• 8 bin lirayı çok zanneden vizyonsuzun gıpta ettiğidir.

--- spoiler ---

azıcık ortamı trolleyeyim dedim de ortam yeni nesil altın varakseverlerle dolmuş. küfür etmiyorum bu arada altın hastası kesimi anlatıyorum ama güzel oturdu.
    kendimden utandım. 4 kişilik bir aile sahiden geçinir o paraya, çok şımarmadan tek başına ortalama üstü bir hayat da sürersin aynı parayla ama böyle saçma sapan bir konuda yüzbilmem kaç kişi birbirine düşer mi ya, ne boş beleş insanlarsınız. imreniyorsan git kendini geliştir, imrenmiyorsan sus yorum yapma sanane.

ayrıca maaşı belirleyen tek paramtre vizyon olsaydı dünya çok farklı bir yer olurdu.

--- spoiler ---
  • avrupa ya da amerika'da asgari ücret yahut bir tık üstüne çalışan biri olabilir.

ara edit: anubiscan rumuzlu suser hatırlattı, avrupa'da ülkesine göre asgari ücretin altında çalışan biri de olabilmekte bu arkadaşımız.

pakistan ya da hindistan'da zengin gözüyle bakılan biri olabilir.

türkiye'de 4 kişilik bir aileyi anca geçindiren biri olabilir.

olabilir de olabilir anlayacağınız. hakkıyla, alnının teriyle, helalinden kazanıyorsa allah daha çok nasip etsin kendisine yolu da açık olsun.

edit: 4 kişilik aile geçindiren kısmına takılanlar oldu. başlıkta üniversite mezunu olması gerektiği yazmıyor, daha fazla kazanan berber kalfası biliyorum açıkçası bu arada grafik tasarım mezunu olup yine ufak çaplı bir reklam firması yöneten tanıdığım 8000 civarı kazanmakta (ortalama) ve 24 yaşını daha bitirmedi. uzak ihtimal olduğu doğru fakat imkansız değil.

edit 2: haha ne çok eksileyen var. insanlar gerçekten çok ilginç üniversite okuyup berber kalfasından az kazandığını öğrenince çekemiyor kıskançlığından ne yapacağını bilemiyor. 29 yaşımdayım ben de kazanmıyorum 8000 ben kıskanmıyorum bu adamları. alın teriyle çalışıp kazananın her zaman başımın üstünde yeri var sizin de öyle olsun arkadaşlar. bu başlık için bu kadar, bir daha da yazmam.
  • ülkedeki vizyon eksikliğini gözler önüne seren başlık.

(bkz: 8 bin tl'yi büyük para zannetmek)
  • bu parayı 19 yaşındaki kabin memurları kazanıyor. çok da büyütmemek lazım.
  • 8 bin lira para mı it.

edit: mesajla sövenler olmuş. olum ben aylık 15k kazanıyorum da 8k'ya mı para mı yazmışım. ben o meblağaya yakın bir para bile kazanmıyorum. ama sektörü biliyorum. o paraları bahsedilen yaşlarda alan çok insan var. 1400 dolar lan alt tarafı. evet ben de alamıyorum ama yani bu çok acayipmiş gibi başlık açılmasına tepkim.
  • abartmayin 1.454 dolar alan insandir
  • mesleğe henüz adım atmış bir adet havacıdır. *
  • müthiş vizyonlu insan maaş almaz, maaş verir. söz konusu durum 3. dünya ülkeleri için geçerli değildir.
  • 1,90 boylu, +25cm penise ve aktif cinsel hayata sahip, en az 5 tane pasaport defterini doldurmuş, şirket sahibi, aylık minimum $200k kazançlı ekşi sözlük kitlesi için büyük loserdır.

(bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)
  • ülkeden ve para biriminden bağımsız olarak, asgari ücretin dört katını kazanıyorsanız iyi kazanıyorsunuz demektir. sekiz bin para mı lan it'çileri, euro'ya çevirenlerasdfhasdhf siktir edin.

çalışkan çocukmuş demek ki, helal olsun. *
227 entry daha
hesabın var mı? giriş yap