şükela:  tümü | bugün
  • an ve an yorumlanıp canlı izlenen açılışta insanlar acaba atatürk anılacak mı diye beklerken ismi anılmadan isim vermeden lanet edilmiştir

diyanet işleri başkanı erbaş: “fatih han bu muhteşem mabedi kıyamete kadar cami olmak kaydıyla vakfedip müminlere emanet bırakmıştır. bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır. dokunanı yakar. vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar.”

https://www.youtube.com/watch?v=vflrwm7mf5y
  • onların hepsine lanet olsun.
    milli mücadeleden kaçanların torunları oldukları için şaşırtmaz beni.
  • arkanızda bu kadar güç olmasına rağmen, ölmüş birine lanet okurken bile ondan korkuyorsunuz. açık açık isim veremiyorsunuz.
  • üstü kapalı bir şekilde değil alanen lanet edilmiştir. atatürk'ün kurduğu bir cumhuriyette, onun kurduğu kuruma atanan ve halkın vergisi ile maaş alan bir siyasal islamcı'nın kendisinden çok daha büyük işler başarmış, bir cumhuriyet kurmuş, bir ülkeyi bataklıktan kurtarmış mükemmel bir insana söz söylemek gibi bir hadsizliğe düşmüş olmasıdır. öyle bir ülke düşünün ki hiçbir vasfı olmayan bir adam bir ülkenin kurucusuna laf söyleme hakkını kendinde bulabiliyor. öylesine rezil bir haldeler ki ülkenin kurucusunun mükemmel işler başardığını bildikleri için onu hiçbir şekilde insanların zihninden silme imkanları olmadığı için sadece konuşarak nefretlerini ve içlerindeki irinleri boşaltmaya çalışıyorlar. atatürk olmasaydı bu ülkede kimler hüküm sürerdi diye konuşuyoruz ama asıl unuttuğumuz şey şu ki, bu adamların istediği zaten bu ülkede onların hüküm sürmesiydi. ağa babaları vahdettin'in ülkeyi nasıl teslim ettiğini biz çok iyi biliyoruz.

ne yaparsanız yapın bu ülkeyi ve bu cumhuriyeti yıkamayacaksınız. bu ülkede onun mirası ile yaşayan ve yaşatmaya çalışan milyonlarca insan var. baki kalacak olan bizler olacağız sizler ise tarihin çöplüğünde yerinizi alacaksınız. gün gelecek bu ülkeye verdiğiniz her zarar nefretle anılacak ama atatürk daima sevilecek. bugün çıkarları için yanınızda olan herkes sizi günün birinde, bu ülkeye yaptığınız her şey için nefretle anacak ama atatürk'ün kurduğu cumhuriyete tüm yapılanlara rağmen yıllardır nasıl direniyorsa aynı şekilde direnmeye devam edecek. bizler ise bu ülkeye yapılanları hiçbir zaman unutmayacağız.

not: bugün aynı zamanda lozan anlaşmasının anılması ve bu nedenle yapılan yürüyüşler engellenmiştir. anıtkabir kapatılmış ve diğer şehirlerde de covid nedeniyle hiçbir faaliyete izin verilmemiştir. bunu da tarihe not düşmek gerekmektedir.
  • gün gelecek hepsi yaptıklarından utanacaklar, kaçacaklar. o zaman geldiğinde de en büyük atatürkçü bunlar olacak ama işte sorun orada. zamanında kol kola gezdiklerinle şimdi düşman oldukları gibi.

edit: elizsa nickli yazar arkadaş link yolladı ekliyorum.
    link
  • her 10 kasımda seve seve anıtkabir'e geleceksiniz.

:)

edit : görsel eklendi
  • (bkz: diyanet işleri başkanı kim?)
    adını bilmiyorum da ben
  • lozan anlaşmasının, ulkenin turk milletine ait oldugunun tum milletler tarafindan kabul gördüğü gün yapilmasi manidardir.
    govde gosterisi de, musamere de.
    ama birileri bunu yapti, yapiyor...
  • lanetledikleri adam olmasaydı, şu an istanbul muhtemelen yunanlarındı.
    kendi ataları, silahları teslim edin direnmeyin diyordu.
    sonunda da ingiliz gemisine binip kaçtı.
    sefalet içinde öldü.
    ama bunlar kaçamayacak. ata'nın torunları olarak, kaçmalarına izin vermeyeceğiz.

işte bunların yargılandığı gün, anıtkabir'de olacağız türk gençliği olarak.
    emanet ettiğin vatan, emniyette diyeceğiz.
  • çok üzmüştür. bu hiç olmadı ali erbaş
    o kadar canım sıkıldı ki yazmak istemedim.
    ancak sen yazmazsan ben yazmazsam bu ayıp kaynayıp gider.
    birlik beraberlik içinde yaşamak varken neden ülkemin güzel kurucusuna hakaret ediliyor?
    vakıf malının kanunlardan üstün olduğu hangi ayette yazıyor?
    ne güzel açılış yapılıyor... itiraz eden yok... ama bir laf yetiyor işi batırmaya.
    istifa veya görevden alma olmazsa daha büyük bir skandal yaşanmış olacaktır. düşünsene diyanet işleri başkanı devlet erkanı önünde devletin kurucusuna bişeyler ima ediyor.
663 entry daha