şükela:  tümü | bugün
  • arkadaslar hayat durmus devlet yardim paketi adi altinda oyle yapacam boyle yapacam diye vaatler sunarken bugun kapima gelen trafik cezasi ile dumur oldum. elbette cezamiz var ise oderiz tabiki ama boyle bir durumda bunu ertelemeleri gerektigini dusunen birtek ben degilim sanirim. demekki devletin kanallari hala aktif sekilde calisiyor. evden cikmayin onu yapmayin bunu yapmayin derken soyledikleri ile yaptiklari birbirini tutmuyor. rezalet puani istemiyorum ki ortada rezalet gibi bir durumda yok. ama bu durum beni rahatsiz etti

arkadaslar cezaya itiraz ettigim yom elbette sucumuz var ise cekeriz cezasini ama ortalik yangin yeri iken devletin ölmeden son bi gecireyim demesi rahatsız etti.
  • dün de bana geldi, iki tane birden.
  • malesef trafik cezaları 6 ay gecikmeli ve ard arda geliyor. kapıyı açtığımda artık postacı sırıtıyor. en son dayanamadım komik bir durum mu var kardeş dedim. adam "abi bağlantı yolunca hız limiti 90 dikkat et istersen çok geldi bu ay" dedi. puahhaha diyip beraber gülüştük. sarıldık kaynaştık. bütün dünya buna inansa'yı söyledik beraber. sonra ikimizde covid-19 pozitif çıktık.
    not: son cümle şakaydı aman allah muhafaza
  • bugün bana da gelen tebliğdir. (bkz: kasap et derdinde koyun can derdinde)
  • kaç klasör gelecek diye düşünüyordum vakit yaklaşmış demektir.
  • bir kamu kurumundan bildiriyorum, 3 te 1 personelle işleri kütür kütür yürütüyoruz.

devlet her zaman 18 yaşındadır.

geçmiş olsun, kurallara uyalım.

dipnot : zaten kurumun 3 te 1 i aktif olarak çalışıyordu, o yüzden şaşırmayın 3 te 1 ile de işler yürüyormuş diye.
  • (bkz: 73/c maddesi)
  • 16.03.2020 tarihinde 216tl ile dahil olduğum durum. 5 mart'ta radar cezası yazılmış. 10 gün içinde postalayıp yollamışlar. yalnız değilmişim. devletimize para lazımsa demek ki.
  • hem suçlu hem güçlü trafik cezası.
    birde utanmadan ertelensin diyor.
    her şeyi de bahane edin oldu geç kırmızı ışıkta gel ez beni. hatta git bıçakla birini sonra erteleme talep et.
    insan gibi kurallara uy.
  • bana da 24 haziran 2019 tarihli geldi bir adet. gecenin 3:15'inde bomboş yolda 94 km/sa hızla yemişim.

(bkz: zamanlaması manidar)