• kendileri de ermeni olduğu için şaşırtmayan paylaşım.
  • arkasında ermeni loncaları olan bir partinin yaptığı paylaşımdır. bu parti kürtlerin hakkını savunamaz.
  • hdp’nin kürt faşistinden ziyade türk düşmanı olduğunun göstergesi.

bu nasıl kafadır yahu? hayır adamlar nerede türk düşmanlığı yapılır gece gündüz buna çalışıyorlar galiba.

tayyip ve avaneleri bu hdp’yi kapattırmayarak ne yapmak nereye varmak istemektedir? iki yüzünü sevdiklerim.
  • sözlük kürtçülerini göremeyeceğimiz bir diğer başlık.

merak ediyorum atatürkçü olup bu partiye oy verecek kadar düşen kimse var mıdır? varsa da kendisine atatürkçü demesin lütfen. bizleri zan altında bırakmış oluyor.

hep diyorum demeye de devam edeceğim chp bu parti ile ikili ilişkilerini -amaç kürtlerden oy almak olsa bile- devam ettirdiği sürece zarar görecek. xanan kaftancıoğlu gibi tipleri falan temizlemesi lazım hep.

burdaki keko hevallerin -örgüt ayağını çok güzel yürüttü imamoğlu onun sayesinde kazandı- geyiğine bakmayın siz. adamlar kürtçü oldukları için bu kadını övecek tabi amk.

(bkz: pkk'nın türk solunu davar güder gibi gütmesi)

edit: entry çok pis eksileniyor. yazar ve okurlara duyurulur. öylesine fazla sayıları uyandırayım. bizi siyasal islamdan kurtaracak tek şey atatürk'ün chp'si. kılıçdaroğlu'nun değil.
  • edit: kürtçü ermeniler "ermeni" deyince alınmış. ermenileri kötü gördüğümüz filan yok, direkt kötüler. çünkü ermeniler dünyada görüp görebileceğiniz en faşist ve katil milletlerdendir. karabağ meselesinde azeri türkleri öldürmek için 70 yaşındaki ermeniler bile askere gönüllü olarak katıldı. bir vatan savunmasından bahsetmiyoruz tek dertleri türkleri öldürmek. bu tip insanlık düşmanı bir başka millet de sırplar, ki sırpların nasıl bir faşizmle yaşadığını bosna savaşında görebilirsiniz. katil demek az kalır. ülkemizde de bu tipler mevcut ve bunların kim olduğunu hepimiz biliyoruz. en büyük örneği de imralı'da yaşatılıyor. dünyanın en gerizekalı milleti biz olabiliriz. askerini öldüren, halkını korkutan, kürtleri esaret altına alan bir yapılanmaya övgüler yağdıran bir partiyi legal kabul etmek demokrasi değil salaklıktır.

ermeni deyince kızıyorlar bir de. lan siz ermenisiniz. türk tarih kurumu başkanı açıkladığında hepiniz zıpladınız ama çoğunuz kürt görünümlü ermeni faşisti.
  • -şeyh said denen haini savunan bunlar.
    ermeni soykırımı yalanının peşinde koşan bunlar.

-beşikteki bebeği,çocuklara eğitim için gelen öğretmeni öldüren pkk’ya tek kelime edemeyen bunlar.

-binlerce mehmedimizi şehit eden pkk terör örgütüne tek kelime edemeyen ve pkk’ya sevgi besleyen bunlar.

-askerimize teröristlerin yerini gösterdiği için pkk’nın kurşunlarına kurban giden eren’imiz için tek kelime bir şey söyleyemeyenler bunlar.
    15 yaşında hayatının en güzel zamanlarında katlettiniz eren’i.

bu örnekler gibi onlarca örnek sayarım. ancak yüzsüzlükte trollerle yarışacak bir güruh olduğunuz için umrunuzda olmaz. önce kendi kapınızın önünü temizleyin sonra diğerlerine laf edin.

ne akp’ye biat ederiz. ne de sizin gibi maşalarla aynı kayığa bineriz.

sizin amacınız kürt halkının hakkını falan savunmak değil. sizin amacınız birilerinin maşalığını yapmak. lanet olsun sizlere lanet.
  • bu paylaşım kendi ifade ettikleri ''türkiyeli'' kavramına bile ters düşüyor. yüzyıllardır kendi yaşadıkları topluma, toprağa bir ihanet olarak görüyorum.
    bence bu paylaşımın asıl amacı türkiye'de bu paylaşıma gelecek tepki sonrası yine hdp'nin yurtdışına yaranma ve destekledikleri pkk ile birlikte kendi sözüm ona varoluş çabalarını legalize etmek.
    kısacası türkiye'yi bakın hükümeti demiyorum, yurtdışına bir nevi şikayet edip, kendilerini haklı çıkarma çabası.

gerçekten çok ucuz bir numara. kesinlikle bir çok kürt kökenli ve hdp'ye oy vermiş insanın bu paylaşımı tasvip etmeyeceğini düşünüyorum.
  • bu pkk'lı dağ maymunlarının cahillikleri de beni gülmekten öldürüyor he.*

o yıllarda öldürülen ermenilerin de kürtler tarafından öldürüldüklerini bilmiyorlar herhalde.*
  • yapılan eleştirilerden -eleştiri deyip yumuşatıyorum da; hakaret ve ırkçılık bildiğin- anlıyoruz ki; burada mevzu ortada soykırım olup olmaması değil; soykırım bile olsa bunu dile getirmemek gerektiği. yazılanları okuyun, mevzu tamamen "dile getiriş". türkiyeliyim diyorsam kafadan soykırımı reddedeceksin, bu kadar mümin bir türk olacaksın, isterse soykırım gerçek olsun.

kafalar çok güzel.

bu ülkede kime hangi hoşgörüden anlayıştan bahsedeceksin çok merak ediyorum.
  • hdp nin açılımı "halkların demokratik kardeşliği". madem bu kardeşliğe vurgu yapılıyorsa, türklerin de kardeş bir millet olarak hdp tarafından görülmesi gerekiyor, öteki türlü kendi açılımlarını yalanlamış oluyorlar, ülkedeki diğer bazı partilerde görüldüğü üzere...

neyse, ermeni soykırımı, tarihçilerin karar vermesi gereken, ne benim, ne bir başka kişinin tek başına oturma organı üzerinden "olayın aslı şudur" diyebileceği bir iddaa değil. türk tarihçiler çok defa, ermeni soykırımı, daha doğrusu "ermeni soykırımı iddaası" araştırılsın diye komisyonlar kurmayı teklif etti, kimse gelip peki inceleyelim demedi...

öte yandan, 100 yıl önceki olayları incelemeye kalkarsak, almanyanın, yahudilere yaptıgını geç, rusyanın galip geldikten sonra almanlara yaptığı, vb gibi binlerce kombinasyon oluşur. hepsini tek tek takip edecekse hdp, kendini sadece ezilen halklara adayacaksa baştacı.

fakat sadece türk tarihinde, türkleri zor duruma sokacak şeyleri araştıralım, birşey bulamazsak bile şansımızı deneyelim tavrıyla hareket edilecekse samimi bulmuyorum, daha da ilerisi düşmanca buluyorum...

hdp ye gönül veren kürt ve türk vatandaşları, bu konuda şapkalarını önlerine koyup düşünmeye davet ediyorum, ermeni soykırımı velev ki bir şekilde olduysa bile - bakın oldu demiyorum - bunu ortaya çıkarmak, türklere zarar verdiği kadar sizlere de zarar verir. ha bunu araştırdıktan sonra, türklere yapılan diğer soykırımların da peşinden aynı istekle gitmediğiniz takdirde, sizin tavrınızın, "halkların demokratik kardeşliği" değil de, "türklere düşman halkların kardeşliği" boyutunda oldugu ortaya çıkar.

sağduyuyu elden bırakmayın.

tanım: kınadıgım paylaşım
hesabın var mı? giriş yap