şükela:  tümü | bugün
  • cok seksi bir yas 24. degerini kiymetini bilin. ben biliyorum sahsen en verimli yas. o kus kalkmayacak sonra demisti dersiniz. *

okul, maddiyat, hayata atilma vs icin de gec bir yas degildir ama sinirdir.
  • hayatı ertelemenin mi yoksa biran önce bu hayata alışmanın mı daha iyi olacağına karar vermek istemediğiniz yaş. sonuçta iki ucuda boklu değnek, "en iyisi bi yüksek lisans yapıyım da 2 yıl daha kaçıyım şu amk hayatın gerçeklerinden" diye ertelemeye karar vermenizle son bulmasını umduğunuz yaş aynı zamanda.
  • 18 - 26 yaş grubu karşı cinsle çıkabilme olasılığının bulunduğu harika yaş'tır.
  • çocuğum lan ben daha şeklinde hislere sahip olunarak "yetişkinler" dünyasına adım atılan, "herkes" inki gibi bir hayat yaşanacağı gerçeğiyle burun buruna gelinen, buna direnmek için ne büyük bir çaba harcanması gerektiği şak diye insanın suratına vurulan bir acayipliktir 24 yaşında olmak. bat dünya bat.
  • tünelin ucu bombok bi'yere çıktı, geri dönün diye tavsiye vereceğiniz yaştır. açık ara kırılma noktasıdır lakin hiç bir yaşımı bir diğerinden bu kadar farklı mentalitede geçirmedim. kodumun yaşı.
  • aah ah eski günler...
  • saçmasapan bir yaştır. ne yapıyorum ben, bu nası bi hayat olmaya başladı lan denilen yaştır. hele benim gibi ingiltere master eğitimini bırakıp memlekete dönüp, alan dışından tam 3 yıllık yeni bir master'a başladıysanız bir de yanında bonus yeni işe başladıysanız bu nası 24 lan, hayatım bu mu olacaktı diye her gün isyan edersiniz.*
  • yolun yarısından 11 sene öncesi.
  • derin bir hassiktir çekilen yaş. 'hassiktir be'. '19'un üzerinden 5 yıl geçti mi gerçekten ya' diyorsan. yaşın sorulunca 21 diyorsan hala. ya da en kötü 23.

klube hoşgeldin.

herkesin birbirinden kopmaya başladığı. duygunun ve şehvetin, mantığın arkasında ezildiği. erkeklerin 'helal süt emmiş' bir kız, kadınların 'kariyerli, iyi kazanan, düzgün bir tip' aradığı, bulduğu anda vakit geçirmeden evlendiği. herkesin deli gibi geçim derdine düştüğü. metalci arkadaşınızın kpss'ye hazırlandığı, partilerden ayrılmayan sarışın afetin sıradan bir tiple nişanlandığı, hoşlandığınız kızın 'yalnız ben artık ciddi bir şeyler arıyorum' dediği, birayı azalttığın, artık hamburger yemediğin, hatta belki spora başladığın, hatta yer yer viski tattığın, stresten dişlerini sıkarak uyandığın, insanlara sarılmak yerine tokalaştığın, tatsız ve ruhsuz sevişmeler yaşadığın, öpüşürken gözlerini açtığın, görevini yapıp kenara çekildiğin bir yaş 24.

şimdi otur düşün, tasarla bakalım. yapacağın her hareket önümüzdeki 50 yıla damgasını vuracak. iş mi değiştirdin, o kariyerde kaldın, tek kurşunun var. gittin birinden mi hoşlandın, evliliğe gidebilir, gitti mi? sıçtın. değiştirme imkanın yok, ya da zor. götün yiyorsa tasarla, uygula. yiyorsa hareket et bakalım.

yahu insan 3-4 sene öncesini bu kadar özler mi? ne saçma amk.
  • bkz: insanı strese sokmak için açılan başlıklar. tek tek gelin arkadaşım. ben hala 21'im ayrıca ne 24'ü.

geçen gün başıma gelen olayla yaşım daha da içime oturdu. bir mağazada küçük bir çocuğun yanından geçerken kadın çocuğuna "teyzeye yol ver" dedi. oha arkadaşım oha. daha ölmedik yani ne teyzesi!

belki yaş tek başına o kadar koymaz da ortamın değişmesi daha çok koyuyor. okul bitiyor. yükseğe başlasan bir dert başlamasan ayrı dert. başlayınca öğrenci modunda takılıp hayatı erteliyorsun belki ama yine dönüp buluyor seni acı gerçekler. ha akademik kariyer düşünüyorsan eyvallah. ama benim gibi iş bulma stresini ertelemek için yapıyorsan, vay haline. aynı ortam olmuyor. bakıyorsun bütün tanıştıkların senden 3-4 yaş küçük. he iş ortamına atıldın iyice sıçıyorsun o zaman. hayat zor, 24 yaşına geldiğini fark etmek daha da zor.
hesabın var mı? giriş yap