şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iyi parti tüm oyları ak partiden mi aldı. benim başörtülü kardeşimin oylarını aldılar
  • akşener’in oyunun abartılı olduğu tablodur. iyiparti, mhp’nin bütün oylarını fazlasıyla almış görünüyor burada. çünkü mhp zaten en fazla yüzde 17 alıyordu. oysa mhp’nin 5-6 puan oyu bahçeli ile kalmıştır diye düşünüyorum. ayrıca iyiparti, net biçimde chp tabanından da oy alıyor, alacağı oyun yarısı da oradan geliyor. bu tablodaysa sanki böyle bir şey yokmuş gibi. eğer iyiparti yüzde 17 alırsa chp yüzde 25 alamaz.
    sonuçta iyipartinin kimden ne kadar oy alacağı epeyce belirsiz olmasına rağmen burada çok net ve firesiz bir görüntü çizilmiş.
  • chp'nin %25 almasını çok zor görüyorum. nedeni şu, seçmeni çok tepkili chp'ye. kılıçdaroğlu ve parti yönetiminden nefret eder hale geldiler. sırf muharrem ince hatırına başkanlıkta oylarını verecekler ama milletvekili seçiminde kime sorsam ya iyi parti ya hdp diyor. oy kaybetmemesi imkansız chp'nin. benim tahminim muharrem ince'nin oyu chp'den yüksek olacak. muharrem ince %23 civarı oy alacakken, chp %19-20 bandında kalır. iyi parti de yine %20'leri zorlar. aynı oy oranlarını aşağı yukarı alırlar.
  • %23-24, %15-16, %2, %9-10 =%49-52 tahminim bu ama diger kesimde azda olsa gözlerini açmışlarsa bu yüzde 60 ta olabilir tabi tamamen iq meselesi seçim
  • 40 yapar.
  • %hayallerde + %yasiyor + %bazi + %ibneler = %nah
  • chp+iyi parti+saadet+hdp=57 tamam bence olur