şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün bir arkadaş vasıtasıyla tanışıp kendisini takdir ettigim genç. kendisi 24 yaşında daha yeni odtü'den mezun olmuş. ıstanbul'da özel sektörde iyi bir maaşla işe başlamış ve biri 25 diğeri 26 yaşında yani kendinen yaşça büyük 2 öğrenciye burs veriyor. üstelik ailesinin masraflarını karşılayıp istanbul'da satın aldığı dairenin taksitlerini de ödüyor. 10bin lira kazanıp istanbul'da geçinemediklerinden yakınan yazarları görünce ellerinden öpesim geldi bu genci.
  • vaktiyle yaptığım şeydi. hala elimden geldiğince yapıyorum. zira insanlara “gelin bu tayyip’e boyun eğmeyin” diyoruz. umum cemaat, tarikat, örgüt kendi yandaşına imkan sağlar ve böylece çocuk devşirirken biz de eğer muhalifliğimizde samimi ve diğergamlıkta kararlı isek, gereğini yerine getirmeliyiz. o çocuğun yıllar sonra size mektup yazması, tezinde teşekkür etmesi yahut basit bir teşekkür mesajı dahi, “evet ben inandığım değerler uğruna çok güzel bir şey yaptım” demenize ve muhteşem hissetmenize vesile oluyor.

    yapın bunu, 100-200 lira sizin için bir gecelik dışarda içme parası ama bir öğrenci için hayati bir gelir.
  • 22 yaşındaki hâlimle gördüğüm ve artırdığım olay. bir dernek aracılığıyla bunu yapıyorum. öğrenciyi tanımıyorum, adını bile öğrenmek istemedim. muhtemelen benimle yaşıttır *
  • bu kişi benim. ama ifşa etmeyeceğim kendimi. çok zor şartlarda olan arkadaşlar bu durumu iyi anlayacaktır.