*

şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle böyle bir başlık daha önce açıldıysa kusura bakmayın aradım ama bulamadım. başlığı pilotların öldürülmesi olarak yazmam o masum pilotların bir kaza kurbanı olmaları değil cani insanların cinayetine kurban gittiklerindendir.

  24.02.2015 tarihinde malatya'da planlı gece uçuşu eğitimi yapan 2 rf-4e tipi askeri uçak düşmüş pilotlar kurmay binbaşı salih sezer, üsteğmenler yasin atalay ile zeynel özbahçeçi ve onur özkaya şehit olmuştu. 2 yıl sonra ortaya çıkan (önceden saklanan) gerçekler birkez daha bize fetullahçıların hedefleri doğrultusunda ne kadar vahşileştiğini, kendi görüşlerinden olmayan insanları nasıl katlettiklerini gösteriyor. haber uzantısını vermeden önce madde madde o gece ve o geceden sonra yaşananları yazıyorum. diğer bilgileredetaylı olarak haberin içerinden ulaşabilirsiniz.

  haber için: http://www.hurriyet.com.tr/…r-fetoye-cikti-40702233

  # kaza anında uçaklar kuleden gelen talimata göre alçalıyor.
  # pilotların verdiği rota yerine uçaklar bilinçli olarak dağ seviyesine kadar indiriliyor.
  # telsizin sürekli meşgul edilmesinden dolayı pilotlar da var olan olumsuzluğu kuleye bildiremiyor.
  # kuledeki radar izinden uçakların uçuş güzergahında dağ olduğu bilinmesine rağmen bu uyarı da pilotlara yapılmıyor.
  # ayrıca yerde uçuş kontrol görevlisi olan onur özkaya da filo komutanı kurmay binbaşı ali ertürk tarafından, kurallara aykırı olarak uçakta görevlendiriliyor. onur özkaya, hava kuvvetleri komutanlığı'nda görevli olduğu sırada fetö'den tutuklanan tümgeneral murat semiz'in damadı olan pilot üsteğmen emre çömez'in yerine uçuruluyor (buradan olayın planlı olduğu daha çok kuvvetleniyor).

  cinayetten sonra meydana gelen olaylar ise yabancı değil ve şaşırtmıyor.

  # fetö'den tutuklanan filo komutanı kurmay binbaşı ali ertürk için yapılan idari soruşturmada heyet başkanlığını, yine fetö'den tutuklu korgeneral hasan hüseyin demiraslan yapıyor.
  # kendi soruşturma ekibini kuran demiraslan, aynı örgüte üye olan binbaşı ali ertürk'e yönelik idari soruşturma sonrasında kusurunun bulunmadığına dair rapor düzenleyip altına imzasını atıyor.
  #korgeneral hasan hüseyin demiraslan ile birlikte bu raporda imzası bulunan hava kuvvetleri komutanlığı sistemler başkanı tuğgeneral recep sabri özatak ile tuğgeneral kemal akçınar'ın da yine fetö üyeliğinden tutuklandığı ortaya çıkıyor.

  katledilen pilotlar

  şuan fetö'den tutuklı ve bu katliamda parmakları bulunan fettullahçılar;
  tümgeneral murat semiz
  idari soruşturmada heyet başkanı korgeneral hasan hüseyin demiraslan
  düzenlenen raporda imzaları bulunan hava kuvvetleri komutanlığı sistemler başkanı tuğgeneral recep sabri özatak ve tuğgeneral kemal akçınar

  ayrıca araştırılması gereken yine bir diğer uçak kazası malatya'daki kazadan sadece 1 ay sonra 05.03.2015 tarihinde konya'da gerçekleşti. o kazada da bilinemeyen bir nedenle kırıma uğrayan f-4e 2020tipi uçakta kurmay yüzbaşılar mustafa tanış ve mustafa delikanlı şehit olmuştu. bu kazada şüphe çeken detay malatya'daki kaza raporunda imzası bulunan tuğgeneral kemal akçınar'ın o zamanlar eskişehir 1'inci ana jet üs komutanı olması. çünkü f-4e tipi uçak eskişehir'deki üsse aitti ve oradan havalanmıştı. bu kaza raporundaysa şu satırlar yer alıyor ''iki farklı filodan, iki aynı devreden pilotun aynı uçakta uçurulması idari hata olup, pilotların uçağı düşürmesi yoğun uçuş baskısı, tecrübesizlik ve aşırı yorgunluk sebebiyledir''. göz göre göre gelen bu kaza sadece kaza mıdır? yoksa bilinçi gerçekleştirilen eylemler dizisinin neticesi midir? varın siz düşünün.

  edit: pilot üstteğmen yasin atalay'ın yanlış yazılan adı değiştirilmiştir. benim incelediğim haber sitelerinde ismi o şekilde olduğu için haberlerin yanlışlığına düştüm. affola. uyarı için nickerman'a da teşekkür ederim.

  zoraki edit: üyenin birisi açtığım bu başlık için beni asker ve istihbaratçı taklidi yapan bir takım provokasyon grubunun içine dahil etmiş, yandaş hesabı olarak nitelemiş, vahim ve kapsamlı suç iddiaları ettiğimi de söylemiş. şimdi sevgili arkadaşım buradaki olaylar silsilesi benim kendi başıma oturup kurguladığım ya da kendimin ortaya çıkardığı bir şey değil. bunların haberi yapılmış, iddialar orada yer almıştır.
  daha sonra farklı taktiklerle türk silahlı kuvvetleri'ne dair provokasyonluk yapıldığını söylemiş. bu yazıda şuan ne orduya ne de ordunun en ufak bir biriminde görev yapan kişilere karşı provoke edici herhangi bir yazı yok. provokeyi geç bir değinme bile yok. aksine burda adı geçen şahısların hepsi darbe teşebbüsüne katılmış ve suç işlemiş kişilerdir.
  benim burada tek çıkarım yaptığım nokta eskişehir üs komutanın malatya'daki raporlarda da imzasının bulunması bu kadar.
  siz kim kaşif kozinoğlu kim demiş (her ne kadar kaza süsü verilerek öldürülen askerlerin mevzu bahis olduğu yerde böyle salak salak ithamlara cevap verirken sıkılsam da kendimi buna mecbur hissediyorum). yine kaşif kozinoğlu'nun başlığında olan yorumuma atıfta bulunuyor ama orada da bir köşe yazısından yola çıkarak yazdığım iki satır var. onu yazan da uğur dündar. neyse fazla uzatmaya gerek yok handiyse epey uzadı zaten. beni yakından tanısaydınız şu yazdıklarınıza katıla katıla gülerdiniz emin olun.
 • malum parti sayesinde devlet içinde güçlenen bir örgütün işlediği cinayet. sorumluluk müşterek.
 • bu ülkenin yetiştirdiği, emek verdiği 4 tane genc insan, vicdansız vatan hainlerinin kurbanı olmuş. 4 ailenin canı yanmış, geleceği kararmış. ne acı... öldürülen pilotlardan biri liseden üst dönemlerden uzaktan az çok tanıdığım bir arkadaş idi. allah rahmet eylesin. olay olduğunda üzülmüştum. şimdi sinirden ve nefretten içim içimi yiyor. bu kadar kolay yani, aynı görüşten değilsen bir insanı ölüme göndermek.

  allah belasını versin buna sebep olanların. nasıl göz göre göre, vicdaniniz sızlamadan yapabilirsiniz böyle bir şeyi? hala bu şerefsizlere sempati duyanlar var. hala, yok eğitim gönüllüsü idiler, yok dunyaya türkçe öğrettiler diye aklamaya çalışanlar var. pislikler. en alt kademeden en üste kadar hepinizin elinde bu ve buna benzer masum insanların kanı. beter olun.
 • işin arkasında kimlerin neler döndürdüğünü bilmek istiyoruz.
  kaza yapılan uçaklarla ilgili merakım ise şu sekilde

  (bkz: #73339697)
 • herkesin bilmesi gerekiyor ki şüpheli aselsan ölümlerinin de arkasında fethullahçı askerler olduğu anlaşılmıştır geçtiğimiz hafta: (bkz: #72909490).

  adaletin olduğu bir ülke yaşasaydık idamın getirilmesi için kapı kapı dolaşırdım.
 • ülkenin en saygın kurumlarından biri olan tsk 'yı pislik yuvasına çevirmekte emeği geçen ölüsünden dirisine kim varsa allah bin türlü belasını verin. fetö ve ona yataklık eden malum parti mensuplarının yargılandığı günleri görme şansına erişiriz umarım. nereyi kazsan altından bok çıkıyor. ülkemizi boka batıranlardan bunu hesabı sorulur umarım.
 • türkiye'de de bi huy var, her dönem bi günah keçisi bulur ve her kötülüğü ondan bilir. bi ara hrant dink cinayetinden tut danıştay baskınına, hatta şike davasına kadar her kötülüğü ergenekon'dan bilirdik. şimdi her şeyi fetö yapmış, özal'ı bile o öldürmüş.

  yarınki kurban da erdoğan olur muhtemelen.
 • “telsiz meşgul edildiğinden varolan olumsuzluk kuleye bildirilemedi”

  “teknik verilere rağmen uçak alçaltıldı”

  bunlara teknik bilgisi olan birisi cevap verse de biz de anlasak. zira uçağı uçuran gerizekalı değildir mutlaka bir şeylerin yanlış gittiğini anlar. bugün en basit telefonda bile 3d google mapsten dağları görebiliyorsun, savaş uçağı mı göremeyecek? havuz medyasından hürriyetin haberlerine güven kalmadı malum. yukarıdaki yazarın dediği gibi gelecek günah keçisi kim olacak acaba?