şükela:  tümü | bugün
  • uzun hali `24 temmuz 2018 chp muhaliflerinin seçimli olağanüstü kurultay için yeterli imza sayısını toplaması` olan başlıktır. malum başlık sınırı sebebi ile bu şekilde açtım.

16 temmuz da muhalif grubun başlattığı imza toplama sürecinin bugün itibari ile yeter sayıya ulaştığı bilgisi gaye usluer ve yaşar tüzün tarafından twitterda duyuruldu.

chp de korku dağlarının ilki yıkıldığına göre yarın imza veren delege sayısı 100 civarında artacaktır.

kaynak: tık tık
  • noterleri terk etmeyin yine de. *

not: bıktım senden chp. kusucam artık. bizi bu chp’ye mahkum eden kader utansın.
  • şimdi kılıçdar düşünsün diyeceğim ama bir gülme geliyor.

chp muhalefet olmayı çok seviyor. sırf bu yüzden yine kılıçdar seçilecektir.

umarım ben yanılırım.
  • hadi bu sefer gol olsun artık
  • topla topla ne işe yarayacak? muharrem ince gelse ne olur, a kişi gelse ne olur, b kişi gelse ne olur? siz zannediyor musunuz ki chp'nin sorunu tavanda. sorun tabanda. şu kurultayın bu zamanda toplanmak istenmesi bile 3-5 belediye başkanlığı için. kurultay isteyenlere bir bakın. çoğu partide o ya da bu şekilde bir daha görev verilmemiş kişiler. ah benim masum sosyal demokrat kardeşimlerim. durmadan başkan değişsin, taban aynı kalsın. aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemenin ne demek olduğunu açıklamıştı einstein. neyse 8 ay sonraki 20. olağanüstü kurultay tartışmalarında görüşmek üzere.
  • chp'de kartlar yeniden dağıtılacak.
  • umut vermeyen olaydır. neye yarayacak, siyasetlerinde en ufak bir fark bile göremiyorum. muharrem ince eşit yurttaşlık safsatasını dile getirmiyor mu? amerika müttefiğimiz demiyor mu? terorun legal partisine karşı (hdp'ye) net bir tavır alabildi mi? oylarımızın arkasında durabildi mi?

peeeeh, gelseler ne olur gelmeseler ne olur. bunlar kemalist çizgiden şaşalı yarım asır geçmiş anca bizim teyzeleri kandırsınlar.
  • lider değişikliğiyle hiçbir şey olmayacağı için önemsizdir. chp'nin oyu %30 oldu sonraki seçimde diyelim, eee?

chp örgütleri çürümüş, rantın ve yolsuzluğun aktığı bir yer haline gelmiş, ebedi anamuhalefet olmayı hedefleyen bir partiye dönüşmüş durumda. iktidar da bunun farkında ve destek oluyor el altından. biz de akp-chp büyük kavgalı sanıyoruz.

(bkz: süleyman soylu'nun chp'deki yolsuzluğu gizlemesi)

edit: gokcak uyardı.
  • hiç içimde heyecan yok. seçim gecesi o kadar umut bağlamıştık, izmirde millet sandıklarla boğuşuyordu. adam kazandı denildi ortalardan kaybolundu. ertesi gün bilmem kaçta açıklama yapıldı. siyaset ani reaksiyon gerektiren bir iş. keşke o gece halka öyle ya da böyle bir şey söyleseydi. muharrem başkan bilemiyorum.