şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de gereğinden fazla duyulan sessizlik hissidir. güneşin doğmasıyla kaybolacak mıdır bekleyip göreceğiz.
  • aynısı aydın'da da var. yasağın en güzel tarafı.
  • hangi sessizlik o ya? "ben farklı izmir'de miyim?" dedirten durumdur.

1 saate davulcu gelmeyecek bugün, onun içindir belki bu sessizlik yanılgısı.

edit: ne sesi var diyen oldu, söyleyeyim: hayvan gibi rüzgar esiyor, köpek havlıyor. gecenin birinde, sokağa çıkma yasağında başka ses olmaz herhal. mesela tam şu an birisi bir şey sürüklüyor, onun sesi var.
  • ramazan ve ramazan bayramı ile pek ilgilenmediklerinden olabilir. * izmir'de 5 sene yaşadım oradan biliyorum.
  • pencereden dışarı baktığımda aynı zamanda ışıksızlık da görmemle "allah allah sokağın karşısında elektrik mi yok" diye sorduran sessizliktir. galiba herkes yazlığına gitti
  • bostanlı'da sıfıs ses. anlamsız ve gerçekten doğru.
  • e zaten sokağa çıkma yasağı var ne sesi olması gerekiyordu?
  • bayram geldi ya; yazlığı olanlar yazlığa gitti arkadaşlar, ondan bu sessizlik.
  • ara ara şiddetli esen rüzgarın bozduğu sessizliktir.
  • mutfaklar erik, kiraz ve çiğdemle doldurulmuş, herkes kendisiyle bayram geçirmeye hazır... rüzgâr ve köpek sesleri sadece... bayram önü bu saatte üzerime pikemi almış, eski partilerden dj performansları ve dans edip eğlenen insanlar izliyorsam, bu yıl gerçekten ilginç bir bayram deneyimi olacak demektir...