şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arda turan'ın otel insaatinin temel kazma islemleri sirasinda, insaatin hemen yanindaki apartmanin altindan gece yagan yagmurunda etkisiyle topragin kaymasi olayidir. apartman bosaltilmis, yol trafige kapatilmis

topragin ilk kayma ani

olayla ılgili ılk haber

arda turan'ın otel yaptırdıgina dair gecmis haber

beyoglu belediye baskaninin ınsaatin sahibi kim sorusuna yanit vermemesi

haberturk muhaberinin sucu yagisa atmasi

olay yerinden fotograflar

bolgenin 2014 ve 2018 goruntuleri

coken binanin sahibinin iddialari

edit1: o insaatin arda turan ve kardesi okan turan'a ait oldugunu biliyorum. kaynak sorup durmayin. kaynak kendim

edit2: insaatin onunden defalarca gecmis, sutluceyi az cok bilen biri olarak rahatca soyleyebilirim ki buyuk ihmaller soz konusu. ılk ihmal tabii ki kacak insaata goz yuman donemin belediyesi. sonra bu yapiya elektrik su gaz goturenler ve kacak yapiya yillarca goz yumanlarda. bunun gibi sutlucede, istanbulda ve eminim turkiyede sayisiz yapi var. otelin insatina gelirsek. cok dar bir arazi burasi. zemin kazilirken cevredeki binalarin catladigini, topragin kaydigini duyduk ve gorduk. cekilen istinat duvari da uzmanlik alanim olmadan soyluyorum bence kagit gibiydi. bununla birlikte yandaki binalara zarar gelmeden, onlem almadan bu insaatin yapiliyor olmasi da ayri bir mesele. yani ben araziyi aldim, yukleniciyi, taseronu buldum hop bina dikerim demekle bina dikilmemeli. dar bir alanda bu insaat yapilirken o kacak ve malzemesi curuk yapilarin zarar gorecegi ve gordugu bilinirken neden ilgili yerlere bildirim yapilip devam edilmedi sorgulamak lazim. herkese gecmis olsun. canli yayinda bir binanin cokusunu hicbir sey yapamadan izledik. olasi ve beklenen buyuk istanbul depreminde neler olur artik bir dusunup bir seyler yapsak

edit3: arda turan'in otelinin insaatinin yuklenicisi cevredeki binalardan gelen sikayetler uzerine coken zemini ve insaati bir grup akademisyene gosterip zeminde ve perde duvarlarda sikinti olmayacagina dair rapor almis. kimse bu hocalar onlarin da cikip hesap vermesi gerekir
  • yetkililer kontrollu bir sekilde binayi indirmeyi dusunmektedirler.
  • canlı yayın linki;
    https://www.sozcu.com.tr/…-ekip-gonderildi-2537411/

yıkıldı yıkılacak .
    edit: bina yıkılırsa orda güvenliği sağlamak isteyen polislerin kameramanların üzerine yıkılacak , kimse ne yapacağını bilmiyor , tam bir çaresizlik ,tam bir ortadoğu,
    belediye başkanı; kaçak bir bina ,iskanı ruhsatı yok diyor . komedi
  • (bkz: haydaa)
  • arda bey kenarıya çekilip inşaat işlerine girmiş... iş bilmez müteahhit göt altına gider. milli forma'ya ettiği büyük ayıptan beri sırtı bitten dötü mikten kurtulmadı, üzülene bir arda bey'e iki...

ödesin bakalım şimdi vatandaşların maddi zararlarını rayiç bedelden.
  • bedava yaşadığımızı gösteren bir olay daha.

canlı

ekleme; bina kağıt gibi çöktü.
  • haber kanallarinin canli yayinladigi heyelan tehlikesi. patlayan su borusuda cokme riskini iyice arttiriyor.

ntv - https://www.youtube.com/watch?v=jz8qhi0pz1a

cnn turk - https://www.youtube.com/watch?v=gaueqmoytmy

haberturk - https://www.youtube.com/watch?v=iyy4f4ebwlc
  • şu an canlı yayından takip ettiğim olaydır. umarım can kaybı olmaz. gösterilen binanın yanındaki binaların da, acilen tahliye (boşaltılması) edilmesi gerekiyor.

*temelsiz yapılmış bir bina, umarım tüm sorumlular cezalandırılır.

edit; beyoğlu belediye başkanı açıklamasına göre "bina kaçak bir yapıdır malesef. ruhsat ve iskanı da yok" dedi.

edit : (*tekil temel var. )
  • itfaiyenin ne yapacakları konusunda hiçbir fikri yok, büyük mühendislik firmalarından falan yardım almak lazım acilen ne yapılacağı konusunda.

evimizden izlemesi çok aksiyonlu evet ama umarım kimse evini kaybetmekle yüzleşmez, sınanmaz.

edit: yapı ruhsatsız ve kaçakmış. istanbul'un göbeğinde, beyoğlu gibi bir yerde. kim bilir yanındaki kaç yüz bina da aynı durumda. bunların bize ders olması lazım. biz madem ortadoğu değiliz, biz madem muz cumhuriyeti değiliz, şu çağda bunlara nasıl izin veriliyor. bu şehrin modernizasyonu şart. büyük istanbul depremini diye çıkıp konuşan zatlar bu konuda bir isyan başlatmalı. bedeli ne olursa olsun bu şehir bu yapılardan kurutulmalı.

bir yazarın da dediği gibi hasbelkader yaşıyoruz, oradaki gazeteciler, görevliler, halk farkında mı tehlikenin, muhabir şimdi kendisi söyledi, bulunduğumuz yere çökme riski var diye.
  • ulan arda ne cenabet "adam"sın... elinde ne var ne yok sahibine ver bayrampaşa'na dön bu da asıl ve son hizmetin olsun ülkemize