• spor toto süper lig 2010-2011 sezonu 18. hafta mücadelesi. ikinci yarının ilk haftasının kapanışında karşı karşıya gelecek olan iki takım da devre arasında yaptıkları hücuma yönelik transferlerle dikkat çekiyor. kayserispor'da nureddin/nordin amrabat , emir kujovic ve kerim/karim ziani; belediyespor'da* ise filip holosko ve gökhan ünal takımlarının yeni gol silahları olarak sahaya çıkacaklar bu maçta. (maçtan iki gün sonra şu düzeltmeyi de yapayım bari: holosko zaten sakattı, dolayısıyla oynayamadı maçta!)

ev sahibi ekipte cangele* ve troisi*, misafir takımda da herve tum sakatlıkları yüzünden forma giyemeyecekler.

genç çalıştırıcılarının ellerinde imkanlar dahilinde gayet iyi performans gösteren, istedikleri zaman çok iyi hücum edebilen (ve eden) bu iki takımın mücadelesinden kayserispor'un 3-1 galip ayrılacağını düşünüyorum.

ne olursa olsun güzel bir maç olsun; baykuşlar ötsün ama kayserisporlu seyircilerin de sesi çok çıksın!
  • nordin amrabat ilk dakikalar itibariyle klasını göstermeye başladı. gerçekten başarılı bir transfer olmuş.
  • kayserisporun ibretlik bir gol attığı karşılaşma.

1-0 kayseri önde.
  • kayserispor, ibbli ekremin kendi kalesine attığı gol sonucu 1-0 öne geçti. bu arada ibbli futbolcular zeminde sürekli kaydıklarından dolayı sırayla ayakkabı değiştiriyorlar. maç öncesi nasıl ısındılar çok merak ediyorum.
  • gol nordin amrabat..2-0
    bu adam çok iyi.
  • youtube'larda* denk geldiğimiz futbolda komik anlar temalı videolarda izleyebileceğimiz cinsten komik bir golün ibb'li futbolcular tarafından kendi kalelerine zorlayarak atıldığı maç. ciddi anlamda efor sarfettiler golü atabilmek için ama değdi. sonuç gerçekten akılda kalıcı bir gol oldu.

bu arada gol olduğu sırada cihan haspolatlı ayakkabı değiştirmek için dışarıdaydı. ondan önce de 3-5 tane ibb'li futbolcu maç içerisinde takımlarını 10 kişi bırakarak krampon değiştirdiler. süper lig'imizin uzun zamandır bu ligde olan bir takımının bile böyle bir gariplik yapabiliyor olması bile profesyonellik anlayışımız ve seviyemiz hakkında fikir vermektedir. (bkz: entry'nin sonuna doğru toplumsal mesaj vermek)

yazarken 2-0 oldu. gol dk. 34 nordin amrabat. bu eleman dikkat çekici. (ben yeni fark ettim ya da)
  • amrabat tam bir arjen robben golüyle farkı 2'ye çıkarmıştır.
  • ilk yarım saat itibariyle amrabat'ın döktürdüğü maç. şota süper lige renk katıyor.
  • kayserisporun ligin en iyi takımlarından birini hallaç pamuğu gibi attırdığı maç.
  • mehmet eren ve holmen'in karşılıklı golleriyle 3-1'e gelen maç.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap