ta durum şu; fas kralı ani bir kararla ülkesinin hava sahasını kapattı. bundan kısa bir süre sonra da sokağa çıkma yasağı ilan etti. fas'ta iş sebebiyle bulunan yakınım için görüştüğümüz rabat büyükelçiliği; uçuş öngörülmüyor, cevabını veriyor.

  bu durumda başlığı açan arkadaşın izlediği yol dışında bir seçenek kalmıyor. sözlük üzerinden gündem oluşturup ses duyurmak.

  bu arada fas özelinde; fransa vatandaşlarını geçen hafta sonu tahliye etti. kanada daha iki gün önce vatandaşlarını tahliye etti. bunun anlamı; uçak gönderip vatandaşlarını almak isteyen ülkelere fas hükümeti zorluk çıkarmıyor. hal böyleyken türkler uçak beklemeye devam ediyor.

  mesele sağlık açısından fas'tan bir uçak gelmesinin riski desek; new york - istanbul seferleri devam ediyor. üstelik fas'tan gelenler de karantinaya alınır.

  böyle bir ortamda ne işleri varmış fas'ta diye sormadan önce; türkiye'de herkese evde kal denirken, ne işiniz var işte? diye sorulduğunu düşünün. hayat bırakın evi, ülkeye sığmıyor bazen.

  umarım bu başlığın birazcık olsun gündemde kalmasına katkım olur. sadece fas'ta değil dünyanın çeşitli yerlerinde mahsur kalıp ülkelerine dönmek türk vatandaşları ülkelerine dönebilir.
 • 80 kisi icin ucak kaldiran devlet buyuk devlettir goygoyu yapilamiyacagi icin buraya getirmeyi planlamiyorlar.

  sans iste 5 kisi filan fas'ta mahsur kalsaydilar hemen ucak kaldirirlardi akcomarin teki de "bu nasil buyuk devlet yarabbi" diye guzelleme yapardi.