şükela:  tümü | bugün
  • hem reel hem sanal alemde gözlemlediğim durum. doğaldır elbette çok doğal. hayata bak.
  • ekonomi bir yandan,parasızlık, işsizlik bir yandan, cahillik, corona, boş insanlar dört bir yandan bastıyor. umut vadedecek ne kaldı ki, peçete sektirip eğlenme challenge mı?
  • çünkü önümüzü göremiyoruz. insanı göremediği her şey korkutur yorar. belirsizlik en kötü şey.
  • yaklaşık 2 hafta içerisinde salgının tepe noktasına ulaşılacağı karamsarlığı iyice arttıracak.
  • belirsizlik var evet ama en fenası da güvensizlik. bilemiyorum zor zamanlar. bu günleri atlatmak için sadece beklememiz gerektiğini düşünmek de fena.

(bkz: keşke güzel bir şey olsa)
  • lan sanki sonsuza kadar surecemis gibi hissettiriyor
  • inceldiği yerden kopsun ta anasını sikeyim
  • üniversite sınavına hazırlanmak için büyük bir heyecanla bu ay başı işi bıraktım. korona belası çıktı. akciğer hastalığım var, ayrıca bir çok kez denememe rağmen sigarayı bırakamıyorum. korona da ilk böyle insanları götürüyor zaten. virüs bana bulaşır ben başkalarına bulaştırırım diye ödüm kopuyor hastalanmaktan ziyade. 10 gündür evden çıkmadım. hala izole bir şekilde ders çalışmaya çalışıyorum. bazen kafam dağılıyor düşünüyorum ya bu çalışmaların hepsi boşaysa diye. sonra aileden birine bir şey olursa ortada kalacak diğer aile üyeleri geliyor aklıma. annem ve ben ölürsek beraber, mecburen kardeşim çocuk esirgemeye gidiyor. filmlerdeki gibi orada dövüle dövüle büyüyor. sonra salıyorlar ve psikolojisi bozuk potansiyel bir suçlu oluveriyor. sadece anneme bir şey olursa okulu bırakıp kardeşimi büyütmek için eski işime geri dönmek zorunda kalıyorum... falan filan... arabesk tadındaki bu distopyalar böyle uzayıp gidiyor. düşünmemek elde değil. gel de karamsar olma şimdi.

(bkz: hep en kötü ihtimali düşünmek)
  • ilk günler bu kadar tedirgin değildim fakat bugün niyeyse bu durumun bitmeyeceği daha da kötüye gideceğine yönelik olumsuz düşüncelere kapıldım.ara ara umutlanıp eski güzel yaşantımıza ( o zamanlarda çok da kıymetini bilmediğimiz ) döneceğimizi düşünürken çoğunlukla o günlerin bir daha asla gelmeyeceğini düşünüyorum. bu gelgitler arasında olmak beni inanilmaz yoruyor. fiziksel anlamda bir problemi olmayan , hastalık belirtisi göstermeyen kişiler ruhsal anlamda iyi değil. dunyada ve toplumlarda salgin bittikten sonra bile anksiyete bozukluklarinin ve obsesif kompulsif bozuklugun artis gosterecegi dusunuluyor. virus fiziksel yada ruhsal hepimizde bir iz bırakacak. temennimiz nufusun cogunlugunun yanindan bile gecmemesi yonunde. umarim oyle olur...
    herkese sağlıklı günler dilerim. ve lütfen #evdekalin.
  • karamsar değildim bugüne kadar şirketimizde 2 arkadaşımız pozitif çıkmış ve bu bilgi bizimle sabah paylaşıldı. ve bugün boğazım yanmaya başladı belki de psikolojiktir bilemiyorum altan canım çok sıkılıyor bu konuya.