şükela:  tümü | bugün
 • tanım:belki yaşadıkları,belki de yaşanmakta olan olaylar bilemiyorum,gencecik yaşta kazanın dibine kaşık vuran insandır.
  ...bir şakadan ibaretse hayatınız, dalınız kalmadıysa tutunacak, yalnızsanız kalabalıklar icinde,anlayamazsa kimse sizi,dünya küçülmüşse gözünüzde, ölümün kolay olduğunu düşünüyorsanız yaşamaktan,hayata karşı ne kadar dürüst olursanız daha da battığınızı hissediyorsanız dibe,hiçbir şey edemiyorsa artık sizi mutlu,en son ne zaman güldüğünüzü hatırlamıyorsanız içten,uyuşukluk hissi bile tatmin etmiyorsa artık,sadece göğüs kafesiniz değil tüm vücudunuz kaplıysa acı ile,göz yaşlarınız tükenmişse akmaktan,aldığınız nefes ferahlatmıyorsa ciğerlerinizi,soğuk işlemiyorsa teninize,ayırt edemiyorsa artık gözleriniz renklerin tonunu,hayat griden ibaretse,doğumunuza bile anlam veremiyorsanız,kalmadıysa umudunuz, kalmadıysa düşleriniz,terk edip gittiyse sizi idealleriniz,savaşmaktan mücadele etmekten yıldıysanız eğer ve yarına çıkamayacakmış gibi hissediyorsanız,tam da benim bulunduğum yerdesiniz...

  ve mucizevi derecede güçlü cesaretinizi,son bir eylemde bulunmak için kullanmak üzeresiniz!
 • gördüm ve artırıyorum
  (bkz: 26 yaşında hayattan soğumuş yorgun insan)
 • 30 yaşındayım, binbir emeklerle kurduğum firmam batmak üzere, uçan kuşa borcum var, 3 yıldır da yalnızım. depresyon falan anlamam ama çok zor günler geçiriyorum orası kesin. yine de yılmadan yorulmadan birşeyleri başarabilmek için çabalıyorum. 24 yaşında hayatın zorluğundan bahseden insan, ayda 1400 tl ile çocuklarını okutup ev geçindirmeye çalışan 40'ını geçmiş garibanlara bakıp utanmalılar. hayata gelmek için tek şansımız buydu. daha okuyacak bir yığın kitap, dinlenecek müzik, izlenecek film, şaşırılacak keşif var ve benim bunların hiçbirini kaçırmaya niyetim yok.

  milyonları yüzüstü bırakmış bir liderin, savaş kaybetmiş esir bir askerin, onurunu kurtarmak için intihar etmesi anlamlıdır belki ama bir insanın kendi hayatına böyle boş beleş nedenlerle son vermesi bana göre cesaret değil dangalaklıktır.