şükela:  tümü | bugün
  • rte'nin bile olanlara yeterli tepkiyi gostermeyen halka karsi saskinlik duydugunu dusunuyorum , vay anasini be amma da gerizekaliymis bunlarda..
    (bkz: devam beyler goturmeye bunlar mal)
  • bana göre montaj olan kayıttır.

öncelikle belirteyim, 27 yaşındayım ve hiçbir zaman tarikatçi, akpli, chpli, mhplirefahcı, sağcı, solcu, sunni, alevi, vb. gibi bir ayrıma girmedim. yalnızca hak ettiği verilen, yüksek vergili olmayan, dürüst yönetilen bir ülkede eşit şartlarda yaşamak isteyen biriyim. kısa kesicem, tayyip'i sevmediğimi daha önceki entrylerimde görebilirsiniz.

neden montaj?

çünkü daha önceki ve sonraki yayınlanan kayıtlar oldukça akıcı bir dialog var kayıtlarda. ancak bu kayıtta tayyip gırtlaktan konuşur gibi konuşuyor. şimdi buna kaçak kayıt olduğu için net değil diyecekler olabilir ama bu iş netlik işi değil. tayyibin ve bilalin sesinde ve dialoglarda diğer kayıtlarla karşılaştıracak olursak belirgin bir gariplik var.

ha bu yazdıklarım montaj olduğunu kanıtlar mı elbette hayır ama montaj olmadığını da kimse kanıtlayamaz. uzun lafın kısası, bu kayıt montaj olsun olmasın söz konusu şahısların iktidar gücünü kullanıp büyük bir rant sağladıkları zaten bilinen bir durum.

ama bu kaydın gerçek olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. diğer paylaşılanlar gerçekten dinleme yapılmış kayıtlar. ayrıca bu kayıtta geçen dialoglar da çok tutarlı gelmedi bana.

bilal diğer kayıtlarda çok zeki ve akıcı bir üsluba sahipken neden tayyiple olan kayıtta embesil gibi?

bilal'in embesil gibi olmadığı kayıt;
    https://www.youtube.com/…jkycwxnri&feature=youtu.be

tayyip'in akıcı diyalogunun olduğunu bir kayıt; bilal ile olan kayıtta bunun gibi bir akıcılık yok.
    https://www.youtube.com/…q35cif1vk&feature=youtu.be

doğru başlıktayım hiç canınızı sıkmayın sayın yazarlar. ben sadece bana göre gerçek olduğunu düşünmüyorum dedim ve bunda özgürüm. 27 yıllık çınarım evet, bazıları da en az 30 yıllıktır ama hakaret etmeden yazı yazamayacak kadar da karakter yaşını belli edenler var, saygı duyuyorum.

ağustos ayında yazdığım entry ile de ak partili olmadığımı kanıtlayayım;
    (bkz: #36198900)
  • bu başlıkta yer alan içeriklere istanbul 3. sulh ceza hakimliği'nin 10/10/2016 tarihli ve 2016/4122 d. iş sayılı kararı uyarınca erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • (bkz: tam sıfırlayamadık bıbıcım)

orospu çocuğu fethullah gülen tarafından emniyet içinde örgütlenmiş vatan hainleri marifetiyle illegal olarak kaydedilmiş dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan ile oğlu bilal erdoğan arasında geçen telefon görüşmelerinin kaydıdır.

illegal olarak elde edilmiş olmaları, kaydedenleri ve yayınlayanları hukuki olarak suçlu duruma düşürse de, ilgili tarihte yayınlandıktan sonra ve buna mukabil cumhuriyet halk partisi genel başkanı kemal kılıçtaroğlu tarafından grup toplantısında dile getirildikten sonra kamuya açık hale gelmiş bilgiler, dönemin başbakanının nakit olarak oğlunun evinde bulundurduğu ve saatler boyunca türlü yerlere dağıtılmasına rağmen 30 milyon avro'nun eritilemeyip, berat albayrak'ın sunduğu fikre istinaden şehrizar konakları'ından mülk alarak sıfırlanmaya çalışıldığını içerir.

recep tayyip erdoğan, milletvekilliği ve çeşitli kademelerdeki devlet memurluğu (başbakanlık, cumhurbaşkanlığı) görevlerini sürdürdüğü sürece mal beyanında bu görüşmede bahsi geçen meblağlar için herhangi bir bildirimde bulunmamıştır. (bkz: başbakan'ın mal beyanı)

kaynağı bilinmeyen ve garip bir şekilde toplum bilgisinden saklanmaya çalışılan bir servetin ip uçlarını içeren bu kayıtlar, türkiye cumhuriyeti'ndeki hiç bir savcı ve yargı organı tarafından araştırılmamış, kamuoyu konu hakkında şeffaf bir şekilde bilgilendirilmemiş ve konu ile ilgili kanunlarda yeri olmasına rağmen, gereği yapılmamış olduğu kanaati bir çok vatandaş tarafından paylaşılan bir düşünce halini almıştır.

adalet mülkün temelidirvecizesini mihenk edinmiş türk adaleti, bir kişinin nasıl kazanıldığı belli olmayan mülkünü adaleti kullanarak temellendirmiştir.

not: lütfen başlık altında hakaret içeren, kayıt ile ilgisi olmayan ve ya sarkastik girdiler yerine, tarihe not düşmek açısından bu başlığın burada kalıp bir bilgi başlığı olmasına gayret edelim.
    tabii paralı trollerin sırf başlığı sildirmek adına bu durumun zıttında hareket edecekleri malum, güzel ifşa olur.
  • unutmayıp, unutmayacağımız ses kaydıdır.
  • şimdi fark ettim başlığı sıfırlamışlar.