*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkece bugünlere nasıl geldiğimizi burada bilal'e anlatır gibi anlattığım 24 temmuz 2018 ppk toplantısı'ndan çıkacak karardır.

hayaller * 225 baz puan olsa da hayatların 125 baz puan artış olma ihtimali yüksek karardır.

burada da takip edilmesi gereken destek seviyelerini belirttim..

bizim güzide merkez bankamızın güzide başkanı, ocak 2017'deki ppk toplantısında; ''enflasyonun 2017'de %8, 2018'de %6, 2019'da %5 olacağını öngörüyoruz'' demişti..

haziran 2018 itibariyle yıllık enflasyon %15.39...

(bkz: hayaller %6 hayatlar %16) *

evet, beklenti anketleri her ay yenilenir ama bank of japan'ın beklentilerinde 1.5 yılda bu derece sapma yaşansaydı bugün bütün kadrosu harakiri yapardı..

keza fed, 2017'de %2 çekirdek pce enflasyon beklentisini tutturamadığı * için eleştirilmişti.

yine aynı fed'in mart 2017'de açıkladığı 2018 yılı çekirdek pce enflasyon beklentisi %2'ydi.

abd'de çekirdek pce enflasyon bugün itibariyle %2'dir..

geçen yıl fed'i eleştirenler, tcmb'nin anketlerini görseler intihar ederler..

özetle...

24 haziran'da seçilen reis, başımızda olduğu sürece daha ne sapmalar göreceğiz...

(bkz: vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke)

dolar dip yaparken sesi çıkmayan ekşici bildirdi.
  • artış yönünde olursa inşaat sektörü için kötü, artış yönünde olmazsa dolar yönünden kötü durum yaşatacak karardır.
  • sonrasinda dolar beyin yallah fezaya duyebilecegi kararlar. ytd diyek de gotumuze girmesin.
  • 1,25 arttırım sonrası kur 4,85tl. yatırım tavsiyesi midir değil midir orasını bilemem. lakin arttırmaz ise ülkenin tek geçim kaynağı olan inşaat sektörü kısa bir süre daha çok acılı demir'in tadına bakacak. arttırır ise alayımıza girecek borunun uzunluğunu tahmin bile edemiyorum.
  • faiz arttırımı yapması fiyatlanıyor 100 baz puan artış tahmin ediliyor.
    eğer 100 veya üzerinde artış olursa dolar 4,60 lara kadar düşer olursa faiz arttırmazsa bugün dolar soluğu 5 de alır.
  • yapmadı
  • faiz arttırmayarak ortalığın amına koymuş karardır
    artık kimse mb nin bağımsızlığına inanmaz
    geçmiş olsun
  • 100-150 bp artış beklenirken sabit tutularak dövizi coşturmuş karardır. ekrana bakıp bakıp gülüyorum ulan böyle bir şey olamaz ya asdjhhsjsdhdjdhdj. ekonomik büyümeden fedakarlık et, faizleri arttır 45 metreden denize çakılmış gibi olmazdık en azından. of ulan of. ne desem bilemiyorum hafızlar.
  • tüpü açtım çakmakla oynuyorum, katılmak isteyen ??
  • rte seçimler için bir kereliğine faiz arttırımına razı oldu. eee seçim de geçtiğine göre faiz tekrar haram olabilir!

bağımsız merkez bankasıymış hahahaha. hiç olmadı olmayacak da. bu haraketle yabancı yatırımcı da artık bu fikri iyice kafasına yerleştirdi.