şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 24 mayıs 2020 ramazan bayramı)

şeker bayramı ne amk?

6 saat sonra gelen edit: açtığım başlık pişman etmiş, vicdanımı sızlatmıştır. hafiften troll hisleriyle yazdığım entry, birleşme ve kaynaşma ortamı olması gereken bu bayramda, daha çok bölücü bir ortam oluşturmuştur. haklıyım veya haksızım, sözlük ahaline bölücü entry yüzünden üzüntülerimi iletirim. yeri gelmişken, bu konudaki değil de 24 mayıs 2020 müslümanların oruç yemesi konusundaki tartışmama da beklerim.
  • şeker bayramı adını osmanlı takmıştır
    ramazan farscadır
  • chp liler için şeker bayramıdır. müslümanlar için ramazan bayramıdır.

edit: maksadını aştı entry. azınlıkta olan din düşmanları diye düzeltiyorum.inanan ve inanmasa da saygı duyan milyonlar kapsam dışıdır.

edit 2: utanç vesikası olsun diye silmedim mesaj atan arkadaşların bir kosmona da aynısını ifade etmiştim.
  • chpliler din ile uğraşmaya devam ediyor, iktidar olursunuz.
  • evime şeker almadığım geldi dün aklıma dedim çocuklar gelirse ya? sonra dedim ki kendine gel ne çocuğu ne gelmesi. zaten ilk defa anamının babamınız yanına gidemediğimiz bir bayram. ilk defa sevdiğimiz yemekleri pişiren insanların çevremizde olamadığı bir bayram. şeker alsam ne olur almasam ne olur?
  • (bkz: iydü'l-fıtr)
  • 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramının adının yanlış yazılması haklı olarak tepki toplarken yurdum seküleri yıllardır ramazan bayramına şeker bayramı der. bu gerizekalı tavırdan hiç vazgeçmiyorlar anlamsız bir ısrar var. ramazan ayını oruçlu geçiren müslümanların bayramıdır, oruç tutmuyorsan tutma bayramın adını değiştirmeye basitleştirmeye de kalkma. yok glikoz fruktoz bayramı allahın çomarları ya.
  • dumduz bayramdir. tatava yapmayin.
  • pandemi sebebiyle şekersiz çikolatasız, evde geçecek olan bayramdır.