şükela:  tümü | bugün
 • niğde ömer halisdemir üniversitesi bor meslek yüksekokulu'nda öğretim görevlisi ve aynı zamanda a sınıfı iş güvenliği uzmanı olan h.h.ş.'in virüs şüphesi taşımasına ve virüs şüphesi dahilinde gülhane askeri tıp akademisinde işlem görmesine rağmen şehirler arası seyahat edip karantinada kalmaması olayıdır.

  virüs taşıdığı şüphesi ile akciğer tomografisi çekilmiş,
  virüs taşıdığı şüphesi ile boğaz kültürü alınmış,
  virüs taşıma şüphesi olduğu halde kendisinin beyanına göre insanların içine girmeme sözü ile hastane tarafından salıverilmiş,
  virüs şüphesi olduğu halde karantinada kalmamış, muhteşem yürütülen süreç dahilinde karantinaya alınmamış. şehir değiştirmiş, niğde bor meslek yüksekokuluna gitmiş, aile hekimine gitmiş.
  test sonucu pozitif çıkınca ambulans ile aldırılmış ve kendisi şu an gata'da karantinadaymış (nihayet).
  şaka gibi.

  kendisinin facebook'tan yaptığı açıklama;
  '' sevgili arkadaşlarım, öğrencilerim ve dostlarım... geçen hafta üniversitelerin tatil olması dolayısıyla izin alarak ankara'ya gittim. ankara'da kaldıgim süre içerisinde cumartesi günü (21 mart'ta) öksürük ve ateş sıkıntı yaşamaya başladım ve 22 mart pazar günü öğle saatlerinde ankara gülhane hastanesi'nin acil servisine giriş yaptım. hemen corona şuphesiyle akciğer tomografisi çektiler. tomografi sonucu temiz çıktı. daha sonra boğazımdan bir kültür aldılar. ve kültür sonucununda bir süre sonra çıkacagini ifade ettiler. bende yetkili kişilere, insanların içine girmeme garantisi vererek nigdeye gitmem gerektiğini söyledim. dün sabah ankara'dan yola çıkarak öğleden sonra niğde bor a vardim ve okuluma gittim. ve niğde'ye gelirken korona olduğuma dair en ufak bir bilgim yoktu. işlerim bittikten sonra nigdeye giderek aile hekimim m. a. b.' a muayene oldum. ve dün gece saat on birde boğaz kültürünün pozitif çıktı ortaya çıktı ve hemen gece saat 3'te ambulansla ankara'ya gülhane'ye karantinaya getirildim. şu anda gülhane'de karantinada ilk günümü doldurmak üzereyim. sağlık durumum gerçekten çok iyidir. bu arada niğde sosyal medyasında hakkımda yalanlarla dolu birçok haber çıktığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. çıkan haberlerde ortaya atılan benim karantinadan bir haftadır kaçtigim, tanınin istanbul'da kondugu,benim sağlık ocağında baygınlık geçirdigim, hakkımda hakarete varan açıklamaların yapıldığı gibi konular maalesef beni çok üzmüştür. yalanlarla insanları karalamak işin kolay kısmıdır. bu haberleri yapanlar kendi karakter yoksunluklarini gözardı edip, herkese iftiralar atarak kendilerini tatmin etmektedirler. elbette ki bu iftiraların hukuksal bir karşılığı olacaktır. o konuda hiç kimsenin endişesi olmasın. bu arada beni bilenler bilir. son derece sorumluluklarina bağlı ve duyarlı bir insanım. korona olduğumu bile bile okula giderek insanları tehlikeye atacak kadar karaktersiz bir insan değilim. benim bunu yaptığımi ima edenler kendi karakter bozukluklarını açık ve net ortaya koymaktadırlar. tabii insanın kendisini bir süzgeçten geçirip eleştirmesi her insana nasip olmayan bir özellik. sonuç olarak insanlar kendini göremediği için, başkalarına iftira atarak kendi egolarını tatmin etmektedirler. sağlıklı günler diliyorum hepinize.. bu arada telefonunu eksik etmeyen, arayıp, soran sevdiklerime teşekkür ederim..''

  haber kaynağı
  edit 1: imla
  edit 2: resmi haber kaynaklarında şahsın isminin hüseyin haluk şengezer olduğu belirtilmiş. (bkz: hüseyin haluk şengezer)

  edit 3: şahsın annesine de virüs bulaştırdığı, gittiği aile hekiminin ailesinin ve yakınlarının karantinada olduğu söylenmekte. ayrıca kuluçka süresi dahilinde belirli tarihlerde istanbul'da da bulunduğu iddiaları var. türkiye'nin 31. vakası olma yolunda hızla ilerliyor.
  ikinci haber
 • insanların içine girmeme garantisi vererek hastaneden ayrılmış. bu arkadaş o süreçte bir kişiye bile bulaştırmış olsa virüsü, zincirleme olarak binlerce kişiye bulaşacaktır demektir ki, bulaştırmamış olma ihtimali çok düşüktür. günahı hem bu arkadaşın hem de bunun hastaneden ayrılmasına izin verenlerindir.
 • hiç bir insan ile muhattap olmama garantisi vererek ankara'dan niğde'ye gelmiş. yaklaşık 5 saat sürer yolculuk.
  boğazından numune alıp test yapıyorlar ve test sonucu belli olmadan şehir değiştirip bir de okula gidiyor ayrıca utanmadan kendini savunuyor.

  edit: bir yazar arkadaşın gönderdiği mesajı değiştirmeden kopyalıyorum.
  --- spoiler ---

  merhaba, 24 mart 2020 öğretim üyesinden karantina skandalı başlığına girdiğiniz entry için yazıyorum. eklemek istediğim birkaç detay var.
  hüseyin haluk şengezer'in dürüst davranmadığını kanıtlayacak nitelikteki fotoğraflar şahsın yeğeni özge leyla şengezer'in facebook hesabında mevcut:

  öncelikle hüseyin haluk şengezer (hhş) söylediği gibi bir haftadır ankara'da değil. 12 mart günü üniversitelerin 16 mart'tan itibaren tatil olacağı haberinin resmi kaynaklardan açıklanması üzerine okulundan 10 günlük izin alıyor. 14 mart'ta gebze'ye, yeni atanan enfeksiyon hastalıkları uzmanı yeğeni özge leyla şengezer'in yanına gidiyor, 16 mart'ta hhş, ölş ve (tahmini) erkek arkadaşı ile beraber istanbul'a gidiyorlar 3 kişi.
  18 martta tekrar gebze'deler (büyük ihtimalle veda yemeği). hhş burdan ankaraya gatadan emekli albay prof dr
  (bkz: mustafa sengezer) 'in (abisi) yanına gidiyor. hastalık belirtilerini gösterince 21 mart'ta gata'da testlere giriyor. kan ve bt sine bakıldıktan sonra 22 mart'ta (bir şekilde ?) hastaneden çıkıyor ve kimseyle temasa geçmeyeceğini söyleyerek(!) niğdedeki işlerini halletmeye geliyor. burada bor myo'da okulda öğretim üyeleriyle toplantıya giriyor, okulda geziyor. niğde'de belediye'ye, bankaya, marketlere gidiyor. akşamüstü ağrılarının artması üstüne aile hekimi mehmet ali bayol'a muayene olmaya gidiyor ve eczaneden ilacını alıp eve gidiyor. bu sırada sağlık bakanlığı boğazdan sürüntü testinin pozitif çıktığını öğrenip hhş'yi aramaya başlıyor. gece 11de kötüleşen hhş 112'yi arıyor, bor devlet hastanesinden gelip alıyorlar ve ankara numune hastanesine doğru ambulansla bir polis eşliğinde yola çıkıyor.
  şu anda hhş ankara gata'da karantinada, yeğeni ölş hasta evinde yatıyor, gezdiği yerler karantinaya alınarak ilaçlanıp kapatıldı, temas ettiği öğretim üyeleri ve aile hekimi de evinde karantinada.
  --- spoiler ---
  edit: linkler düzeltildi.
  edit: linkler, başka bir şahsın facebook hesabına yönlendirdiği ve başka insanların fotoğrafı da olduğu için kaldırıldı.
 • dün aile hekimine muayene olmuş. o aile hekimine günde 50 kişi gelse, vehameti siz hesap edin.

  niğde’yi karıştıran şengezer bir ademin skandalı.
 • kendisini bilinçli ve sorumlu ilan eden sorumsuza ait skandaldır.
 • subhanallah. hukuki işlem falan diyor... yaptığım şeyin riskli olmasından dolayı özür dilerim demek yerine.
 • bor meslek yüksekokulundan sonrasını okumaya gerek duymadım. ülkede üniversite olmadığını her fırsatta söyleyen biriyim. meslek yüksekokulunda ogretim gorevlisi ise mutlaka skandala imza atmistir. zira bunlar skandallar ile öğretim görevlisi olmuyor mu?
 • nedense bana güney kore’deki gerizekalıyı hatırlatmış öğretim üyesidir. umarım kimseye bulaştırmamıştır.
 • ihmaller zinciri ve korkunç bir sorumsuzluk örneğini bir arada gördüğümüz bir vaka. kaç kişiyle temasa geçtiğini düşünmek bile ürkütücü.