• yunanistan’da olaganustu hal ilan edilmesine sebep olan yangindir. detaylar icin tiklayin

bbc
    reuters

edit: yeni linkler eklendi.
  • fotoğraflar korku filmi gibi hatta o otoban fotoğrafı the walking dead'den çıkmış gibi. trafikte insanlar birbirini ezmiş kaçmak için. gerçekten korkunç.

umarım daha fazla can kaybı olmadan kontrol altına alınır.
  • insanın böyle durumlarında en büyük düşmanı insan oluyor yine, olay da bunun kanıtlarından.

geçmiş olsun diyelim biz komşuya.
  • bu tarz orman yangınları, maalesef ülkemiz için de büyük tehdit. umarım bu tip olayları görünce, bu konulara duyarlılığımız daha çok artar. komşuya geçmiş olsun.
  • bbc’nin haber sayfasında yardım gönderen ülkeler arasında türkiye’yi göremediğim korkunç afet. bu gibi durumlarda üzerimize düşeni yapıp gerekli yardımı esirgememeliyiz.

düzeltme: bazı arkadaşlar türkiye’nin hazırız mesajı gönderdiğini fakat yunan hükümetinin henüz yardım istemediğini söylüyor. adamlar gururlarına yedirememiş herhal ki ta ingiltere ve almanya’dan yardım isterken bizi beğenmemişler. bazı arkadaşlar da koşumda pişen bize de düşer atasözünün iyi şeyler için kullanıldığını ve bu vaziyete uygun olmadığını söylüyor. haklılar. ancak komşunun başına gelen bizim de başımıza gelmiş demektiri kastetmiştim.

düzeltme2: komşuda pişen bize de düşer atasözü uygunsuz olduğu için gelen tepkiler üzerine çıkartıldı.
  • acilen durdurulması için yardım göndermemiz gereken, binlerce canlı ve habitatı yok eden yangındır. cidden çok üzücü
  • adamlar yardım çağrısında bulunmadan yardım gönderilmez. ister komple yunanistan yansın.

vahim durum
  • yine çok üzen orman yangınıdır. oradaki doğal hayatın eski haline gelmesi için minimum 10 yıl gerekmektedir. bir sürü güzel ağaç, hayvanlar, insanlar ölmüş yine..ooof of
  • şimdi güleceksiniz belki. bana da saçma geliyor ama bir kaç saat önce küçükçekmece'de yanık kokusu aldım. odun yanma kokusu. kalktım önce evi gezdim, sonra balkona çıkıp alt katta falan yangın var mı diye baktım. bu çevrede fırın falan da yok. koku rüzgarla buralara gelmiş olabilir mi acaba?
  • kucukcekmeden hissedilmistir.
hesabın var mı? giriş yap