şükela:  tümü | bugün
  • 31 mart 2019 yerel seçimlerinde istanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday olan iki büyük ittifak temsilcisi de 24 saat ulaşım vaad etmişler.

metrobüs dışında gece çalışan herhangi bir ulaşım aracı olmayan çakma metropolümüz için mükemmel bir gelişme olacaktır.

umarım seçimden sonra hemen unutulan vaadlerden birisi olmaz ve hızla hayata geçirilir.
  • kim gelirse gelsin ama şu uygulamayı hayata geçirsin artık. dün gece 3’te yollarda azınsanmayacak kadar çok vatandaş gördüm yürüyen. otostop çekeninden tut , taksilere maden boş gidiyorsun beni de götür diyenlerde. saatte bir de olsa iett seferleri yapılmalı.
  • 2 gün önce şehir tiyatrolarında bir oyun izledik ve oyun 12.30da bitti saat 11.30a yaklaşırken bir sürü kişi oyunu terk etti muhtemelen metroya yetişmek için .. en azından metroları yazın 2 ye kadar açık tutmaları gerekiyor devletin, belediyenin yaptığı etkinliğe bile gelemiyor insanlar metrobüs gibi yirmi dakikada veya yarım saatte bir de olsa gece açık olmalı metrolar
  • olmamasının sebebini hep merak ettiğim durum.
  • olmamasının sebebi gece çalışan şoförlerdir siz sikinizin keyfine gezeceksiniz bir gecede 500 tl harcayıp otobüse 3 tl verip taksiye 50 tl veremeyeceğiz diye şoförlerin sosyal hayatı da mı olmayacak, gece de mi uyuyamayacak hadi oradan benciller sizi.
  • mukemmel bir fikirdir lakin uygulamasi zordur. olmaz demiyorum ama ciddi bir finansal altyapi gerektirir. benim yasadigim sehir washington dc burada bile sirf butceye getirecegi yuk nedeniyle 24 saat ulasim yok. kaldi ki sehir istanbul un nufus olarak 30 da 1 i buyuklugunde. ama basarilirsa super olur.
  • olmamasının sebebi istanbul'daki taksici sayısıdır.

uber'in istanbul'dan kovulması gibi.

adamların oy sayısı belli.

taksicilerden ötürü geçilemedi bu uygulamaya şu ana kadar.
  • 21 ağustos itibariyle iett tarafından duyurulan gelişmedir.
    kaynak

darısı metronun başına
  • japonya'da bile olmayan uygulama.
    anca sarhoşları ve fahişeleri mutlu eder.
  • adam olabilecek olayları insanların eğitimsizliğine değil , 24 saat ulaşıma bağlamış. sen gece yürüyeceğin yere , toplu taşıma kullanma şansı yakalıyorsun, ama istersen yine taksiye bin .
    ayrıca bu bekçi denen adamlar ne iş yapar , beklesinler duraklarda.