şükela:  tümü | bugün
  • süper lig 23. hafta maçı.. saat 19:00’da başlayacak..
  • gelenin geçenin 3-4 gol attığı alanya'ya gol atamadan döneceğimiz maç.

0-0'a fitim.
  • ligdeki 5 maçlık beraberlik serisini başakşehir mağlubiyeti ile bozan rıza çalımbay'ın istatistiklerini ve takımın gidişatını düzeltmesi için fırsat maçı.

ironi yapmıyorum. rıza hoca ile bir geleceğimiz olmadığını görüyorum ama bu sene sonuna kadar takım böyle gider ve ligi alt sıralarda tamamlarsa moral olarak çökecek bir kadronun özellikle abdülkadir, yusuf ve okay gibi genç oyuncuların gelecek sene de çok farklı olacaklarını düşünmüyorum, tutup bir sihirli değnek değmeyecekse. sonuçta kötü insan değil rıza hoca, futbol geçmişi ve bilgisi de tartışılmaz. ersun ile hele kesinlikle kıyaslamam bile. hani trabzonspor birkaç beden büyük geldi kendisine ama yine de daha iyisini yapabilir ve en azından bugünden başlayıp gelecek seri dört-beş galibiyetle ligi en azından ilk beşte (utanıyorum bunu yazmaktan) bitirebilirsek, çocuklar yeni bir hoca ve umuyorum yeni bir yönetim ile yeni sezona umutla başlayabilir.

ama yine de; geçen hafta spor programında erdal hoş dedi sanırım, "rıza hoca böyle sonuçları beşiktaş'ta alsa çoktan istifa ederdi beşiktaş'a saygısından" diye.

ve olur da alanyaspor maçını da kazanamaz isek de "o saygısını ve efendiliğini trabzonspor'a da biraz göstersin o vakit" deyivermek kendi tabiri ile bile çok bir "sabırsızlık" olmaz herhalde.

bu arada öncesinde ve sonrasında; tekrar tekrar yazmaktan beis görmüyorum. hastane yönetmek ile çok farklı şey futbol kulüplerini yönetmek. rakamlar da ortada ama şöyle bir tribünlerin havasına bakınca bile ortada apaçık görünen büyük bir başarısızlık var, beceriksizlik var. kasıt var demiyorum, basiretsizlik diyeceğim en fazla. o yüzden muharrem usta, adını kulüp tarihine kara harflerle yazdırdığını artık kabullensin ve çok önce ersun yanal ile beraber tıpış tıpış gitmesi gerektiğini geç de olsa idrak edip bir an önce o görevi bıraksın. irade vermiş allah herkese. varsa kendisinde de kullansın, kendi kararını kendi versin.

(bkz: yönetim istifa)