şükela:  tümü | bugün
 • benim de duyduğum üzücü olay. 30 kadar sayı döndü bir ara doğruluğu yoktur inşallah. yemek firmalarının ya da artık kim yapıyorsa daha fazla denetlenmesi gerekiyor.
 • hafızam beni yanıltmıyorsa bu manisada gerçekleşen ilk zehirlenme değildir. acemiliğini orda yapmış bir er olarak o yemeklerin tadını hala unutabilmiş değilim. allah düşmanımın başına vermesin.
 • kayınbiraderimin şu anda acemilik yaptığı yerde meydana gelen olay. allahtan çocuk rahatsızlığından dolayı yemek yiyememiş. bir de yarın yemin törenleri vardı. pek de heyecanlıydılar. yazık oldu. allah vefat eden kardeşimizin ailesine sabır versin.

  edit: ölü sayısının 4 olduğundan bahsediliyor. etkilenen asker sayısı da 3000 civarında. haberler her zamanki gibi gerçekleri yansıtmıyor gibi. hala durup dururken bayılan askerler varmış.
 • (bkz: askerde hindi eti diye yenen yaratık)

  böyle bir durumun yaşanılması pek şaşırtmamıştır. yazık..
 • hemen yanıbaşında izmir narlıdere lojistik destekte askerliği yaptım.

  en son kirli tabakların köpekler tarafından yalandığını görünce şok olmuştum.

  askere verilen ehemmiyet bu kadar
 • yenilen gıda kadar bulaşıkların yıkanması durumunun da incelenmesi gereken olay. askerde nasıl bulaşık yıkandığını görünce bir daha teskereye kadar yemek yememiştim. 20 kilo verdim sadece pide yiyerek. başımız sağ olsun. bir şehidimiz var.
 • ülkede askere verilen değer bu kadar işte. bakmayın şehitler ölmez vatan bölünmez laflarına siz. darbe girişiminin sabahında boğaziçi köprüsünde çekilen görüntüleri hatırlayın. darbe zamanı ankara'da jandarma olarak askerliğimi yaptığım için sonraki günlerde askere karşı olan tavırları çok net hatırlıyorum.

  20 yaşındaki gencecik çocuklar 12 ay boyunca ezilir, aşağılanır en kötü şartlarda askerlik görevlerini yerine getirmeye çalışırlar. verilen yemekleri zaten askerliğini yapmış herkes iyi bilir. kimileri şanslıdır belki güzel ve temiz yemek yerler ama büyük çoğunluğunun durumu böyle kötü işte. bulaşıkhane konusu zaten işin bambaşka boyutu, o tabldotların, kazanların nerede ve nasıl yıkandıklarını çok iyi gördü bu gözler.

  umarım orada askerlik görevini icra eden arkadaşlarımız, kardeşlerimiz bir an önce sağlıklarına kavuşurlar ve bu olay da birileri adına büyük ders olur.
 • "size emanet edilen bu vatanın evlatlarına böyle mi sahip çıkıyorsunuz?!" diye haykırmak istiyorum sorumluların yüzlerine! bir ihmalden çok daha fazlası olan olay.
 • nerde kokuşmuş et, bozulmuş gıda varsa "nasılsa asker yer" mantığıyla daya askere sonuç bu. yazıktır, günahtır.